Lis 15, 2016 - Tipy a návody    No Comments

10 způsobů, jak ze sebe dostat to nejlepší

Jste skvělí a to je realitou. Dřímá ve vás osobní skvělost, která chce, abyste ji umožnili projevit se. Podporujete ji k tomu, aby se projevila? Představím vám deset způsobů, jak ze sebe můžete dostat to nejlepší.

1. Dopřejte si sebezkušenost.

Všímejte si, co děláte, jaké máte návyky, co vás dělá šťastnými, co vás rozčiluje, jak se chováte ve vypjatých situacích, co vám dává sílu, co z vás vysává energii apod. Pozorujte sebe po dobu jednoho týdne a zapisujte si, co jste zjistili. Pozorování vám poskytne cenné informace o vás, na kterých můžete stavět.

2. Odhalte své neužitečné návyky.

Začněte je postupně odbourávat nebo utlumovat. Možná si ani nejste vědomi, kolik času denně strávíte před televizí, nebo bezduchým prohlížením si příspěvků na Facebooku. Možná si neuvědomujete, jak často si “něčeho uzobnete” uprostřed noci. Nejdříve se pozorujte. Potom začnete odbourávat jeden neužitečný návyk, který vás ubírá o energii, kreativitu a zdraví, až to budete mít, zaměřte se na další. Když si sebezměnu rozkouskujete, hravě ji zvládnete, což posilní vaše sebevědomí.

3. Vytvořte si rituál, který vám pomůže ukázat se v tom nejlepším světle.

Lidé, kteří dosahují nadprůměrných výsledků, mají něco společného –  fungují na základě rituálů, skupiny návyků, které dělají každý den, ať se děje, co se děje. Tyto návyky jim pomáhají dostat ze sebe to nejlepší – každý den provádějí tyto činnosti bez výrazných výkyvů v jejich náladě nebo výkonu. Mezi tyto návyky může patřit: osm hodin spánku, meditace, sklenice zeleninové šťávy, mentální cvičení, napsaní deseti nových nápadů každý den, každý den napsat článek, fyzické cvičení atd. Určete si, které činnosti, které když děláte pravidelně, vám pomáhají ze sebe dostat do nejlepší. Vytvořte si svůj ideální rituál a zařaďte si ho mezi priority.

4. Soustředění.

Cokoliv děláte (a jsem si jistá, že během dne děláte mnoho věcí, a vystupujete v různých rolích), udržujte soustředění. Pokud vaříte, vařte. Pokud studujete, studujte. Multitasking je moderní označení toho, jak dělat mnoho věcí ve stejný čas podprůměrně. Dneska už se ví, že multitasking nefunguje. Soustředěná práce může být sice obtížná, ale je to typ práce, kdy jste nejvýkonnější. „Vítězové se soustředí, ubožáci se nechávají rozptylovat“, napsal Michael LeBouf, autor knihy „Milionář ve vás“.

5. Zpomalte.

Můžu potvrdit, že zpomalení patří mezi jednu z věcí, které změnily můj život úžasným způsobem. Zpomalení vám pomůže více a lépe pochopit sebe i druhé, získáte lepší vhled do jakékoliv situace, uděláte jakoukoliv práci lépe.

6. Použijte zdroje, které již máte.

Lidé mají tendenci se zaseknout omezujícími přesvědčeními typu: „Pokud bych jenom měla … (doplňte si podle sebe), tak bych…“ Co kdybyste začali z bodu, ve kterém se nacházíte právě teď? Co kdybyste využili zdrojů, které již máte? Hodně lidé má například kvalitní foťák, ale ho nenosí s sebou. Není to škoda? Kolik nádherných okamžiků jejich života jim proklouzne mezi prsty? Jak často kňouráme, že bychom chtěli nejnovější telefon/foťák/hru/knihu/boty, a přitom zapomínáme na to množství věcí, které již máme? Vezměte si svůj foťák, oblečte se a vyražte ven objevovat okolí, udělejte dnes něco neobvyklého. Nové hračičky z vás neudělají lepšího člověka. Důležité je to, co s nimi uděláte.

7. Buďte sami sebou. Bez výmluv. Zaměřte se na své silné stránky. Využijte svoji odlišnost. Buďte divní. Buďte jiní. Jste skvělí.

Gretchen Rubin ve své knize „Projekt Štěstí“ vytvořila svoji vlastní sadu přikázání a ten prvním zněl „Buď Gretchen“. Toto přikázání bylo obrovsky důležité, vlastně si jím dodala odvahu následovat svoji intuici a její vlastní pravidla v každé situaci. Přestala se nutit poslouchat určitou muziku, jíst určité jídlo, nebo navštěvovat určité večírky jenom proto, že by se to patřilo podle společenských měřítek. Dovolila sama sobě zbožňovat to, co má ráda. Jak řekl Danielle Laporte: „Vašim smyslem života je být sám sebou“.

8. Uskutečňujte.

Řekněme, že chcete zhubnout, a já vám doporučím deset knih o hubnutí. Která vám pomůže nejvíce? Správná odpověď zní: pomůže vám ta, podle které se začnete řídit. Můžete na tomto webu nebo jinde najít mnoho různých tipů, skvělých způsobů a nápadů, ale jenom ty rady, které uskutečníte, způsobí tu změnu ve vašem životě. Čtěte, objevujte, vymýšlejte. Ale nezapomínejte to také uskutečnit.

9. Pečujte o své vztahy.

Zavolejte svým rodičům, sourozencům, přátelům. Buďte pro ně k dispozici. Buďte velkorysí. Otevřete svoje srdce, svoji mysl, svoji peněženku. Udělejte někomu radost právě dnes. Ukazujte svoji vděčnost. Chvalte. Pomáhejte. Konejte. Neposuzujte. Milujte. Vždy bude existovat práce, kterou bude potřeba udělat, a nádobí, které je potřeba umýt. Sdílejte svoji lásku a péči ještě dnes.

10. Smějte se.

Začněte s tím, že se zasmějete sobě. Bavte se se svými přáteli a sdílejte s nimi svoji radost. Podívejte se na nějakou komedii. Čtěte vtipy. Odpočívejte. James Altucher jednou řekl: „Smích je pro přežití důležitější než souboj“. A tím ze sebe určitě dostanete to nejlepší.

Objevte své silné stránky. Dejte se na studium Neuro-lingvistického programování – na studium osobní skvělosti. Pozvedněte sebe, své okolí i celou společnost do nových výšin, pomáhejte a prosperujte… a sdílejte na Facebook, ať se všichni máme lépe.

Chceš něco říci? Tak do toho a napiš komentář!