Lis 28, 2016 - Tipy a návody    No Comments

Proč ještě nejste bohatí?

Hlavní příčina toho, proč ještě nejste bohatí, je velmi prostá… hlavním důvodem je, že se soustřeďujete na „vydělávání peněz“, místo abyste se zaměřovali na to, jak „posunout svůj život na vyšší úroveň“.

Pokud nechcete nebo nedokážete posunout svůj život na vyšší úroveň, potom se váš život a vaše finanční situace nezlepší.

K vašemu zbohatnutí je nutné, abyste přinesli svůj jedinečný přínos společnosti i celému světu. Čím vyšší hodnotou dokážete společnosti přispět, tím bohatšími se stanete.

Jsou lidé, kteří vedou průměrný život, vykonávají průměrnou práci, kterou dokáže dělat kdokoliv jiný, jsou nahraditelní např. pracují za pásem v továrně, nebo odpovídají na telefony,… zůstávají průměrní, protože neposunuli svůj život na vyšší úroveň.

Bojí se udělat krok, který způsobí, že vystoupí ze šedého průměru… je to v jejich podvědomí.

Proč se už necítíte být tím super hrdinou nebo princeznou, kterou jste bývali, když jsme byli malí?

Protože vaše vystrašené podvědomí, vám tehdy ještě nestálo v cestě.

Pokud si to uvědomíte, zjistíte, že strach vám zabraňuje, abyste vykročili na cestu výjimečnosti.

Je důležité si uvědomit, že to, kým jste teď, není to, co si o sobě myslíte ve své hlavě. Ve vaší hlavě jsou uloženy vzpomínky na to, kým jste bývali v minulosti a vaše minulost není to, kým jste teď, a ani jakým člověkem se můžete v budoucnu stát.

Společnost, ve které jste vyrůstali, nebo ve které se pohybujete, vás naprogramovala určitým způsobem, ale kdo rozhoduje o tom, že je to ten správný způsob? Jedině my sami.

Náš mozek funguje jako velká sdílená kamera.

Zaznamenává a ukládá všechno, co se děje kolem nás a uvnitř nás. Vytváří záznam, a proto je pro nás obtížné žít přítomností. Záznam vždy bude jenom minulostí.

Pokud jste schopni se napojit na prožívání přítomnosti, pak probudíte své zapomenuté vnitřní dítě. To dítě, které experimentovalo a zkoumalo svět beze strachu.

Většina lidí se na tomto světě pohybuje jako roboti zapnutí do automatického režimu. Jejich život ovládá zaznamenaná minulost v podvědomí a vědomě s tím nic nedělají… pokud neznají techniky práce s podvědomím, jako jsou např. sebehypnóza nebo Neuro-lingvistické programování.

Potom dokážou svůj mozek natrénovat ke svému prospěchu.

Líné podvědomí se rádo válí na gauči, kouří cigarety, pije pivo apod.

Pokud ale začnete pracovat na jeho přeprogramování, tak to sice zabere nějaký čas, ale díky zákonu příčiny a následku nakonec dosáhnete svých cílů.

Schopnost sebeuvědomění je tou nejdůležitější schopností, kterou se vyplatí zdokonalovat.

Naučte se ovládat své automatické reakce, své návyky, zaměřte se na to, co chcete, a vaše podvědomí vám pomůže toho dosáhnout.

Jak můžete začít:

  • Vytvořte si nástěnku svých cílů a přání a dejte si na ni to, čeho chcete dosáhnout.
  • Umístěte ji na viditelné místo, případně si vytvořte její fotografii a mějte své cíle stále po ruce.
  • Každé ráno si určete, na kterém ze svých cílů budete ten den pracovat, a zařaďte si to jako první věc, kterou ten den uděláte.
  • Nastavte si na mobilu upomínky, aby se vám práce na vašich nových návycích dostala do vědomé pozornosti.
  • Požádejte lidi ve svém okolí, aby se na vaši nově vytyčenou cestu vydali s vámi, případně aby vám pomáhali, nebo alespoň neházeli klacky pod nohy.
  • Tím nejdůležitějším krokem je přesunutí práce na vašich nových návycích do vědomé pozornosti minimálně do té doby, než se nové návyky zautomatizují a nahradí ty staré neužitečné, kterých jste se drželi až příliš dlouho.

A začněte s tím hned teď. Začněte pracovat na svých návycích co nejdříve, protože jak stárneme, staré návyky se čím dále tím více, drží zuby nehty, a proto zavedení návyků vyžaduje více a více energie.

Nenechte se zastavit paralýzou analýzou. Pokud jste se ještě nerozhodli, tak využijte pomoc NLP kouče, který bude vašim průvodcem na vaší nové cestě k životu na vyšší úrovni.

Zaměřujte se na to, co chcete, a v pozitivním tvaru. Náš mozek je jako biologický počítač. Všechno, co do něho zaznamenáme, to tam zůstává a posiluje vše podobné tomu, co tam už bylo.

Zaměřujte se proto na své cíle v pozitivním tvaru, hledejte na všem to dobré, nebo alespoň pozitivní ponaučení do svého dalšího života, a váš život tím nasměrujete k novým výšinám.

Kdy začnete? Teď? Výborně… potom jako první krok můžete sdílet tento článek na Facebook. Děkuji.

Chceš něco říci? Tak do toho a napiš komentář!