Dub 28, 2013 - Tipy a návody, Vztahy a sex    4 Comments

Chcete mít fungující vztah?

Mnoho lidí dělá ve vztazích opakovaně ty stejné chyby. V následujících bodech si probereme, co byste měli dělat pro dobře fungující vztah.

Mluvte spolu: Komunikace je základem každého vztahu. Nepředpokládejte, že je váš partner šťastný, spokojený, a že chce děti. Nepředpokládejte vůbec nic.  Mluvte o tom!

Ženy mají často přístup typu: „Kdyby mě miloval, tak by se dovtípil, co si přeji, a co potřebuji.“ Myslíte, že váš partner umí číst myšlenky?!!!

Když se s někým seznámíte, je to hlavně o fyzické přitažlivosti, ale dlouhodobé vztahy jsou založeny na lásce a komunikaci.

Naslouchejte: Naslouchání je součástí úspěšné komunikace. Pravdou je, že mnoho lidí neumí naslouchat. Slyší jen to, co chtějí slyšet nebo se příliš soustředí na to, co by měli partnerovi říct, takže poslouchají jen „na půl ucha.“

Také si všímejte tónu hlasu, a co vám říká řeč těla.

Sdílejte společné cíle: Kde chcete být za 1 rok? Kde se vidíte za 5 let? Mít společné cíle je klíčem k dobrému vztahu. Pokud chcete mít, co nejdříve děti a váš partner nechce, zřejmě toto téma bude zdrojem konfliktů.

Pokud chcete dělat kariéru a váš partner po vás chce, abyste byla každý den v 17 hod. doma, počítejte přinejmenším s výměnou názorů.

Mějte společné aktivity: Některé věci byste měli podnikat společně. Máte oba dva rádi pěší turistiku, jízdu na kole nebo bowling? Zapojte se do aktivit, které vám umožňují strávit spolu společný čas. To posílí váš vztah.

Nechte tomu druhému prostor: Dobrý vztah vyžaduje, že dáte tomu druhému prostor, aby se věnoval svým zájmům. Určitě existují věci, které s partnerem dělat nemusíte např. rybaření. Neberte mu jeho vášeň a respektujte ho takového jaký je i s jeho koníčky.

Naučte se dávat: Když někoho potkáte, kladete si otázku, zda Váš protějšek odpovídá vašim představám. V první fázi vztahu je to o vás. Ale pokud chcete, aby vztah fungoval, musí to být „o nás“ – o vás a vašem partnerovi.  A to znamená, naučit se dávat.

Buďte ochoten jí pomoci opravit počítač, protože jí to pomůže.

Buďte ochotná jít s ním na pracovní večeři a bavit se s jeho klienty, protože mu to pomůže.

Naučte se přijímat: Někteří lidé raději dávají, než přijímají. Ale být ve vztahu znamená, dávat i přijímat. Lidé, kteří neumí přijímat – lásku, pomoc, náklonnost, vytváří velmi komplikované vztahy.

Podívejte se na internetovou přednášku.

Marie Michaličková
Kouč osobního rozvoje

4 Comments

  • Souhlasím, vztah je hodně o komunikaci. Pokud nefunguje jak má, dříve nebo později dojde ke konfliktům. My muži myšlenky opravdu číst neumíme 😀

  • Dobrý den paní Michaličková, nejsem zrovna člověk vhodný k diskuzím, protože jsem si za několik posledních let uvědomila spoustu věcí a umím se už radovat z maličkostí a být šťastná a Láska je pro mě osobně tím nejdůležitějším na světě. Myslím si, že Láska by se měla označovat velkým L, protože si toto zaslouží. Je spousta lidí, kteří si hodnotu Lásky vůbec nedokáží představit a význam je dnes tím posledním co mnoho lidí vůbec chápe. Láska není z těch věcí, které můžeme dostat a které si můžeme nárokovat. Láska je pro nás všechny ta nejpřirozenější vlastnost, kterou máme a kterou tak často podceňujeme. Vláčíme jí bahnem obav, strachů, pokořování a obchodů. Docenit Lásku lze jen v případě, že pochopíme její podstatu. v minulé pozvánce bylo téma jak být šťastný a dnes se nám blíží Máj Lásky čas. Obě témata jsou si velmi podobná a obě mají spolu jedno společné, nemá cenu rozebírat jak spolu souvisí. nejde o Lásku mezi lidmi, rodiči a dětmi, milenci. Je to stále táž jedna Láska, jen jsme si udělali hodně škatulek jak se na ní dívat a jak ji chápat, jak se na ni vymlouvat a jak ji obviňovat i jak ji využít. Lidi si ze slova Láska udělali klišé, ale její význam se velmi podceňuje. Ten kdo hledá podstatu života, nalezne i podstatu Lásky a ten kdo nehledá uvidí jen tu, kterou vidět chce. Není důležité hledat důvod, proč a zač, milovat. Důležité je cítit co to Láska je a pak dokážeme dát to, co taky umíme přijmout.
    S úctou Hanka:)

  • Dobry den,pani Marie.
    Uz se tesim na dalsi vasi prednasku. Jsem vdecna za den ,kdy jsem Vas nasla na internetu,.
    Vase prednasky jsou moc hezke a vzdy si s toho vemu take neco pro sebe. Kazda vase prednaska je lepsi a lepsi. Jde citit ze to delate opravdu z Laskou. Jste slunicko. Preji krasny zbytek ,dne a hodne stesti. Beat

  • ABY FUNGOVAL VSTAH MUSI TAM BYT HLAVNE KOMUNIKACE OBOU A NE JEN NA JEDNI STRANE !! TO JE PRAVDA PRAVDOUCI!! A TAKE TOLERANCE OBOU!! A TO JE NEJDULEŽITEJŠÍ VE VSTAHU KOMUNIKACE A TOLERANCE A PAK TEN ZBYTEK!!

Chceš něco říci? Tak do toho a napiš komentář!