Led 18, 2012 - Prosperita    No Comments

Je skvělé být vlastním šéfem!

From here I run my freelance empire
Creative Commons License photo credit: TheSeafarer

Přemýšleli jste někdy nad prací na volné noze?

Uznávám, že to není pro každého, ale ten pocit nezávislosti, svobody a to, že máte život plně pod vlastní kontrolou, je velmi lákavý.

Když jste sami sobě šéfem, máte kontrolu nad svojí prací a nikdo jiný vám nemůže říkat, co máte dělat.

Jestliže nechcete pracovat v pátek – nemusíte. Jako podnikatel si můžete plánovat svoji vlastní pracovní dobu, můžete si vybírat projekty, které se vám líbí, můžete si účtovat, kolik chcete, a můžete být téměř úplně soběstační – hlavní výhodou práce na volné noze je – uniknete denní rutině.

Flexibilita práce na volné noze nemá konkurenci a prakticky neexistuje zaměstnání na světě, které by vám dalo obojí, volný čas a svobodu si dělat, co chcete a kdy chcete.

Konečně, práce na volné noze vám dává možnosti téměř neomezeného příjmu. Protože pracujete pro sebe, můžete si udržet všechno, co vyděláte.

Veškerý zisk patří vám, takže ho můžete utratit, jak se vám líbí. A co víc, protože pracujete na projektech, můžete přijmout tolik zakázek, kolik chcete, abyste si vydělali tolik peněz, kolik chcete.

Samozřejmě není všechno jenom růžové, tak jako v každém podnikání, na začátku se budete muset ohánět, potřebujete naplno zapojit svou kreativní mysl a vytvořit si vlastní konkurenční výhodu, díky které budete moci žádat více peněz, a lidé budou vyhledávat právě vás.

Na to, abyste mohli podnikat, musíte mít správné nastavení mysli.

Lidé, kteří mají uzavřenou mysl, se při prvních neúspěších vzdávají a utíkají zpátky do zaměstnání. Nikdo se nerodí jako úspěšný podnikatel. Učíme se jím být pomocí dělání chyb a pokusů, tím, že zkoušíme, co funguje a co nefunguje. Čím více chyb uděláme, tím úspěšnějšími v podnikání jsme. Podnikání není pro lidi, kteří chtějí zažívat jenom úspěchy a kteří si myslí, že nemusí na sobě pracovat, protože jsou dokonalí.

Je zajímavé, že v životě dosáhnou největšího úspěchu právě ti, kteří byli ve škole průměrní a podprůměrní. Oni nejsou zatížení syndromem jedničkářů, kteří mají ve svém podvědomí velmi silný program: „Musím být perfektní, nesmím dělat chyby, když udělám chybu, budu potrestán.“

Jsou to chyby díky, kterým se nejvíce naučíme, úspěch je špatný učitel.

Líbí se mi výrok Kim Kiyosaki:

„Pokud chcete v životě víc, nejdříve se staňte něčím víc.“
(If you want more in life, first you have to become more.)

Více o tom, jak nastartovat své podnikání na volné noze, se dozvíte v přednášce: Práce na volné noze.

Chceš něco říci? Tak do toho a napiš komentář!