Lis 13, 2015 - Tipy a návody    No Comments

7 důvodů, proč jsou extroverti skvělí

I extroverti, stejně jako introverti, mohou být vystaveni nebezpečnému stereotypu. Uřvaní. Rozjuchaní. Neustále v centru pozornosti. Nepustí vás ke slovu. I extroverti mohou mít špatnou pověst. A protože i já mám svoji extrovertní „část“, a aby to nevypadalo, že straním introvertům, rozhodla jsem se v tomto článku se zaměřit na to, v čem jsou pro změnu extroverti skvělí.

1) Umíte se nadchnout

Je pravděpodobné, že se umíte nastavit tak, aby se vám líbilo téměř úplně všude. Na večírku, koncertě, nebo jakékoliv jiné společenské události se dokážete naladit tak, abyste si ji užívali. To však není důkazem toho, že extroverti si neumějí vytvořit názor nebo preferenci.

Výzkum naznačuje, že extroverti jsou naprogramování k tomu, aby byli nadšení. U extrovertů je pravděpodobnější, že si vytvoří příjemné pocity, a že si je spojí s prostředím, ve kterém právě pobývají.

2) Umíte sdílet svoje pocity

Extroverti jsou známí tím, že „co na srdci, to na jazyku“. Extroverti dávají přednost tomu mluvit o svých pocitech, spíše než, aby je dusili v sobě. Vyčistí svoji mysl a tím odstraní i svůj stres.

3) Téměř nikdy se nenudíte

Extroverti čerpají energii od druhých lidí a také ze svého okolí. Pravděpodobně z tohoto důvodu, vaše volné dny jsou naplněny aktivitami a plány, které vám umožňují zažívat pořád něco nového. Slovo nuda prostě ve vašem slovníku není.

4) Dáváte své přátele dohromady

Je více než pravděpodobné, že máte více přátel z mnoha různých skupin – a je více než jisté, že vás naplňuje velkým uspokojením, když tyto lidi můžete mezi sebou propojovat. Když vezmeme v úvahu skutečnost, že extroverti se dobíjejí ve společnosti lidí, tak tato extrovertní vlastnost ve skutečnosti nikoho nepřekvapí. Čím větší je vaše skupina přátel, tím spokojenější jste.

5) Upřímně se zajímáte o druhé lidi

Zvědavost je vaše přednost. Máte neutišitelnou touhu po informacích, ať už se jedná o poznávání někoho nového nebo objevování nového prostředí. Téměř každý člověk je rád, když se o něj druzí lidé zajímají a extrovert používá tuto svoji přednost k tomu, aby poznával nové lidi a aby uzavíral nové přátelství.

6) Umíte se ladně pohybovat v jakékoliv náročné společenské situaci

Místnost plná nových lidí extroverta nezastraší. Díky vaší otevřené a srdečné povaze jste schopni řídit večírek nebo jakoukoliv jinou společenskou událost, kde se díky vám druzí lidé cítí příjemně.

7) Společnost lidí vás činí šťastnějšími

Výzkum, který byl publikován americkou psychologickou asociací, zjistil, že když se lidé chovají více společensky – extrovertně, tak uvádějí, že se cítí být šťastnější a spokojenější. A tím nechceme říci, že extroverti jsou šťastnější než introverti, ale může existovat spojení mezi tím být společenský a dobrým pocitem.

Poznali jste se? Udělejte si test na zjištění profilu osobnosti a za několik minut zjistíte, zda jste introvert, extrovert nebo ambivert, plus mnoho dalších cenných poznatků o vaší jedinečné osobnosti.

Chceš něco říci? Tak do toho a napiš komentář!