Zář 14, 2011 - Prosperita    No Comments

Finanční svoboda není pro každého!

Zdá se mi, že v současné době roste počet lidí, kteří si dali za cíl dosáhnout finanční svobody. Finančně inteligentní lidé si uvědomili, že nic jiného jim ani nezbývá. Možnosti jsou pouze dvě. Buď budete finančně svobodnými, nebo prožijete svůj život jako otrok svého zaměstnavatele (i když vám dává zajímavé zaměstnanecké benefity, pořád nemůžete rozhodovat o svém čase, příjmu a životě sami).

Dosažení finanční svobody je věcí, která vyžaduje trpělivost, a která se nestane přes noc.

A jsme u otázky, zda sen o finanční svobodě je uskutečnitelný pro každého. Teoreticky ano, v reálu ale ne. Proč? Mnoho lidí nemá nebo nerozvíjí vlastnosti, které jsou zapotřebí k dosažení finanční svobody.

Jaké vlastnosti musíte mít, abyste dosáhli finanční svobody?

Sebekázeň – sebedisciplína

Je tou nejdůležitější ingrediencí v receptu úspěchu.  Většina lidí by chtěla být finančně svobodná, ale většina lidí pro to nic nedělá. Pokud chcete být úspěšní, nebuďte jako většina lidí. Stanovte si každý den 3 až 5 kroků, které uděláte každý den pro dosažení svého cíle. Úspěšní lidé se umí přimět k činnosti, i když se jim zrovna nechce. Úspěšní lidé umí přesvědčit sami sebe k tomu, aby pracovali na dosažení svých cílů, i když se jim zrovna nechce.

Sebedůvěra

Je pro úspěch nezbytná. Zvláště v této zemi, ve které se závidí a úspěch se neodpouští. Dokonalou sebedůvěrou si vytvoříte štít, který vás bude chránit před dočasnými porážkami a před lidmi, kteří se budou snažit sabotovat váš úspěch. Lidé bez sebedůvěry mají tendence se rychle vzdát a svůj úkol nedokončit.

Vnitřní motor

Musíte mít v sobě vášeň, která vás neustále pohání dopředu. Pokud je váš sen poslední věcí, na kterou myslíte, než jdete spát a první věcí, která vám přijde na mysl, když ráno otevřete oči, potom svého snu dosáhnete. Vášeň pro uskutečnění vašeho cíle finanční svobody musíte v sobě rozvinout sami, tu vám nikdo zvnějšku nemůže dodat.

Vytvoření finanční svobody je tou nejlepší věcí, kterou můžete pro sebe udělat. Nejdříve si ale musíte alespoň připustit, že máte na to dosáhnout finanční svobody! Většina lidí hledá raději výmluvy, proč něco nejde, než způsoby, jak svých cílů dosáhnout. Nechovejte se jako většina lidí, protože většina lidí není úspěšná.

Začněte pracovat na své finanční svobodě např. tím, že se zúčastníte některé z mých přednášek.

Chceš něco říci? Tak do toho a napiš komentář!