Pro 17, 2011 - Na zamyšlení    No Comments

Jak se zbavit zabijáka „kouření“

Mum
Creative Commons License photo credit: zenera

V tomto článku nebudu psát o tom, proč je kouření nebezpečné a co všechno kuřákům hrozí, protože všichni kuřáci to slyšeli mnohokrát – stokrát, možná tisíckrát, a proto už je ani nešokuje, když se dozví, že díky cigaretám zemřou o desetiletí dříve. Zvykli si na to nebo to popírají, používají obranný mechanizmus: „Na něco umřít musím!“ nebo oblíbený výrok mé příbuzné: „strýček, který celý život kouřil, se dožil 73 let!“ (bezvýznamná statistická výjimka oproti statisícům těm, co zemřeli na rakovinu plic, infarkt nebo chronickou obstrukční plicní nemoc – touhle chorobou, projevující se zprvu kašlem a pak i ochromující dechovou nedostatečností, trpí již nyní v zemi asi tři čtvrtě milionu lidí!)

Kuřáci si čtou o negativních následcích kouření vždycky, když si koupí krabičku cigaret, takže informovaní jsou. Budu psát o účinné metodě, jak se zbavit tohoto hrozného zvyku, kvůli kterému kuřáci umírají o desetiletí dříve. Kouření je zvyk a za naše zvyky je zodpovědné naše podvědomí. Kuřáci, kteří chtějí přestat kouřit, zapojují k překonání svého zvyku sílu vůle. Síla vůle je funkcí naší vědomé mysli, a proto při zbavování se negativního programu v podvědomí, příliš nepomůže. Síla vůle má svá velká omezení a všichni to známe, asi každý člověk ve svém životě se již několikrát rozhodnul držet dietu za pomocí síly vůle, a jak dlouho jsme to vydrželi?

Musíme si uvědomit, že kouření je zvyk, který se v podvědomí upevňuje u některých lidí po desetiletí. Je téměř nemožné přestat kouřit silou vůle, když si kuřák upevňoval tento program ve svém podvědomí většinu svého života. Při zbavování se kouření musíme použít metodu, která bude působit přímo na naše podvědomí.

Když si kuřák přeje přestat kouřit, důležitý je jeho mentální postoj a jeho/její motivace. Když se odhodlal k tomuto kroku, protože ho k tomu nutí manželka, tchyně nebo jeho kolegové – nekuřáci v práci, audio na pozitivní programování mysli nebude fungovat.  Při našich sezeních ukážu kuřákovi cigaretu a zeptám se ho/ jí: „Můžeš jí upřímně říci – Už tě nechci ve svém životě, už tě nemám rád?“

Pokud jsou schopni říci své ano životu bez cigaretového smradu a bez zdravotních problémů s tím souvisejícím, úspěch našeho sezení nebo poslouchání audia Konec kouření je zajištěn.

Každá osoba, která kouří cigarety, si spojuje kouření s jinými činnostmi. A tyto činnosti pro ně fungují jako spouštěče toho, že sáhnou po cigaretě.

Někteří lidé mají nutkání, že musí kouřit, když ráno otevřou oči, nebo když jdou v noci spát, nebo okamžitě po večeři, nebo když řídí auto, když jsou v práci, nebo když nejsou v práci, nebo když se dívají/ nedívají na televizi, když si uvaří kávu, když jsou se svými přáteli v restauraci, když uzavřou velký obchod, nebo v jakékoliv jiné situaci. Spojují si kouření s nějakou činností, nebo s něčím dalším, co dělají, a když se stane ta další věc, spustí to mechanizmus, který způsobí, že sáhnou po cigaretě. Poslouchání audia na pozitivní programování mysli Konec kouření přeruší tyto spouštěče a mechanizmy a vytvoří ve Vašem podvědomí program odvykání kouření, který způsobí, že se stanete nekuřákem bez přemáhání se, bez stresu a bez nikotinových náplastí.

Chceš něco říci? Tak do toho a napiš komentář!