Tagged with "osobní rozvoj | Marie Michaličková"
Čvn 8, 2016 - Na zamyšlení    3 Comments

Jak se vyrovnat s neúspěchem

Většina věcí se jí povedla až na podruhé. Na druhý pokud udělala autoškolu. Na podruhé se dostala na vysokou školu. Druhý její vážný vztah vyšel a vdala se.

Tlačila na sebe, aby byla dokonalá. To, co udělala, pro ni nikdy nebylo dostatečně dobré, pravděpodobně se tomuto destruktivnímu vzorci naučila od svých rodičů během svého dětství. Podle pravidla: veškeré vnímání je projekce, ani to, co dělali druzí lidé, pro ni nebylo dostačující. Kritizovala nejen sebe, ale i ostatní.

Ve třiceti letech jí objevili rakovinu.

Read more »

Buďte úspěšní v učení

Předtím než se začnu věnovat tomu, jak si kdokoliv může vytvořit ve svém mozku program rychlého a snadného učení, což se hodí nejen současným studentům, ale také dospělcům, protože pokud chceme být úspěšní, budeme se učit až do našeho posledního dne, podívejme se na to, jak vzniká špatný student.

Děti mají už od narození dokonalou schopnost se učit.

Překážky pro dokonalé učení si vytváříme uvnitř své hlavy zejména během školní docházky.

Co vytváří neúspěch při studiu?
Co vytváří ve Vás program neschopnosti studovat snadno a rychle?

Existuje mnoho důvodů. Soustřeďme se na ty hlavní.

Pokud jste měli/(máte rodiče), kteří měli nízké sebevědomí a nízkou sebeúctu a dávali Vám najevo, že nejste dostatečně dobří, potom jste od nich přejali program, že také nejste dostatečně dobří.

Read more »

V čem mi v životě pomohla angličtina?

LondonAngličtina je moje srdcová záležitost.

Začala jsem se učit anglicky ve 4 třídě základní školy.

Měli jsme velmi milou paní učitelku, která se „přeučovala“ z ruštiny, proto nám dávala mnoho prostoru se učit způsobem, který byl pro nás přirozený.

Spíše nás koučovala, než učila a díky tomu jsem si angličtinu zamilovala.

Už tehdy jsem věděla, že mi angličtina přinese svobodu a velké možnosti.

Na gymnáziu přišel ten klasický nudný teror typu:

Read more »

Říj 7, 2011 - Na zamyšlení    7 Comments

Osobní rozvoj – Proč se už přes rok nedívám na televizi a proč mi to tak vyhovuje

Pokud se pravidelně díváte na televizi, asi nepochopíte někoho, kdo televizi nemá. S manželem jsme před rokem darovali televizi jednomu našemu příbuznému, který bez ní nemůže být.

Pokud pravidelně chodíte na moje přednášky, určitě již jste ode mě slyšeli, že televize programuje lidi, k tomu, aby byli hloupí, nemocní a bez peněz.

Poprvé jsem tuto myšlenku četla v knize od Randy Gage: „Proč jste tak hloupí, nemocní a bez peněz“ a tato kniha mě donutila se zamyslet, zda je pro mě sledování televize přínosné.

V televizi jsou do filmů a pořadů zabudované stereotypy, které má ráda většina lidí, protože producentům filmů a pořadů jde o to si zajistit, co největší sledovanost.

Randy Gage, známý učitel osobního rozvoje, ve svých knihách píše o tom, že sledování televize lidi udržuje v chudobě a programuje jejich mozek na vytváření chudoby.

Jako příklad si vezněme film Titanik. Co se dozvídáme z tohoto filmu o bohatých lidech? Že jsou to špatní a namyšlení lidé. Myslíte, že dokážete zbohatnout, když budete mít o bohatých takovou představu?

Proč se lidé vlastně dívají na televizi?

Read more »