Bře 12, 2015 - NLP, Tipy a návody    1 Comment

3 způsoby, jak si vytvořit supermysl

geralt / Pixabay

Jsem si jistá, že se mnou budete souhlasit, když řeknu, že abyste toho v životě dosáhli více, je nutné podnikat akci.

Ze své koučovací praxe vím, že omezující přesvědčení a nedostatek sebevědomí může drasticky snížit schopnost lidí opakovaně podnikat akci.

Možná, že přemýšlíte o tom, jak můžete změnit svoji mysl k tomu, abyste sebe namotivovali k akci?

Jak podniknout více akce a dosáhnout více?

Existují 3 věci, které když budete měnit, tak vám to pomůže být sebevědomějším člověkem, udělat v životě pozitivní změny a důsledkem toho podniknout více akce.

Mezi tyto 3 důležité věci patří:

  • Naše myšlenky – které můžeme ovlivnit změnou našich vnitřních zobrazení, prací se submodalitami a dalšími NLP technikami, například technikami časových os na změnu omezujících přesvědčení.
  • Naše tělo – cvičení, pohyb a používání našeho těla užitečným způsobem.
  • Naše slova – pozitivní sugesce, použití užitečných slov, které v nás vytvářejí stavy, které vedou k dosažení toho, co chcete.

Tyto tři složky vytvářejí naši realitu. Jsou navzájem propojeny, což znamená, že každá složka ovlivňuje další dvě.

Naše myšlenky ovlivňují naše tělo a náš jazyk.

Pokud budu přemýšlet negativně, budu používat negativní slova.

Naše tělo ovlivňuje naše myšlenky a náš jazyk.

Pokud sedím na židli se svěšenými rameny, a moje hlava je také svěšena dolů, po nějaké době mi začnou na mysl přicházet negativní myšlenky a budu používat negativní slova.

Náš jazyk ovlivňuje naše myšlenky a naše tělo. Pokud budu používat slova, která ukazují nedostatek sebevědomí, jistoty, asertivity nebo závazku, automaticky to bude mít negativní vliv na moji úroveň sebevědomí. Rovněž to negativně ovlivní postoj mého těla.

Naše myšlenky

„Stáváme se tím, na co celý den myslíme.“ (Ralph Waldo Emerson)

Naše myšlenky vytváří to, kým jsme. Můžeme říci, že jsme souhrnem našich myšlenek. A proto bychom se vždycky měli zaměřovat na to, co chceme a na to, abychom byli schopni kontrolovat naše myšlenky.

(Znám jednu korporátní koučku, která učí vrcholové manažery, aby si každý den napsali, za co jsou vděční.)

Naše myšlenky vytváří naši realitu. Jak říká Brian Tracy: „V každé situaci najděte něco pozitivního. 95% našich emocí se odvíjí od toho, jak si vykládáte události, které se vám v životě dějí.“

Jak změnit svoje myšlenky?

Buddhisté často označují naši mysl jako „opičí mysl“. Naše myšlenky jsou jako opice, která skáče ze stromu na strom.

Sebehypnóza nám umožňuje účinně zkrotit tu rozdivočelou opici.

Díky sebehypnóze můžete progresivně snížit množství a četnost svých negativních myšlenek. Já se uvádím do sebehypnózy předtím, než se jdu učit, nebo předtím než začnu pracovat, a to mi umožňuje soustředit se na to, co dělám, a díky tomu to všechno stihnu mnohem rychleji.

Omezení negativních myšlenek ztiší vaši mysl.

Hlas uvnitř vaší hlavy vás bude méně a méně kritizovat a díky tomu se můžete soustředit na dosažení toho, co chcete.

Naše tělo

Naše tělo mění naši mysl, naše mysl mění naše chování a naše chování mění naše výsledky. Doporučuji se podívat na toto video:

Vaše tělo tvaruje to, kým jste. Naše mysl mění naše tělo, většina lidí však neví, že naše tělo mění naši mysl. Tím, že změníte postoj vašeho těla, můžete změnit to, jak se cítíte a to ovlivní vaši mysl. Když zažíváme pozitivní stavy, rozšíříme naše tělo. Vypadá to, že jsme o něco vyšší. Když muž na ulici uvidí atraktivní ženu, narovná se a rozšíří hrudník, aby ukázal sebevědomí a sílu.

Sociální psycholožka Amy Cuddy, která vyučuje na Harvardu, ukazuje na svém výzkumu, že účastníci, kteří po dobu 2 minut zaujali postoj síly, začali následkem toho vykazovat pozorovatelné znaky, které jsou připisovány sebevědomým a silným lidem. V průběhu tohoto výzkumu zaznamenala významné hormonální změny v tělech těchto účastníků.

Účastníkům, kteří zaujali postoj síly po dobu 2 minut, se zvýšil testosteron o 25%, snížil se kortizol o 10%, a 86% z nich si vybralo, že budou riskovat. Účastníkům, kteří měli po dobu 2 minut postoj oslabení, se snížil testosteron o 10%, kortizol se jim zvýšil o 15%, a pouze 60% z nich si vybralo, že budou riskovat.

Výše uvedené dokazuje, že můžete vylepšit svoji náladu a způsob, jakým se cítíte tím, že změníte postoj svého těla, nebo výraz ve vašem obličeji. V NLP tomu postoji říkáme „jednejte jako kdyby“.

Například, když jsme šťastní, tak se usmíváme, ale kdykoliv potřebujeme, můžeme se rovněž usmát, abychom se cítili šťastnější.

Můžete rovněž negativně ovlivnit svoji náladu, nebo si snadno vytvořit depresi tím, že změníte postoj svého těla.

Máte obrovské možnosti v tom, že můžete ovlivňovat způsob, jakým se cítíte.

Naučte se ovládat svoje emocionální stavy na NLP workshopu, kde se dozvíte více o tom, jak funguje váš mozek a jak si vždycky můžete vytvořit pro sebe ten nejužitečnější emoční stav, který vám bude pomáhat dosahovat to, po čem toužíte.

1 Comment

  • ano,souhlasim.rec tela je dulezita.kdyzjdu vzprimena a s usmevem,na ulici mi zastavi spousta lidi a chteji si se mnou povidat.nekdy mi sdeli svuj problem a snazim se s nimi komunikovat tak,ze kdyz se loucime,tak mam pocit ze se jim ulevilo.

Chceš něco říci? Tak do toho a napiš komentář!