Lis 16, 2016 - Tipy a návody    No Comments

30 maličkostí, které za 30 dní rapidně změní váš život k lepšímu

Rychlá a efektivní změna k lepšímu spočívá v několika maličkostech, které možná nevědomě již občas používáte, avšak je důležité začít tyto činnosti dělat vědomě a pravidelně, aby vám přinesly opravdový užitek. Takže co můžete pro sebe udělat?

1. Zhluboka dýchejte. Dýchejte do břicha metodou 7-7-11, tj. 7 sekund se nadechujte, na 7 sekund zadržte dech a 11 sekund vydechujte. Dělejte tohle cvičení v hluchých místech vašeho denního harmonogramu (kdy na něco nebo někoho čekáte) alespoň 10 minut denně.

2. Procházejte se. Při procházení se soustřeďte na každý krok a pohyb svého těla.  Po miliony let se člověk pohyboval pouze chůzí, (popřípadě během) a proto je chůze pro nás nejpřirozenějším druhem pohybu. Přirozeně štíhlí lidé denně udělají deset tisíc kroků.  Když uděláte každý den deset tisíc kroků, budete se cítit lépe a vaše tělo vám za to poděkuje.

3. Děkujte. Vyjadřujte vděčnost vědomě a z celého srdce a tím budete do svého života přitahovat pozitivní zážitky, lidi a věci.

4. Pozdravte. Pokud jste rádi, že jste někoho potkali, tak to také dejte najevo, aby si toho všimla i druhá strana, tím si vytvoříte síť lidí, kteří vás budou považovat za milého člověka a to ve správný okamžik posílí vaši sebeúctu.

5. Věnujte pozornost důležitým lidem kolem vás. Lidé mají všeobecně tendenci se příliš nesoustředit na komunikaci se svými blízkými lidmi. Pomořte se do toho okamžiku, přestaňte kontrolovat svůj mobil. Více poslouchejte, povídejte si, sdílejte, komunikujte a více se smějte.

6. Odpočívejte. Věnujte pozornost svému spánku. Naslouchejte svému tělu a běžte do postele, když vám dá signál, že je načase si odpočinout. Já osobně mám krokoměr, který měří i kvalitu mého spánku. Lidé, kteří v noci špatně spí, nebývají spokojení. A jako koučka také vím, že existují vážné důvody, proč lidé v noci nespí.

7. Usmívejte se. Ať je váš život jakkoliv náročný, určitě v něm byly i chvíle, kdy jste se usmívali. Vyhledávejte zábavné věci a zasmějte se. A ať váš smích stojí za to. Bylo dokázáno, že i nucený smích nebo úsměv vytváří v těle pozitivní hormony.

8. Zjistěte, kým jste. Určujeme svůj smysl života a to, kým jsme, podvědomě podle okolností našeho života, které nám v mnoha případech více škodí, než pomáhají. Proto se naučte, jak změnit neužitečná přesvědčení, které máte o sobě, a vytvořte si nová přesvědčení o své identitě, která vám pomůže vytvořit si život podle vašich představ.

Pokud ještě neděláte následující věci, tak je začnete dělat, pomůže vám to v životě obrovským způsobem:

9. Čtěte. Rozšíříte si tím svůj pohled na svět, otevřete si přístup k novým znalostem. Díky čtení vylepšíte své schopnosti učení se.

10. Pište. Naučte se, jak se vyjádřit pomocí slov a dovolte sobě sdílet své poznámky s ostatními, chce to odvahu, ale výsledek stojí za to.

11. Cvičte. Pohybujte se, běhejte, posilujte. Posílíte tím svoji kostru, svaly, zlepšíte své zdraví a tělo i mysl.

12. Připravujte si sami jídlo. Všeobecně lidé, kteří si sami vaří, mají tendenci se stravovat lépe než ti, kteří se stravují hlavně v rychlých občerstveních a restauracích. Vytvořte si plán svého stravování, čtěte o výživě, myslete vědomě na to, co jíte. Soustřeďte se na jídlo, když jíte, díky tomu můžete své tělo vnímat a snadno určíte okamžik, kdy máte dost.

13. Tančete. Pohybujte se v rytmu, který cítíte. Tančete tak, jako kdyby se nikdo nedíval, protože pohyb vytváří krásné emoce.

14. Meditujte. Zklidněte svoji mysl, naučte svoji mysl se soustředit, aby dělala to, co chcete, tehdy, když je to potřeba.

15. Najděte si přátele. Lidé nepřicházejí na tuto krásnou planetu proto, aby byli o samotě. Samota je příjemná jenom občas. Najděte si přátele, kteří vás podpoří ve vašem osobním růstu.

16. Začněte si plánovat finance. Společnost nám tvrdí, že se máme zaměřit na zvyšování příjmu, pokud chceme zbohatnout, ale málokdo zbohatne ve velmi krátkém čase. Většina lidí přehlíží svoje výdaje. Nemůžete naplnit kýbl vodou, pokud mu chybí dno.

Pokud děláte následující věci, začněte je omezovat. A cílem je, abyste s nimi navždy přestali:

17. Přestaňte kouřit a užívat jakékoliv návykové látky.

18. Přestaňte pít alkohol, nebo výrazně omezte konzumaci alkoholu.

19. Přestaňte používat, nebo výrazně omezte příjem cukru. Bílý cukr způsobuje mnoho problémů v těle, hormonální nerovnováhu, cukrovku, nadváhu. Vaše tělo si úplně vystačí se sacharidy, které jsou v přílohách, jako je např. rýže, brambory, zelenina.

20. Nevzdávejte se. Neexistuje nic takového jako úspěch ze dne na den. Zůstaňte oddaní svým cílům, zůstaňte vytrvalí.

21. Přestaňte se vyhýbat lidem. Skutečně úspěšní lidé vědí, že nedosáhli svého úspěchu jenom díky sobě. Cení si lidi, které mají kolem sebe a jsou za ně vděční.

22. Přestaňte předstírat. Buďte sami sebou, buďte opravdoví, přestaňte se tvářit, že jste dokonalí. Pamatujte na to, že nedokonalost je pro ostatní přitažlivá.

23. Přestaňte spěchat. Žijete jenom jednou, proto žijte, ať to za něco stojí… a užívejte si svoji jízdu životem.

24. Přestaňte odkládat. Často víte, co chcete, ale prostě to neděláte. Takže se vzchopte a udělejte to teď.

A teď ještě několik speciálních tipů (ne nutně pro každého), které byste mohli pro svůj seberozvoj udělat:

25. Naučte se programovat. V dnešní společnosti je programování jedna z nejvíce žádaných zručností vedoucí k velkým výdělkům. Programátorů je nedostatek a školy nestíhají dodávat dostatek programátorů na pracovní trh. Skvělé je, že programování se můžete naučit celkem rychle.

26. Naučte se prodávat. I když nutně nepracujete v prodeji, ve skutečnosti prodáváte celý život. Prodáváte sami sebe přátelům, partnerům, i svému šéfovi, a proto se staňte v tom mistrem.

27. Napište knihu. Vydat knihu nikdy nebylo snazší, než je tomu dnes. Pokud vaše kniha bude velmi dobrá, může změnit váš život natrvalo. Jak to udělat? Podívejte se na průvodce napsáním vlastní knihy a vyhledejte si další informace ohledně publikování.

28. Staňte se podnikatelem. V dnešní době se dá začít podnikat i téměř bez peněz. Zjistěte, jaký problém řeší větší skupina lidí, vytvořte produkt nebo služby, které ten problém řeší, a nabídněte jim to.

29. Zapracujte na svém těle. Když se zaměříte na zdravý styl života, změní to váš život k lepšímu. Když budete mít dobrou fyzičku, získáte tím více možností, co můžete dělat, vašemu sebevědomí narostou křídla, a také se změní způsob, jak vás vnímají lidé kolem vás.

30. Vydejte se na 30-denní dovolenou. Dopřejte si pohodovou dovolenou, ale příliš za ní neutrácejte. Nedoporučuji luxusní zájezd, mám na mysli dobrodružný výlet, který obohatí váš pohled na lidskou společnost a smysl života. Bydlete s místními (např. přes Airbnb), stravujte se s místními a zapojte se do dobrovolnických aktivit.

A nakonec to nejdůležitější… Začněte právě TEĎ!

Pokud narazíte na nějaké emocionální bloky, nevyřešené věci z minulosti, apod. využijte pomoc NLP kouče, který vás rychle a efektivně posune dopředu k životu, který si právem zasloužíte.

Moje výzva: Pokud alespoň jednu „maličkost“ přidáte do svého života, sdílejte na Facebook. Děkuji.

Chceš něco říci? Tak do toho a napiš komentář!