Říj 27, 2016 - Tipy a návody    No Comments

Jak si vytvořit takový život, jaký chcete mít

Všechna zklamání v životě k nám přicházejí v podobě nenaplněných tužeb. Chcete dostat tu perfektní práci, ale nedostanete ji. Chcete získat tu konkrétní ženu nebo muže, ale nepodaří se vám to. Recept na životní zklamání je jednoduchý: „Chcete X, ale dostanete Y“.

Někteří lidé jsou připraveni vám rychle poradit, že máte snížit svoje očekávání. „Pokud nic neočekáváte, nemůžete být ničím zklamáni.

Setkali jste se již s touto pochybnou radou?

Pokud nic neočekáváte, nic si nepřejete, o ničem nesníte, tak se vzdáváte kontroly nad svým životem. Je důležité, abyste byli hercem a režisérem svého životního příběhu. Nastavte si své cíle způsobem, který vám umožní si je splnit. Ne vždy věci jdou tak, jak plánujete, ale to je v pořádku. Není ale v pořádku, když nemáte naplánováno/vysněno vůbec nic. „0% očekávání = 100% apatie“ a životní apatie představuje styl života, kterým se nevyplatí žít.

„Abyste získali to, co chcete, tak si musíte zasloužit to, co chcete. Svět zatím není tak šíleným místem, aby odměňoval lidi, kteří si to nezaslouží.“ (Charles Munger)

Munger (dlouholetý obchodní partner Warrena Buffeta) odkazuje na Zákon přitažlivosti. Je jedno, zda věříte, že takový zákon existuje, nebo ne.

Některým lidem Zákon přitažlivosti nefunguje tak, jak by si oni sami přáli, protože jej dobře nepochopili.

Zákon přitažlivosti je mechanizmus, díky kterému lidé získávají více toho, na co se soustředí. Ať už se zaměřují na cokoliv.

Zákon přitažlivosti vždycky vytváří základy úspěchu.

Tento zákon je v podstatě velmi jednoduchý:

„Pokud chcete něčeho dosáhnout, neplýtvejte svoji energii tím, že se za tím budete agresivně honit, místo toho zaměřte svoji energii na to, abyste se stali osobou směrující k tomu, aby ta věc k vám byla přitahována.“

Je důležité, jaký postoj zaujmete ke svým tužbám a jaký máte způsob myšlení. Pokud se na věci budete dívat ze správného úhlu, tak nezáleží na tom, jak to z venku vypadá druhým lidem. Výsledky získáte. Dříve nebo později se to stane.

Všimli jste si někdy toho, že čím více se o něco zoufale snažíte, tím více se zdá, že vám to proklouzává mezi prsty?

Představte si na chvíli, že si přejete mít více zajímavých přátel. Co pro to uděláte?

Jedna z možností, kterou máte, je začít zoufale hledat lidí, kteří jsou něčím zajímaví. Budete je intenzivně hledat a možná i někoho potkáte. Pokusíte se navázat kontakt, ale nevyjde to tak, jak jste plánovali. A čím více budete posedlými tímto cílem, tím více budete ztrácet kontakt se svými nynějšími přáteli. Takže brzy zůstanete úplně bez přátel, i bez těch zajímavých přátel. Tento plán se obrátí proti vám.

Druhou možností je, že k tomuto přání zaujmete přístup podle Zákona přitažlivosti. Místo abyste zoufale hledali více zajímavých přátel, tak se zamyslíte nad tím: „Jak bych se já sám mohl stát osobou, se kterou by se chtěli přátelit zajímaví lidé?

Je jasné, že pokud aktuálně nemáte žádné zajímavé přátele, tak s velkou pravděpodobností sám nejste jedním z nich. Takže vaším postojem musí být: „Musím se já sám stát více zajímavým pro druhé, abych k sobě přitáhl zajímavé lidi“, místo „Potřebuji ještě usilovněji hledat zajímavé přátele“.

Hlavním přínosem poznání Zákona přitažlivosti, jsou pocity, které se tvoří při správném používání. Když přijmete tento způsob myšlení, získáte více vnitřní spokojenosti.

Nesmíte mít pocit, jako kdybyste se honili za něčím, co chcete, protože to Zákon přitažlivosti blokuje.

Místo toho se postupně měňte na verzi sebe, která vytoužené věci a události přitahuje. Stačí jenom dělat akční kroky a zaměřovat svoji pozornost na to, čeho chcete dosáhnout a intenzivně prožívat s pozitivní představou jako kdyby váš cíl byl již skutečností.

Musíte si to prostě zasloužit.

Takže začněte dělat více zajímavých věcí. Začnete více mluvit s neznámými lidmi. Začnete více experimentovat. Více se bavit. Mít větší radost ze života. Staňte se členem spolku, jehož činnost váš zajímá. Začnete se více věnovat aktivitám ve společnosti. Začnete chodit na místa, kde se setkávají zajímaví lidé. Stanete se díky tomu osobou, která je hodna jejich přátelství. A brzy uvidíte, že vás tyto lidé začnou sami vyhledávat.

Když se naladíte na věc, kterou chcete dosáhnout, tak příležitosti se objeví, a vy jich budete moci využít.

Je vašim cílem vydělávat více peněz?

Staňte se osobou, ke které jsou peníze přitahovány.

Nejdříve ze všeho se staňte člověkem, který peníze respektuje. Potom se naučte, jak se chovají lidé, kteří mají hodně peněz. Zaujměte jejich postoj, jejich hodnoty, přesvědčení a styl myšlení. Udržujte si vděčnost a úctu k tomu, co již máte, a ono se to znásobí.

Investujte peníze, neutrácejte je. Nezaměřujte se na to, kde můžete ušetřit za každou cenu na úkor někoho jiného, místo toho se zaměřte na způsoby, jak můžete zvýšit svoji hodnotu pro ostatní.

Pokud existuje ve vašem životě příležitost, jak můžete investovat do rozvoje své osobnosti, což může způsobit velký posun ve vaší hodnotě, tak jděte do toho. Nezaměřujte se na ušetřené koruny teď, myslete na násobky investice do vašeho vzdělání, které se zúročí v budoucnu. Vždy se ptejte sami sebe, jak můžete své peníze a čas efektivně zhodnotit.

Zákon přitažlivosti je jedním ze základních přírodních zákonů, který při správném použití, způsobí ve vašem životě zázraky. Když začnete nad svým životem přemýšlet z tohoto úhlu pohledu, všechno se začne měnit. Nejvíce pozoruhodné bude, že začnete přijímat větší zodpovědnost. To je velmi důležitým a extrémně mocným prvkem, který vám umožní dosáhnout vašich cílů.

Když přijmete více odpovědnosti, budete mít všechno více ve svých rukách, váš život bude více podněcující a získáte vyšší motivaci.

Přijměte tento přístup a potom to již bude jenom záležitostí času, kdy postupně, bez námahy, v klidu, sebejistě, se věci, které chcete, stanou součástí vašeho života.

Napište mi, co se vám již podařilo za použití Zákona přitažlivosti získat a sdílejte na Facebook. Děkuji.

Chceš něco říci? Tak do toho a napiš komentář!