Srp 22, 2011 - Prosperita    No Comments

Co je to finanční svoboda?

Existuje mnoho definic finanční svobody, já používám tuto: Finančně svobodní jste, pokud vaše měsíční pasivní příjmy jsou vyšší než vaše měsíční náklady.

Je možné, že vám teď vrtá hlavou, co jsou to pasivní příjmy.

Bohužel vás musím zklamat, pasivní příjmy, svému názvu navzdory, se pasivitou nezískávají.  Pasivní příjem znamená – udělám práci jednou a opakovaně za ni dostávám zaplaceno. Např. když napíšete PDF knihu, která bude řešit problémy velkého množství lidí (např. jak zhubnout a znovu nepřibrat) a lidé si ji na vašich stránkách budou kupovat a stahovat, potom máte pasivní příjem, udělali jste práci jednou – napsali jste knihu a opakovaně za ni dostáváte zaplaceno pokaždé, když si ji někdo koupí.

Prvním krokem k dosažení jakéhokoliv cíle, snu nebo touhy je otevřenost k přijetí nových myšlenek a ochota potlačit svůj cynismus. Jenom tehdy, když budete schopni zvažovat všechny možnosti, které máte k dosažení vašeho cíle, se vám to podaří.

Nicméně je dobré ponechat si analytické myšlení k hodnocení informací, které k vám budou přicházet. Moje doporučení pro vás zní:

Finančně se vzdělávejte.  Čtete knížky, choďte na semináře, ptejte se lidí, kteří pracují na dosahování finanční svobody.

Nechte se vyškolit lidmi, kteří umí vytvářet pasivní příjmy.  Pracujte na vytváření pasivních příjmů. Můj posun kupředu se uskutečnil tehdy, když jsem si uvědomila, že mnohem důležitější než měsíční výdělek jsou zdroje pasivního příjmu – aktiva, které každý měsíc vytvoříme.

Ani já ještě nejsem finančně svobodná. Ale máme s manželem vytvořeny zdroje pasivního příjmu a musím se přiznat, že pracovat mi nevadí, protože moji práci miluji a považuji ji za svoje poslání a budu v ní pokračovat i potom, co se stanu finančně svobodnou.

Můžete převzít kontrolu nad svým osudem a pracovat na uskutečňování vašich cílů nebo si můžete stěžovat a doufat, že se ekonomická situace vylepší, což je nepravděpodobné.

Pamatujte si, že se nic nestane, dokud pro to něco neuděláte.

První krok, který můžete udělat ještě dnes, je podívat se na přednášku Vytvořte si nastavení mysli na prosperitu. Těším se na Vás.

Marie Michaličková
Kouč osobního rozvoje

Chceš něco říci? Tak do toho a napiš komentář!