Čvc 24, 2011 - Tipy a návody    3 Comments

6 způsobů, jak si zvýšit sebevědomí

Trpíte někdy nízkým sebevědomím? Zdá se Vám, že úspěch máte na dosah, ale stále ho nemůžete dosáhnout? Podívejte se na následující způsoby na zvýšení sebevědomí a používejte je.

1) KONEJTE!

Když se jednou rozhodnete, že dosáhnete svého cíle a že dokončíte úkol, tak to udělejte za každou cenu. Sebevědomí, které tím získáte, bude obrovské.

Thomas A. Benneck: Nic nevytvoří sebeúctu a sebevědomí tak jako úspěch.

2) ŽIJTE PŘÍTOMNOSTÍ

To Vám pomůže dostat se z nečinných úvah. Neúspěšní lidé žijí v minulosti, trápí se nad svými chybami, které udělali a vymlouvají se např., kdyby se mi tehdy nestala ta nehoda atd.

3) UVOLNĚTE SE A BERTE VĚCI S NADHLEDEM

Jistou cestou, jak si rozmluvit činnost, která by Vás vedla k úspěchu je, brát věci příliš vážně. Tím to, co budete muset pro úspěch udělat, bude pro Vás příliš velké, příliš obtížné, příliš děsivé….

Na druhou stranu pokud se uvolníte a budete brát věci s nadhledem, uvědomíte si, že problémy a negativní pocity jsou jenom něco, co jste si vytvořili ve své vlastní mysli. S optimistickým přístupem Vaše úkoly budou jednodušší a tím spíše s nimi začnete.

4) ČELTE SVÝM STRACHŮM

Sebevědomí si vytvoříte, když budete dělat věci, kterých se bojíte. Neúspěch Vás nezabije. Neúspěch je dobrým učitelem. Uvědomte si, že Váš strach je založen na pochopení situace, které je mylné.

5) UVĚDOMTE SI, ŽE NEÚSPĚCH VÁS NEZABIJE

Díky neúspěchu se hodně naučíte. Namísto toho, abyste se dívali na neúspěch jako na příšernou zkušenost, podívejte se na neúspěch jako na zkušenost, která Vás chce něčemu naučit. Zeptejte se sami sebe: Co je na této situaci pozitivní? Co se mohu naučit z mého neúspěchu? Díky neúspěchu získáte zkušenosti, které byste jinak neměli. V ideálním případě bychom se všichni učili z neúspěchů a chyb jiných lidí. Bohužel to tak vždycky nefunguje. Někdy musíme sami udělat chyby, abychom se naučili, co se potřebujeme naučit. Neúspěch a chyby Vás posílí, protože si na ně zvyknete a uvědomíte si, že to není konec světa. Vaše šance na úspěch se zvýší s každým neúspěchem. Pamatujte si, že slunce se kolem Vás netočí, i když si myslíte, že ano. Lidé se až tak moc nestarají o to, co děláte. Mají vlastní život, vlastní problémy. Nepřemýšlí až tak o Vás nebo nemonitorují, co děláte špatně.

Možná, že Vás toto poznání zklame. Ale také osvobodí, protože se můžete už jednou provždy zbavit té hloupé starosti, že Vás každý sleduje.

6) POSLOUCHEJTE AUDIO NA POZITIVNÍ PROGRAMOVÁNÍ MYSLI

Můžete si zvýšit sebevědomí okamžitě pomocí osvědčených návodů, ale je důležité na něm zapracovat i vnitřně.

Při zkoumání mozku bylo zjištěno, že mozek funguje podobně jako počítač. Pokud má počítač správné programy, funguje dobře. Pokud je počítač špatně naprogramován, nemůže správně fungovat.  A stejné je to i s Vaším mozkem. Náš počítač, který máme v hlavě, se programuje v době, kdy naše kritické myšlení není rozvinuto, a proto pro nás není problém věřit, že dárky nosí Ježíšek a děti zase vrána nebo čáp.  Programy, které se v mozku vytvářejí do věku 7 let, se ukládají do podvědomí a my fungujeme podle těch programů celý život. Podvědomí nebo přesněji programy v něm ovládají z 96 % naše jednání a chování.

Vaše podvědomí má na Váš život mnohem větší vliv než Vaše vědomí. Vaše podvědomí není logické. Nepřemýšlí o tom, co chcete nebo co je pro Vás dobré. Provádí jenom to, k čemu je naprogramováno.

Pokud se snažíte např. o úspěch, sebevědomí, naplňující vztahy pouze na vědomé úrovni a Vaše podvědomí sabotuje Vaše snahy, neuspějete, protože Vaše podvědomí má mnohem větší vliv na Vaše jednání než Vaše vědomí.

Pokud okolí Vám během dětství a dospívání neposkytlo užitečný program zdravého sebevědomí, máte možnost to změnit pomocí Techniky řízené relaxace, která je obsažena v audiu na pozitivní programování mysli – Přitahování dokonalého sebevědomí. Poslouchejte audio na pozitivní programování mysli třikrát denně minimálně po dobu 30 dnů.

Vědecky bylo potvrzeno, aby se vlastnosti silného sebevědomí natrvalo zabudovaly do vaší mysli, je potřebné  používat tyto návody minimálně po dobu 30 dnů.

 

3 Comments

  • Děkuji Vám za to, že nás motivujete. Máte moc krásné stránky.

  • zdravim

    na stranke mate chybicku 🙂 tu

    Pokud se snažíte např. o úspěch, sebevědomí, naplňující vztahy pouze na vědomé úrovni a vaše podvědomí sabotuje vaše snahy, neuspějete, protože Vaše podvědomí má mnohem větší vliv na Vaše jednání než Vaše podvědomí.

    Více na: http://www.mariemichalickova.cz/6-zpusobu-jak-si-zvysit-sebevedomi/#ixzz2qgemQg7S

    • Děkuji, opraveno.

Chceš něco říci? Tak do toho a napiš komentář!