Říj 25, 2016 - Tipy a návody    No Comments

9 tipů, jak si rychle dodat sebevědomí

Pokud cítíte ve svém životě nebo v nějakých situacích nedostatek sebevědomí, mám pro vás skvělý tip. Jednejte „jako kdyby“. Jednejte jako sebevědomá žena. Jednejte se sebejistotou. Nikdo nepozná, jak se doopravdy vnitřně cítíte. Nízké sebevědomí je vnitřním stavem, který drtivá většina lidí neumí z těla vyčíst a pokud jim nesdělíte, že se cítíte málo sebevědomě, tak to nepoznají.

A umlčte okamžitě ve své hlavě toho negativního kritika, který vám říká, že jste k ničemu. To není pravda, proto nedovolte, aby tyto nepravdy ve vás něco posilovalo nebo, aby je někdo prohluboval. Nikdo nemusí vědět, že se cítíte nesebejistě, a nikdo to ani vědět nebude, když použijete následující tipy, hlavně sebevědomý postoj těla.

Když svojí fyziologií zaujmete postoj sebevědomého člověka, protože naše fyziologie je neurologicky spojena s vnitřním prožíváním emocionálních stavů, tak sebevědomý postoj těla se projeví v tom, že se budete cítit sebevědomě. Avšak je nutné to procvičovat, abyste to mohla používat.

Nikdo se nenarodil se 100% sebedůvěrou. Sebevědomí je naučené chování, a proto jsem pro vás připravila mých 9 tipů na zvýšení sebevědomí, které můžete ihned použít:

  1. Soustřeďte se na svůj postoj. Seďte vzpřímeně. Nehrbte se. Slyšela jste to jistě již milionkrát, protože tohle je opravdu důležité.
  2. Usmívejte se. I kdybyste se falešně smála do zrcadla, bylo vědecky dokázáno, že i nucený – “umělý” úsměv vytváří v těle hormony dobré nálady a tím náladu zlepšuje. A dobrá nálada je skvělým základem k procvičování sebevědomí.
  3. Vytvářejte oční kontakt. Můžete si všimnout, že se často děje, že osoba na druhé straně se stejně vyhýbá očnímu kontaktu jako vy. Takže se neuhýbejte pohledem ve chvíli, když s někým navážete oční kontakt. (Ale potom samozřejmě dlouho necivte do očí, abyste nevyděsili. Přílišné civění do očí naopak vytváří pocit agresivity.)
  4. Vyhněte se frázím jako např. „Myslím, že…“ Pokud to říkáte, tak je jasné, že si to myslíte. Prostě to řekněte. Příklad: „Myslím, že mi tyto šaty opravdu sluší.“ nebo „Tyto šaty mi opravdu sluší.“ Který výrok patří více sebevědomé bytosti?
  5. Tento tip, jak jsem nedávno zjistila, je skutečným pokladem: Sama se rozhodujte. Malé nebo velké rozhodnutí. Důvěřujte sobě. Nepřiklánějte se k rozhodnutím jiných. Je velmi jednoduché požádat někoho o názor. Ale v konečném důsledku, vy znáte sebe nejlépe. A pokud neuděláte správné rozhodnutí ohledně nějaké maličkosti, tak co? Svět se nezhroutí. Nevím, zda vesmír má nějaký datum konce, kdy všechno nakonec zanikne, ale nestane se to kvůli tomu, že uděláte nějaké ne úplně ideální rozhodnutí např. ohledně svého oběda nebo toho, co si vezmete na sebe. Navíc, čím více budete činit své vlastní rozhodnutí, tím lepší v rozhodování budete, protože se tím lépe poznáte. Poznáte, jakého výsledku chcete opravdu dosáhnout, a čemu se stoprocentně vyhnout.
  6. Poslouchejte našlapanou muziku, která vás udělá průbojnou. Dobrá hudba umí vytvářet skvělé emoce.
  7. Opravdu si uvědomte, že nejste méně než ostatní. Pokud si sama sobě říkáte cokoliv jiného, tak si lžete. Ihned skončete s tou negativní sebemluvou.
  8. Nezáviďte ostatním. Je to zničující a v konečném důsledku zbytečná sebedestruktivní emoce. Vážně. Zamyslete se nad tím. Náš život je tak komplexní, že není možné se objektivně s někým srovnávat. Teče vám doma voda? Máte přístup k internetu? Máte nástroje k tomu, abyste uspěla? Je jediným důvodem, který vás brzdí to, že jste je ještě nezačala používat? Máte všechno, co potřebujete! Takže vezměte motyku a začněte kopat… jinak se k pokladu nedostanete. A konečně přesvědčte sebe, že jste mnohem více, než si myslíte, protože je to pravda.
  9. Sledujte, co dělají ostatní, aby se zlepšili, místo toho, aby bloumali nad svojí situací. A potom to udělejte. V tom spočívá princip dosahování osobní skvělosti. Najít někoho, kdo je dobrý v tom, co bych chtěla já sama, zjistit co dělá pro to, aby toho dosáhl, a potom to udělat. Na tom je postavené celé učení Neuro-lingvistického programování, které jako koučka používám každodenně ve své praxi.

Možná to není jednoduché, ale je to snadné.
Nastupte na cestu zdravého sebevědomí, a praktikujte.
Věřím, že to dokážete.

Přeji hodně štěstí a úspěchů!

Chceš něco říci? Tak do toho a napiš komentář!