Zář 20, 2016 - Tipy a návody    No Comments

Jak se (po dovolené) nastartovat

Je krásné babí léto, podzim, mnoho lidí už má po dovolených a jak to tak už každý rok bývá, mnoho lidí má po dovolených problém se „nastartovat“.

Začínají po létě prokrastinovat, mají problém se „nakopnout“ a začít znovu dělat kroky k dosažení svých cílů a k vytvoření si života, po jakém touží.

Podívejme se na to, co za tím je, jak to změnit a jak se namotivovat.

TIP: Internetová videopřednáška Jak se nastartovat ZDE.

Prokrastinace může mít mnoho důvodů. U lidí, kteří mají problém s prokrastinací se objevuje tento vzorec:

  1. Chtějí všechno hned, protože se bojí, že za nějakou dobu může prosperita přestat proudit.
  2. Mají nižší sebevědomí a omezující rozhodnutí, které způsobují negativní emoční stavy – začnou se cítit blbě v tom, co dělají, tak to raději přestanou dělat…

Nízké sebevědomí vytváří prokrastinaci. Pokud si v něčem úplně nevěříte, tak to oddalujete…

Jak to otočit?

Doporučuji vám, abyste si vytvořili svoji zeď úspěchů, abyste se pravidelně zaměřovali na to, v čem už dobří jste a co se vám v životě podařilo.

Co dělají málo sebevědomí lidé?

Vzpomínají ve své hlavě na všechno, co bylo v jejich minulosti „špatně“ a často o tom také vyprávějí.

To potřebujete obrátit!

Doporučuji vám si nastavit na mobilu upomínku např. každé tři hodiny, který když vám zazvoní, tak se podíváte na svoji zeď úspěchů.

Někteří lidé si tvoří nástěnku snů, která je zaměřena na jejich budoucnost. Je to skvělá věc a určitě si jednu vytvořte.

Já vám však doporučuji, abyste si hned vedle vaší nástěnky snů vytvořili svoji zeď úspěchů, která bude sloužit jako důkaz pro vaše podvědomí, že úspěšní a sebevědomí už jste a že má tedy podvědomí pokračovat ve vytváření úspěchu.

  • Dokončili jste školu? Dejte si to na zeď úspěchu!
  • Máte certifikát z kurzu, na jehož zkoušku jste se dva týdny učili? Dejte si to na zeď úspěchu?
  • Máte úspěšný vztah? Dejte si na zeď úspěchů fotku z vaší svatby nebo cokoliv jiného co vám váš úspěch ve vztahu symbolizuje.
  • Máte dobré přátele? Přilepte si fotku s nimi na svoji zeď úspěchu.

V životě si vytváříte to, na co se zaměřujete. Když se zaměřujete na problémy, vytváříte si ještě více problémů a k tomu navíc ještě prokrastinaci.

Předtím, než kdokoliv uvěří ve vás, musíte uvěřit sami v sebe. A když ve vás uvěří, potom vám může pomoci splnit vaše sny.

Pro zdravě sebevědomého člověka jsou typické tři věci:

  1. Je přátelský. Lidé si často myslí, že arogantní lidé mají velké sebevědomí. Omyl! Svoji arogancí a agresivitou pouze zakrývají to, že si nevěří a že se nepřijímají. A když si nevěří, potom mají strach a musí se bránit arogancí a agresivitou.
  2. Je imunitní vůči kritice. Veškeré vnímání je projekce, a pokud vás někdo kritizuje, jenom projektuje do vás problémy, které má ve svém podvědomí. Zdravě sebevědomí lidé to vědí, a proto si kritiku ani neberou osobně.
  3. Žije v přítomnosti. Lidé, kteří žijí v přítomnosti, si umí snadno a rychle materializovat svoje sny a cíle.

Pojďme se teď zaměřit na to, jak podpořit motivaci.

Určete si svůj velký cíl – cíl tak velký, že bude hrozit, že si jej za celý život nesplníte, a o to tady v prvé řadě nejde, důležitá je cesta, ne cíl. 🙂

Je důležité, aby splnění vašeho cíle bylo prospěšné pro více lidí než jen pro vás. Pokud bude splnění vašeho cíle prospěšné jenom pro vás, v pořádku, život vás bude podporovat, protože vy jste součástí života, jste součástí vesmíru. Přitáhnete si však mnohem více pozitivní energie, když splnění vašeho cíle obohatí i druhé lidí, díky tomu se váš cíl bude materializovat rychleji a snadněji.

Další důležité body mého vzorce „nastartování se“ včetně praktického cvičení najdete ve videu Jak se nastartovat.

A pokud se chcete zbavit prokrastinace, vytvořit si prosperitu, a přitom pomáhat druhým, zveme vás na certifikovaný rekvalifikační kurz NLP Kouč. Staňte se součástí vzdělané elity NLP koučů, lidí, kteří si tvoří svůj život a jsou úspěšní v tom, co dělají.

Chceš něco říci? Tak do toho a napiš komentář!