Zář 29, 2012 - Prosperita, Tipy a návody    2 Comments

Finanční svoboda – 3 důležité tipy, jak na to

volatile markets │ mercados volátiles
Creative Commons License photo credit: jesuscm

Mnoho lidí chce dosáhnout finanční svobody, aby mohli žít šťastný a spokojený život. Mnoha lidem se nedaří dosáhnout finanční svobody a pro většinu se tento cíl zdá nedosažitelný. Většina lidí končí v krysím závodě – pracují pro peníze, místo toho, aby nechali svoje peníze pracovat za ně.

I když se vám zdá nemožné dosáhnout finanční svobody, pamatujte na to, že mnoha lidem se to již podařilo a tím pádem i vy máte možnost se vymanit z krysího závodu.

Zde je několik tipů, jak to udělat:

Věřte, že je to možné

Chudoba anebo prosperita se vytvářejí ve vaší mysli. Napoleon Hill píše ve své knize Myšlením k bohatství o tom, že cokoliv si lidská mysl dokáže představit, toho je možné i dosáhnout. Nic není pro vás nemožné, pokud tomu věříte. Nahraďte myšlenky, které vás oslabují těmi, které vás budou posilovat. Negativní vnímání světa má za důsledek negativní výsledky.

Pozitivní člověk má šanci dosáhnout úspěchu, negativní člověk ne.

Vytvořte si plán akce

Když získáte nastavení mysli vítězů, druhým krokem je vytvořit si podrobný plán, jak se dostanete ke svému cíli. Plánování si vašich kroků vám umožní je rozpracovat a uvést do reality.

Je dobré mít partnera, (kamarádku, manžela, známého, atd.) který má podobné cíle jako máte vy – také chce pracovat na dosažení finanční svobody.

Navzájem si můžete kontrolovat plnění denních, týdenních, měsíčních kroků, které vedou k dosažení vašeho cíle. Každý den udělejte 5 kroků, které vedou k dosažení vaší finanční svobody. Zřiďte si deník úspěchů a vaše pokroky si do něj zapisujte.

S vytvořením plánu na dosažení finanční svobody a plněním kroků vám pomůže zkušený kouč.

Najděte si mentora

Najděte si člověka, který umí vytvářet pasivní příjmy, a který vás bude ochotný učit. Najděte si člověka, který již dosáhl úspěchu v oblasti, ve které chcete se rozvíjet nebo podnikat. Mnoho lidí si myslí, že úspěšný mentor není dostupný. Ale co když je? Zkuste ho kontaktovat a nabídnout mu nějakou zajímavou protislužbu. Pozvěte ho na oběd, údělejte něco pro něho. Mnoho lidí rádo povídá o svých úspěších a také se rádi dobře najedí. Proto je pozvětě do lepší restaurace a získáte informace za stonásobně vyšší hodnotu.

Společně s manželem školíme klienty, jak vytvářet pasivní příjmy na internetu. Internet je ideální místo pro podnikání – můžete oslovit z pohodlí svého domova obrovské množství lidí a pokud umíte anglicky, vaším trhem je celý svět, který je na internetu. Podnikání na internetu je finančně nenáročné – stačí vám počítač a internet a velká touha se učit novým věcem a pracovat na sobě. Podnikat na internetu můžete začít při zaměstnání a až si vybudujete solidní zdroj příjmů, teprve potom začněte podnikat naplno, tímto způsobem nepodstupujete žádné riziko.

Další tipy pro vytváření časové a finanční svobody se dozvíte na mé internetové přednášce Vytvořte si nastavení mysli na prosperitu.

Marie Michaličková
Kouč osobního rozvoje 

2 Comments

  • Moc dobrý článek, děkuji za něj. Dá se v něm najít spousta inspirace.

  • Rád bych to víc, ale ma situace není nikterak růžová myslím po finanční strance takže mužu jen vaše příspěvky které jsou zdarma ,ale jsem za ně rád protože mi aspon trochu pomahají moc děkuji.

    S pozdravem Jozef

Chceš něco říci? Tak do toho a napiš komentář!