Bře 20, 2011 - Studium    No Comments

Jak se správně učit a naučit

Ve škole trávíme podstatnou část života. Učitelé nám říkají, co se máme učit, ale nikdo nám neřekne, jak se to máme naučit. Disponujeme nekonečnou inteligencí, a proto trápit se při procesu učení je směšné.

Náš mozek je nejdokonalejší počítač na světě. Dosud nebyl vyroben tak dokonalý počítač, jako je lidský mozek.

Je složen ze sto miliard neuronů a obsahuje 160 000 km krevních žilek.  V této době, kdy se rychle znásobuje počet informací a kdy se neustále mění obsah pracovních činností, je schopnost naučit se jak se učit, klíčová.

V průběhu školní docházky žáci a studenti používají převážně pouze jednu polovinu svého mozku a to levou. Levá polovina mozku je zodpovědná za logické-analytické myšlení, čtení, hovor, čísla…

Pravá polovina mozku, která funguje výborně při alfa frekvenci (stav hluboké relaxace, kdy mozek zpomaluje činnost a přitom je výkonnější než v bdělém stavu) se ve škole příliš nepoužívá.

Hladina alfa nám přináší mnoho výhod jako: lepší paměť, dokonalejší soustředění a fungování obou mozkových hemisfér, což přináší lepší pochopení studovaného materiálu.

Při učení zapojujte co nejvíce smyslů. Pokud si učivo čtete, zapamatujete si 20 % učiva, pokud učivo slyšíte, pamatujete si 30 % učiva. Když o učivu mluvíme, zapamatujeme si 50 % látky, pokud se snažíme někoho látku naučit, zapamatujeme si 90 %.

Učte se v relaxačním, uvolněném stavu a používejte při učení obě mozkové hemisféry.

Pokud jste ve stresu, Váš mozek vypíná přísun informací. Pokud máte program v hlavě, který Vám říká, jak jste hloupí a jak máte špatnou paměť, Vaše studijní výsledky budou slabé.

Vaše studijní výsledky se odvíjí od Vaší víry ve své schopnosti, od Vaší víry v sebe.

Vaše výsledky ve škole jsou přímo úměrné kvalitě Vašeho sebevědomí.

Pokud chcete změnit svoje omezující programy v hlavě, naučte se vstupovat do hladiny alfa pomocí techniky řízené relaxace. Napište mi a připravím Vám audio na míru, které Vás naučí techniku řízené relaxace.

Mnoho úspěchů ve Vašem seberozvoji přeje

Marie Michaličková
Kouč osobního rozvoje

Chceš něco říci? Tak do toho a napiš komentář!