Čvn 10, 2016 - Na zamyšlení    No Comments

Jak dát svým problémům dovolenou

Venku je krásně, začíná nám úplně to nejkrásnější období v roce, slunce svítí, ptáci zpívají a venku se to krásně zelená a roste.

Přesto vnitřní stav některých lidí úplně nekoresponduje s tím, co probíhá venku.

Lidé chodí k psychologům, aby povídali o svých problémech. Čím více se na problémy zaměřují, tím více tomu přidávají energii a tím jsou jejich problémy větší.

NLP koučinku se zaměřujeme na řešení. Na konci každého sezení dávám svým klientům úkoly, aby mohli pracovat mezi sezeními na dosažení svých cílů.

Mým cílem je, aby přijali myšlenku, díky které se úplně všechno v jejich životě změní. Vedu je k tomu, aby se zaměřili na to, co chtějí.

Dneska jsem se zeptala klientky, která za mnou přišla s těžkou závislostí:

„Mohla byste pro sebe něco udělat? Mohla byste hodinu denně do našeho dalšího sezení „předstírat“, že už ten problém nemáte?“

„Prostě každý den si dát pouze na jednu hodinu denně od toho problému dovolenou. Mimo tu hodinu si můžete ten váš problém vytvářet, jak moc a dlouho chcete.“

„Určete si každý den čas např. mezi 17 a 18 hod, kde nebudete myslet na svůj problém a prostě budete šťastná a budete jednat, jako kdybyste již dosáhla svého cíle, jako kdyby ten váš problém byl již vyřešen.“

„Když to uděláte, dříve nebo později si něčeho všimnete. Zaznamenáte ve svém životě to, že si začínáte všímat toho, jak věci se ve vašem životě se začínají měnit k lepšímu.“

„Na základě čeho poznáte, že ty pozitivní změny ve vašem životě již začínají probíhat?“

„Po nějaké době si všimnete toho, že už nemáte více potřebu si ten svůj problém vytvářet, protože pokud dokážete být bez vašeho problému hodinu, potom můžete i dvě hodiny až nakonec si všimnete, že jste spokojená bez té věci již celé týdny, a s týdnů se stanou měsíce a z měsíců roky“….

Dívala se na mě a usmívala se, protože se začala zaměřovat na řešení a ne na svůj „problém“.

Venku je opravdu krásně, a proto načerpejte novou sílu v přírodě.

Pokud má člověk náročnou práci, kde pracuje s druhými lidmi, je důležité každý den důsledně provádět „psychohygienu“ S manželem po práci každý večer se „odvezem“ někam do lesa nebo do přírodního parku. I když bydlíme v širším centru Prahy, tak i v Praze je mnoho zeleně, kde se dá nerušeně krásně vypnout a odpočívat.

Každý člověk žije ve svém „matrixu“.

Největším objevem naší doby je skutečnost, že můžete změnit to, co prožíváte změnou svého myšlení.

 

Chceš něco říci? Tak do toho a napiš komentář!