Led 29, 2012 - Na zamyšlení, Video    2 Comments

CESTA – film o duchovní pouti do Santiago de Compostela

Americký oční lékař se vydá do Španělska pro ostatky svého čtyřicetiletého syna, který procestoval kus světa, ale na začátku své osmi set kilometrové pouti do Santiago de Compostela tragicky zemřel. Starý pán vezme synovu výbavu a vydává se na cestu za něj, spolu se synovým popelem. Cestou se zatrpklý a zarmoucený otec dává dohromady s dalšími poutníky a společně absolvují cestu plnou zážitků a přenádherných záběrů krajiny a památek.

Film je příjemným pohlazením. Je to spíše úsměvná, lidská komedie než tragédie, která je dokreslená patřičným a celkem odvážným výběrem hudebního doprovodu (Alanis Morissette/ Coldplay, ale i pravé country).

Jak se vám film libí? Napište mi komentář nebo sdílejte… 🙂

2 Comments

 • Milá paní Maruško,
  provolávám děkuji, děkuji a ještě jednou děkuji… Vám- milosti- Bohu- sobě- zkrátka všemu- za ZÁŽITEK!
  Anonce na video byla poutavá, a pro mě o to zajímavější, neboť jsem celkem překvapivě v roce 2009 nasadila poutnické boty a měsíc trávila na svatojakubské cestě…a také pro mě měla nakonec po Santiagu vrchol teprve až u oceánu- na tzv. konci světa.
  O existenci tohoto filmu jsem neměla tušení, takže jsem opravdu včerejší večer usedla nerušeně se skleničkou voňavého svařáčku a nechala se unášet obrazovým vyprávěním.
  Musím přiznat, že emoce a prožitky, které mě provázely celým filmem, jsem si procítila úplně do dna, nechala jsem se znovu zaplavit tou směsicí všeho neočekávaného a živoucího, co nelze během pouti naplánovat, vymyslet a ani ovládnout. Všechno to, co hrdinové prožívali, kudy kráčeli, všechny ty pocity, pochybnosti a zmatek, naděje, síla, odvaha, vytrvalost, pokora, vděčnost,…všechno bylo autentické, hluboce pravdivé a věřte nebo ne- z toho, co vám zůstane navěky v srdci a v duši, tak to vám pak v souvislostech všedních dnů vytváří další a nová poznání, pochopení a porozumění tomu, co žijete teď a tady…TA POUŤ VE VÁS ZŮSTÁVÁ DUCHOVNĚ a NATRVALO ŽIVĚ PŘÍTOMNÁ, což jsem si včera opět potvrdila.
  Vaše stránky navštěvuji poměrně krátce, ale nacházím zde pokaždé to patřičné, co ke mně má přijít nebo o čem přemýšlím, co právě žiji a tak…:-)
  Užívejme si život co nejvíce vědomě a buďme opravdu přítomní, láskyplní a otevření všemu pravdivému, nepřestávejme se učit a děkovat všemi směry. Velmi Vás zdravím a přeji vše dobré. Ivana D.

 • Dobrý den, prosím Vás, sháním tento film všude možně po internetu a nemohu nalézt. 🙁 Nevíte, kde by se dal tento film nalézt? Maminka mi o něm vyprávěla a já bych ho ráda viděla. Děkuji

Chceš něco říci? Tak do toho a napiš komentář!