Kvě 27, 2012 - Video, Zajímavé    3 Comments

Filmový tip: 12 podmínek dědictví (video)

Milí přátelé, mnoho lidí si v dnešní obě myslí, že peníze je udělají šťastnými.

Víte o mně, že se nedívám na televizi, a že jsem dokonce odpůrce televize, ale tento film Vám doporučuji, protože pojednává o věcech, které jsou v životě opravdu důležité. Hlavní hrdina na konci filmu dospívá k poznání a k duševní zralosti.

Přála bych si, aby takových filmů bylo více.

Jason si myslel, že zdědí spoustu peněz. To, co se stalo, jej šokovalo a změnilo mu život navždy.

Film podle bestselleru „The Ultimate Gift“ od Jima Stovalla.

Tento příběh vysílá odrostlé důvěřivé dítě Jasona Stevense na dlouhou cestu poznání, kdy musí nalézt odpověď na jednu zásadní otázku: jaký je vztah mezi bohatstvím a štěstím?

Jason měl velmi jednoduchý vztah ke svému neuvěřitelně bohatému dědovi, Howardu „Redovi“ Stevensi. Nenáviděl ho. Žádné důvěrné rozhovory a vřelá obětí, jen šustění bankovek.

Takže Jason se domníval, že čtení dědovi závěti bude jen další peněžní transakcí, jež mu umožní žít nerušeně dál hýřivým životem, na který byl zvyklý. Ale Red mu místo toho zanechal něco úplně jiného. Připravil pro něj plán, skutečnou zkoušku životem. A sice 12 úkolů, kterým Red říká „dárky“. Každý z nich Jasona svérázným způsobem zkouší a všechny dohromady ho změní navždy…

Který dárek se vám líbil nejvíce?

3 Comments

 • Videla som tento film už dvakrat a tiež doporučujem…:-)

 • Tohle je za poslední dobu nejhezčí film, co jsem viděla.
  Pro inspiraci jsem si napsala všech 12 darů na lístečky a mám je na nástěnce, každý den si uvědomím, jaké dary jsem dostala a jsem za ně vděčná. Díky Maruško.

  Dar práce
  Dar peněz
  Dar přátel
  Dar učení
  Dar problémů
  Dar rodiny
  Dar snů
  Dar dávání
  Dar lásky
  Dar smíchu
  Dar vděčnosti
  Dar perfektního dne

 • Jeden z těch krásných filmů,kdy se člověk zastaví a zamyslí nad svým životem, nad přístupem k němu, k sobě samému i k ostatním. Díky,že jsem se na něj mohla podívat a vím,že to nebylo naposled.

Chceš něco říci? Tak do toho a napiš komentář!