Zář 15, 2009 - Prosperita    No Comments

Chcete být finančně svobodní?

Co si představujete pod pojmem finanční svoboda? Tučné konto v bance? Luxusní vozidlo? Dům jako hrad? Zdání klame.

Pokud máte dům na hypotéku, auto na leasing a musíte tvrdě pracovat, abyste si udrželi částku na vašem kontě, tak finančně svobodní rozhodně nejste.

Za finančně svobodné se můžete považovat, pokud vaše pasivní příjmy jsou vyšší než ty aktivní.

Pasivní příjem? Pasivní příjem znamená, že peníze Vám chodí na účet, aniž vy byste se museli aktivně účastnit procesu jejich vytváření. Např. příjmy z nájemních domů a bytů, příjmy z investic na Forexu a akcií – pokud na tyto investice máte makléře. Máte tak skvěle vybudovaný podnik, že se o něj již nemusíte starat a přesto Vás živí? Potom máte pasivní příjem.

Napsali jste knihu a chodí Vám pravidelně od vašich vydavatelů peníze za poskytnutí autorských práv?

Potom máte pasivní příjem. O pasivním příjmu sní každý Američan, bohužel v naší zemi většina lidí neumí vysvětlit, co to pasivní příjem je.

Ve škole nás krmili tunami faktických informací, ale nikdo nám nevysvětlil, jak se vytváří finanční svoboda. Proto bych chtěla tyto stránky zaměřit na vzdělávání v oblasti finanční svobody.

20 pravidel pro vytvoření FINANČNÍ SVOBODY

 1. Přijměte plnou zodpovědnost za svůj život.
  Pokud přestanete obviňovat ostatní za to, co máte a nemáte, za to čím jste nebo nejste, velmi si tím zjednodušíte život. Ušetřenou energii můžete použít na vytváření konstruktivních cílů a plánů ve vašem životě. Člověk, který převzal za svůj život zodpovědnost, může pozměnit všechno a zvládnout cokoliv.
 2. Pamatujte, že finanční svoboda není jen o penězích. Jde také o bohatství vztahů, pocit štěstí a spokojenosti a dokonalé zdraví. Život není jen o dosahování cílů. Je o kvalitě cestování za těmito cíly.
 3. Ušetřete alespoň 10 % vašich příjmů. Tyto příjmy použijte na investice.
 4. Nepracujte pro peníze, nechte peníze, aby pracovaly pro Vás.
 5. Studujte nejen knihy o finanční svobodě, ale také knihy o seberozvoji. Růst našich financí je úměrný velikosti našeho osobního růstu. Doporučený seznam literatury Vám může být zaslán na váš mail.
 6. Zbavte se dluhů na kreditních kartách a spotřebních úvěrů.
 7. Najděte si mentora, učitele, člověka, který je finančně svobodný a který umí zacházet s penězi. Stýkejte se s lidmi, kteří jsou finančně svobodní a poslouchejte jejich rady. Váš příjem se rovná průměrnému příjmu 5 vašich nejbližších přátel.
 8. Pokud chcete pro sebe a svou rodinu vytvořit finanční svobodu, nesmíte mít negativní vztah k penězům a k bohatým lidem. Pokud budete mít myšlenky typ: Peníze smrdí. Peníze jsou kořenem všeho zla, bohatí lidé jsou bohatí, protože všechny okradli aj. Garantuji Vám, zaručeně nikdy nezbohatnete.
 9. Nebojte se riskovat. S procesem vytváření finanční svobody je přímo nutná vaše ochota zkoušet nové věci. Pokud se budete pořád jenom bát, abyste o něco nepřišli, nepohnete se z místa. Na tomto světě neexistuje bohatý člověk, který by v procesu vytváření finanční svobody nepřišel o peníze.
 10. Zvyšte svoji úroveň sebekázně. Jste ochotni se vzdát na dobu neurčitou svého volného času a věnovat ho vytváření vašich pasivních příjmů?
 11. Snižujte svoje výdaje: Prověřte, jestli by Vám v jiné bance nenabídli nižší úrok na váš hypoteční úvěr. Prověřte, jestli by Vám jiný operátor nenabídl výhodnější tarif. Mějte přesný přehled o tom, kolik vyděláváte a o tom kolik utratíte, veďte si svoje účetnictví.
 12. Určete si konkrétní cíl. Např. do 1. 6. 2010 chci vydělat 2 mil. Kč. Souhlasně s tímto prohlášením napište přesný plán, jak toho chcete dosáhnout.
 13. Plaťte v hotovosti, nepoužívejte kreditní karty. Studie ukazují, že lidé mají tendenci utratit více, pokud při placení používají kreditní karty. Proto plaťte v hotovosti a ušetříte.
 14. Pokud to s dosažením finanční svobody myslíte vážně, zapomeňte na hlouposti jako je loterie. Buďme teď trochu realisti. Šance, že vyhrajete je asi jedna ku čtrnácti milionům.
  I pokud byste byli jeden z milionů, studie ukazují, že většina výherců utratí svoji výhru do dvou let a mnozí jsou na tom  potom ještě hůř než byli před výhrou. Proč?  Protože si neosvojili správné finanční návyky, jak zacházet s penězi. Díky výhře v loterii se nikdo nestane finančně inteligentní.
 15. Dělejte, to co Vás baví.
 16. Představujte si svůj úspěch, bohatství, život v naplnění.
  „Jestliže o něčem dokážete snít, dokážete to i udělat.“
  Walt Disney.
 17. Pokud jste se rozhodli změnit svůj život a víte, že nebudete mít plnou podporu členů své rodiny, zpočátku jim o svých plánech nic neříkejte, pokud je to možné. Až uspějte, lidé, kteří Vás mají opravdu rádi řeknou: „My jsme vždycky věděli, že to dokážeš.“
  Je také možné, že potom, co se přiblížíte k úspěchu, část známých ztratíte. Budou Vám závidět a pokusí se Vás „vysát“.  Proč? Protože jejich vlastní život je nepořádku a neštěstí má rádo společnost. Tohle se stane každému a pravděpodobně ani vy nejste vyjímka.
 18. Pokud začínáte s vytvářením finanční svobody, je dobré si za začátku podržet svoje zaměstnání a věnovat se vytváření vašich pasivních příjmů po práci a o víkendech. Začněte tím, že budete číst knihy o vytváření pasivních přijmů. Většina lidí začíná s jednoduchými a čtivými knihami od Roberta Kiyosakiho a potom se přesune ke složitější literatuře jako Průvodce Spekulanta od Niederhoffera.
 19. Z mé velmi dobré zkušenosti Vám mohu doporučit vstoupit do kvalitní organizace síťového marketingu. V naší zemi síťový marketing lidé nemají dobré povědomí o síťovém marketingu, je často označován za pyramidu nebo letadlo a skutečně některé MLM organizace využívají důvěřivosti lidí a nejsou solidní. Ale pokud si vyberete kvalitní organizaci síťového marketingu, můžete si vytvořit celoživotní pasivní příjem.
 20. Starejte se dobře o svůj mozek. Viz kniha od doktora Amena Nikdy není pozdě – Jak udělat z dobrého mozku ten nejlepší.

Tip pro vás: Nastavte svoji mysl na přitahování bohatství poslechem relaxačního audia Přitahování bohatství.

Chceš něco říci? Tak do toho a napiš komentář!