Říj 7, 2011 - Na zamyšlení    7 Comments

Osobní rozvoj – Proč se už přes rok nedívám na televizi a proč mi to tak vyhovuje

Pokud se pravidelně díváte na televizi, asi nepochopíte někoho, kdo televizi nemá. S manželem jsme před rokem darovali televizi jednomu našemu příbuznému, který bez ní nemůže být.

Pokud pravidelně chodíte na moje přednášky, určitě již jste ode mě slyšeli, že televize programuje lidi, k tomu, aby byli hloupí, nemocní a bez peněz.

Poprvé jsem tuto myšlenku četla v knize od Randy Gage: „Proč jste tak hloupí, nemocní a bez peněz“ a tato kniha mě donutila se zamyslet, zda je pro mě sledování televize přínosné.

V televizi jsou do filmů a pořadů zabudované stereotypy, které má ráda většina lidí, protože producentům filmů a pořadů jde o to si zajistit, co největší sledovanost.

Randy Gage, známý učitel osobního rozvoje, ve svých knihách píše o tom, že sledování televize lidi udržuje v chudobě a programuje jejich mozek na vytváření chudoby.

Jako příklad si vezněme film Titanik. Co se dozvídáme z tohoto filmu o bohatých lidech? Že jsou to špatní a namyšlení lidé. Myslíte, že dokážete zbohatnout, když budete mít o bohatých takovou představu?

Proč se lidé vlastně dívají na televizi?

V České republice lidé stráví před televizí v průměru 3 hodiny. V USA je to o něco horší – každý průměrný Američan prosedí před televizí 5 hodin. Většina lidí se dívá na televizi, protože raději žijí život cizích lidí, než aby řešili ten svůj.

Lidé se dívají na televizi, protože si na ni zvykli. Zvykli si u ní zabíjet čas.

Mnohem lepší kulisou je hudba. Kvalitní relaxační hudba má úžasnou schopnost nás zklidnit a vytvořit v našem těle hormony dobré nálady- endorfiny. Pokud usnete u televize v pozdních nočních hodinách, dostává se vašemu podvědomí velmi negativního programování v podobě programu, že svět je velmi šílené a nebezpečné místo a jiné negativní programy.

Položte si otázku: Opravdu se chci na konci svého života otočit za sebou a zjistit, že jsem jej proseděl před televizí?

Úspěšní lidé se nedívají na televizi, oni nepotřebují únik do jiného světa, protože si vytvořili život, jaký chtějí mít.

7 Comments

  • Skvely a pravdivy clanok.Tv sice mam,ale minimalne ju sledujem,lebo skutocne sa snazi spolocnost manipulovat v prospech chudoby a toho,ze peniaze a uspech su zle…Svoj cas venujem radsej sledovaniu motivacnych videi alebo skutocne hudbe,ktoru milujem..

  • Naprosto souhlasím. Byla bych naproso šťastná, kdybych mohla tu praštěnou bednu vyhodit z okna. Ale to bych asi musela bydlet nadosmrti sama, abych mohla žít bez televize, protože osobně neznám asi nikoho, kdo to vidí stejně.

  • ahojte mám podobný názor na televíziu a chcel by som od toho odnaučiť aj rodičov ale nejak ma absolutne nepočuvaju a myslia si že som blázon…môžte mi v tom nejak poradiť?….

    • Vždy můžete měnit jenom sebe a pro ostatní být maximálně inspirací. Každý jsme na vlastní cestě osobního rozvoje.

  • Ahoj 🙂 plně s tímto článkem souhlasím, televize má jen jeden úkol – ovládat naši mysl, protože udržovat lidi ve strachu je nástroj jak je ovládat… ale spousta lidí hltá vše co vidí v TV a věří tomu, bohužel i můj přítel si nedá říct a asi ze mě má srandu, nedívá se na věci tak jako já, má uplně jiný úhel pohledu, ale já ji k životu rozhodně nepotřebuji a jsem za to ráda 🙂

  • Já jsem se v studentských letech odstěhovala od rodičů na privat do jiného města. V bytě jsme žádnou televizi neměli. Občas jsem se na ní podívala, když jsem přijela za rodiči domů. Teď bydlím v pronájmu s více lidmi a televize mi vůbec nechybí. Je to naprostá ztráta času a energii. Pokud mě zajímá nějaká oblast, tak se podívám na dokument přes internet. Televizi k životu nepotřebuji 🙂 a jsem bez ní ráda. Mám více času na sebe, své blízké a přátelé.

  • Pochopit se to dá, moje matka televizi nemá, poslouchá rádio, chodí každý den navštěvovat svoji matku, které je 95 let a není v Domově důchodců. Doma jsme s mámou neměly televizi do mé deváté třídy, ale zase jsme chodily s mámou za kulturou na koncerty, výstavy, do divadla, do kina, jezdily na výlety.Můj syn je nemocný a televizi rezolutně odmítá i počítač a mobil… Druhý syn je pravý opak….Já jsem nyní v takovém stádiu, že říkám, mám novou kamarádku a to je televize, mám nyní čas se po dlouhé době na ni pravidelně dívat, ale ono opravdu není na co, líbí se mně cestopisné pořady, vědomostní kvízy, dobrá detektivka nebo komedie, ale určitě ne nekonečné seriály a opakující se reklamy. Je, ale smutné, že lidé neznají jiný zdroj zábavy než právě televizi a starší ročníky rezolutně třeba odmítají počítač a internet, moje matka si po sedmdesátce naopak udělala počítačový kurz a umí toho víc než já, za což ji patří můj obdiv….. Každá generace má svůj vkus, což je třeba také tolerovat a nezatracovat, což dnešní děti zvládají na jedničku, já, já, já, jenom já a co se vlastně děje o kolo nich, kdo potřebuje jejich pomoc a pohlazení, kterou ony dostávaly od rodičů neumějí dál předávat a velkou roli citové stagnace a nekulturnosti mají právě média. Nemusí se o ničem přemýšlet, dostanu to naservírováno a už pomalu nepoznám co je správné protože stokrát opakovaná lež se stává nakonec pravdou . Smutné…., leč pravdivé. Mějte,kdo čtete můj příspěvek Slunce v Duši. Věra

Chceš něco říci? Tak do toho a napiš komentář!