Led 19, 2017 - Na zamyšlení    No Comments

Ono to nefunguje!

Když půjdete na přednášku jakéhokoliv motivačního kouče, bude vás motivovat k akci.

Je nutné dělat kroky k dosažení cíle!
Je nutné pohnout zadkem!
Je nutné provést velké změny!

Zvednout telefon a obvolávat studené kontakty, domlouvat si schůzky a vydělávat velké peníze.

No ale to přece už dávno víte.

Váš výživový poradce vám už možná léta říká, co máte dělat, abyste zhubli.

Na každé návštěvě vám promlouvá do duše, abyste každý den cvičili třicet minut. Ušli každý den deset tisíc kroků a dodržovali jídelníček.

Kolikrát jste se už vyburcovali k velké aktivitě po motivačním semináři, a potom to celé padlo? Vydrželo to celé pár dnů nebo týdnů, a potom se zase vše vrátilo do starých kolejí.

Víte, co máte dělat, když chcete zhubnout, začít vařit jinak, dodržovat jídelníček, nakupovat zdravé věci, hýbat se.

Kde na to máte vzít čas? Už tak toho máte pravděpodobně nad hlavu.

Řešením je naučit se něco o tom, jak váš mozek funguje. Váš mozek je geniální biopočítač, a když víte, jak jej používat, potom slouží k vašemu prospěchu.

Řešením je koučovací technika Kaizen na vytvoření si nového chování.

Určitě jsou věci, které je dobré rychle změnit. Když máte omezující přesvědčení o sobě, emoční bloky, fobie, určitě pro vás není užitečné a ekologické chodit deset, dvacet let na terapii a ztratit svůj život tím, že se zaměřujete na problémy, místo toho, abyste jej vyřešili.

Na všechno ostatní máte Kaizen. Tedy přesněji Kaizen je vhodný na vytváření nového chování, nových návyků, které potřebujete k dosažení vašich cílů.

Když přemýšlíte o činnostech, které děláte automaticky, lehce, bez námahy např. čistění zubů před tím, než jdete spát, z jakého důvodu vám mozek nevytváří prokrastinaci při vytváření těchto činností?

Váš mozek provádí tyto činnosti automaticky, protože máte na ně ve své nervové soustavě vytvořené dráhy. Ty dráhy jsou četným opakováním té činnosti, obaleny hmotou, která se nazývá myelin. Myelin působí na spojích jako izolace. Díky myelinu jsou nervové vzruchy po nervových drahách přesnější a rychlejší a vy jste v nějaké činnosti lepší a děláte ji automaticky.

Co je to vlastně ten Kaizen? Jak jej provádět? A v čem všem vám může pomoci?

Dozvíte se na přednášce zde: KAIZEN: Malé krůčky – Velké výsledky

Kam spěcháte? Váš mozek potřebuje čas, aby si na novou činnost zvyknul, ať už jde o pravidelné cvičení, učení se cizího jazyka nebo navyšování příjmu.

Díky technice Kaizen dosáhnete všech svých cílů. Jedinou otázkou je čas.

A pokud mi nevěříte, přečtěte si bajku o zajíci a želvě. 🙂

Chceš něco říci? Tak do toho a napiš komentář!