Máš na to! Jsi génius.

LearningŘekl Vám někdy někdo, že jste od narození přirozeně skvělí v učení?

Během Vašeho dětství jste byli naprogramování školou a (možná i rodinou) k tomu, abyste věřili úplnému opaku. Možná, že Vám během Vašeho dětství byly opakovány věci typu:

  • „Nemáš na vysokou školu.“
  • „Měl/a by ses raději živit rukama.“
  • „Nemáš na to talent.“

Tyto programy fungují jako hypnotické sugesce, omezují Vaše chování a stávají se sebenaplňujícím proroctvím.

Existují pouze 3 důvody, proč lidé neuspějí v tom naučit se novým věcem.

Používají při učení neproduktivní strategie. Při učení jsou v nesoustředěném a negativním stavu nebo se vzdávají svého cíle příliš brzy, protože nevěří tomu, že mají na to se té nové věci naučit.

Emocionální stav, ve kterém jste při učení, ovlivňuje výsledky, kterých dosahujete.

Bohužel existuje příliš mnoho lidí, kteří litují toho, že se neuměli učit natolik, aby šli studovat obor, který je zajímal a bavil.

Když jsem byla na gymnáziu, chtěla jsem studovat psychologii. Bohužel jsem tehdy nevěřila tomu, že bych se na ni dostala. Tak jsem si vybrala vysokou školu, o které jsem věděla, že se tam dostanu.

Teď neustále studuji psychoterapeutické metody. Každý den studuji nové věci a užívám si to. Každý týden připravuji nový webinář, na který se několik hodin připravuji tak, že studuji nové věci. Miluji se učit.

Co se změnilo?

Naučila jsem se nové strategii učení. Naučila jsem se lépe využívat svůj mozek. Začala jsem si věřit. Začala jsem mít lepší výsledky ve své práci.

O tom, jak se správně učit a jak používat co neefektivněji lidský mozek, budeme mluvit na webináři: Naučme se učit se

Chceš něco říci? Tak do toho a napiš komentář!