Říj 17, 2016 - Tipy a návody    No Comments

6 malých změn pro velký pozitivní vliv na váš život

Pokud váš život tak nějak „drhne“ a máte pocit, že stále „někdo“ nebo „něco“ řídí vás život, potom je nutné si najít čas pro provedení malé změny s velkým pozitivním vlivem na váš život. Možná si teď říkáte: „Ale já nemám čas něco dalšího dělat, už teď nic nestíhám…“. Potom se zamyslete, kolik času denně trávíte tím, že se rozhoduje, co vlastně dělat.

Tento neproduktivní čas můžete využít na změnu, pro kterou se rozhodnete pro přečtení následujících rad:

1. Začněte milovat své tělo a zahrňte jej péčí – dopřejte si relaxační koupel, podívejte se do zrcadla a několik minut se na sebe usmívejte, řekněte si, že se máte rádi a že se přijímáte takoví, jací jste, protože jste dokonalí právě takoví, jací jste. Tím vzroste úroveň Vaší sebeúcty a budete mít ze sebe lepší pocit. Pokud vaše hmotnost potřebuje upravit a chcete shodit několik přebytečných kil, které zbytečně taháte se sebou, vytvořte si plán, jak za den ujít více kroků a popřemýšlejte, jakými zdravější potravinami můžete nahradit svůj jídelníček. Naplánujte si vždy něco nechat na talířku, nebo si nakládat menší porce. Já osobně si své porce vážím, abych měla přehled o tom, kolik živin svému tělu dodávám. Podpořte své hubnutí poslechem relaxační nahrávky Hubnutí hlavou, abyste pověřili své podvědomí, ať najde tu efektivní cestu hubnutí pro vás.

2. Vyčleňte si několik minut pro meditaci – možná vám meditace připadá komplikovaná, ale vůbec to tak není. Začnete s malými časovými úseky. Začněte s 1 minutou. Ano, na jednu minutu si zavřete oči a představujte si něco hezkého, co byste chtěli zažívat nebo ve svém životě mít. Mnoho lidí zaměřuje svoji pozornost na to, co nechtějí a tím se programují na problémy. Nebuďte jako oni, rozhodněte se zaměřovat na to, co chcete. Podívejte se také na techniky řízené relaxace, kdy stačí jenom poslouchat audio a řídit se instrukcemi a zapojit tak vaše podvědomí do dosahování vašich cílů.

3. Praktikujte vděčnost – Zaměřte pozornost své mysli na to hezké, co už máte, čeho jste už dosáhli, co se vám v životě povedlo. Založte si svůj deník vděčnosti a každé ráno nebo večer si zapište, za co se můžete pochválit a za co jste v životě vděční. Můžete svoji vděčnost začít např. tím, že máte svůj deník vděčnosti a že si do něho můžete psát, že dýcháte čistý vzduch, že máte kde bydlet, že jste se tento den probudili a díky tomu můžete obohatit celou společnost a svět svojí existencí. Tím začnete působit úplně na jiné energetické úrovni, začnete vysílat energii, která vám pomůže dosáhnout toho, co chcete.

4. Přečtěte si něco pozitivního – mějte vedle postele sešitek nebo knížku s pozitivními afirmacemi, nebo si je nechte zasílat motivační citáty na email, abyste jako první email ráno našli něco pozitivního. Vyčleňte si chvíli čas a přečtěte si něco z oblíbeného knižního žánru, jednu větu, odstavec, stránku, nebo celou kapitolu. Čtěte tolik, abyste z toho měli dobrý pocit. Můžete číst odborné knihy z různých oblastí, které jsou psané jednoduchým stylem a rozšíří vaši oblast znalostí, kterou můžete neočekávaným způsobem zužitkovat v budoucnu.

5. Zhluboka dýchejte – Naučte se zhluboka dýchat, roztáhnout hrudník a umožnit tak, aby všechny plicní sklípky dostaly přísun kyslíku. Otevřete okno do zahrady nebo se vydejte cestou do a/nebo z práce na procházku do parku. Dýchejte zhluboka do břicha metodou 7-7-11, tj. 7 sekund se nadechujte, na 7 sekund zadržte dech a 11 sekund vydechujte. Po výdechu můžete dle vlastních dispozic také zadržet na několik sekund dech. Začnete klidně s menšími intervaly, ale tak, aby výdech byl delší než nádech. Tenhle nášup okysličené krve bude stimulovat váš mozek, únava se vytratí a pocítíte příval nové energie, kterou můžete efektivně zužitkovat pro to, na čem vám záleží.

6. Udělejte jako první něco pro sebe – Pokud se na vás valí mnoho povinností a stále nezůstává čas na to, abyste si mohli něco pro sebe dopřát nebo plnit si své cíle, rozhodněte se, že každý den jako první uděláte, byť i ten nejmenší krok, který vás blíže posune k splnění si vašich plánů a cílů. Pokud máte určený svůj cíl, rozepište si ho na ty nejmenší kroky, které je možné udělat, a každý den vyberte jeden krok a udělejte jej jako první. Udělejte to nejdůležitější na začátku… Brian Tracy by řekl: „Jako první snězte žábu“ a ta žába je právě to, co vám přinese největší přínos.

Používejte tato doporučení všechna, nebo jen některé… a vytvořte si plán, jak je zakomponovat do vašeho života. Začněte malými kroky a dosáhnete velkých výsledků. Malý krok, který budete dělat pravidelně každý den, vám přinese za rok obrovský posun.

Jaké doporučení se vám nejvíce líbilo? Čím začnete? Napište mi…

Chceš něco říci? Tak do toho a napiš komentář!