Tagged with "jak se mít rád | Marie Michaličková"
Bře 14, 2023 - Tipy a návody    No Comments

Máte se rádi? …a jak se to pozná?

Ahoj všichni,

dnes bych chtěla psát o tématu, které je pro mnoho z nás velmi důležité – sebelásce.

Když mluvíme o sebelásce, nemyslím tím sebevychvalování nebo samolibost. Jde spíše o to, abychom byli laskaví a milující k sobě samým. Protože když se necítíme dobře se sebou samými, těžko se můžeme cítit dobře s ostatními.
Read more »

Srp 24, 2015 - Tipy a návody    No Comments

5 účinných způsobů, jak se osvobodit od negativity

Určitě jste už slyšeli o pozitivních afirmacích. Proč někomu fungují a někomu ne? Asi proto, že neznají těchto 5 způsobů. jak se osvobodit od negativity.

„Vím, že moje negativita mě zabije, tak proč takhle přemýšlím?“

Myšlenky na „nejhorší scénář“ – lidé vidí problémy tam, kde nejsou, dokonce vidí i pozitiva jako negativní – je to forma jakéhosi citového pojištění – očekávám to nejhorší, takže pak nebudu zklamaná, když se to tak opravdu stane.

Další syndrom negativního myšlení je věta „ Já jsem ti to říkala“, s negativním dovětkem. Zvyk myslet negativně se pak přenáší i do našeho zdravotního stavu a tito lidé pak trpí depresemi a jinými nemocemi a vůbec si neuvědomují, že to vše pochází z jejich duševního stavu a rozpoložení.

Negativní lidé se často staví do role „realistů“ a jsou na to náležitě hrdi. Samozřejmě, že každý, kdo v něco silně věří, ať už je to očekávání se setkání s UFO nebo s výroky našich politiků, řekne, že je to prostě pravda.

Read more »

Srp 18, 2015 - Tipy a návody    No Comments

Jak se začít mít znovu ráda

Po nedávném přečtení knihy Miluj svůj život od Louise Hay jsem si uvědomila, jak moc lidí okolo mne nedokáže nebo neumí mít rádi sami sebe. A to mě přivedlo k napsání tohoto krátkého článku.

Máme téměř 100% povinnost, mít se rádi. Ano, je to tak. Přijmout se takový, jací jsme. Se všemi nedostatky i přednostmi, které nás od ostatních odlišují. Musíme být sami sobě těmi nejlepšími přáteli, kteří nás dokáží podpořit, obejmout nás i v těch nejtěžších chvílích. Život není jednoduchý, ale my jsme zde pro to, abychom si ho užívali a ne přežívali a trpěli.

1. Začněte říkat sami sobě, jak se máte rádi a co na sobě máte rádi.

Každý den před zrcadlem se na sebe podívejte a řekněte si , mám se ráda. Protože tak, jak se vidíte v zrcadle, tak vás vnímá i okolí. Naše zklamání v jiných se odráží ve zklamání v nás samotných. Přijetí od druhých lidí se odráží v přijetí nás samotných.

2. Odpusť si

Vše, co jste udělali v minulosti, je již za vámi. Netřeba se trápit tím, co již bylo uděláno. Jednoduše si odpusťte.

3. Začněte dělat změny

Pokud chcete vidět změny ve svém životě, musíte je začít dělat již dnes.

4. Přijměte své chyby

Chcete-li být úspěšní, musíte počítat s tím, že občas uděláte i chybu, ze které se ale poučíte pro příště.

5. Buďte vděční za to, kdo jste a co máte teď

Ne vždycky dostaneme to, co právě chceme. Ale je zde jedno pravidlo, buďme vděční za to,co máte právě nyní, protože jsou na světě lidé, kteří nemají ani to, co vy nyní máte. Vždy jde o to, jak se díváte na svět okolo vás, jak ho vnímáte.

6. Každý den udělej něco pro sebe

Život je příliš krátký na to, abychom každý den pro sebe něco pěkného neudělali. Investujte do aktivit, které vás baví, investujte do sebe. Je důležité si uvědomit, že není nic sobeckého na tom, udělat si sám pro sebe nějakou každodenní radost.

7. Poslouchejte svoji intuici

Naslouchejte svému vnitřnímu hlasu, který vám radí, co je pro vás správné a co není.

8. Věřte ve své schopnosti

Vše dokážete! Jen musíte vědět,co chcete a věřit, že to dokážete!

9. Nebuďte tak vážní!

Uvolněte se! Vaše sebelítost pramení z toho, že život berete moc vážně. Budete se bát udělat krok dopředu a tím se budete brzdit ve vývoji. Zasmějte se tomu, když se vám náhodou něco nepodaří, protože lidé s větším smyslem pro humor svůj život prožívají s větší lehkostí.

10. Buď laskavá i sobě i k ostatním

Pokus se druhým porozumět než je budeš soudit. A pokud potkáš lidi, kteří jsou hrubí, netolerantní a mají jiné špatné vlastnosti, buď rád, že jsi je potkal. Slouží ti jako připomenutí toho, jak určitě se ty nemáš chovat.

Události ve tvém životě budou přicházet i odcházet, stejně tak lidé, se kterými se setkáš, jediné, co ti zůstane napořád, je tvoje láska k sobě samému.

A proto:

  • Věnuj více času věcem, pomocí nichž se budeš mít více rád.
  • Věnuj více času přemýšlením o věcech, které tě učiní šťastnější.
  • Věnuj více času lidem, kteří tě mají rádi, protože ty tě udělají ještě více spokojenou a šťastnou.
Čvc 26, 2011 - Osobní rozvoj    No Comments

Jak si odpustit a jak se mít rád

Někteří lidé si myslí, že je hřích milovat sám sebe. Myslí si, že ti, co milují sami sebe, jsou sobečtí a domýšliví.  Mýlí se. Oni si pletou sebelásku s narcizmem (být do sebe zamilovaný).

Arogantní a domýšlivé chování je zpravidla charakteristickým rysem chování lidí, kteří se milují velmi málo. Lidé, kteří nemilují sami sebe, si připadají bezcenní. Pocit bezcennosti je společným znakem lidí, kteří trpí drogovou závislostí nebo alkoholizmem. Lidé, kteří nemají dobrý vztah sami se sebou, si vytvářejí do budoucna vážné životní problémy, pokud už je nemají….

A pokud nemilujete sami sebe, nemůžete milovat ani druhé lidi. Láska ke své vlastní osobě je tou nejlepší věcí, kterou můžete udělat nejen pro sebe, ale také pro své okolí.  Tím, jak se chováme a tím, co vyzařujeme, dáváme druhým najevo, jak se k nám mají chovat. Mým klientům, kteří mají problémy se vztahy k ostatním lidem, vždycky radím, aby začali nejdříve pracovat na vztahu k svojí vlastní osobě.  Aby nás mohl mít rád náš partner nebo partnerka, musíme mít nejdříve rádi sami sebe.

Louis Hay: „Pokud se naučíte mít rádi sami sebe, všechny Vaše problémy se vyřeší.“

Náš vztah k vlastní osobě vzniká v dětství. Rodiče nám zasazují do hlavy program lásky nebo nelásky k sobě. Ale neobviňujte rodiče za svoje životní problémy. Pamatujte na to, že oni také měli dětství a rodiče, kteří je naučili, jak se mají chovat ke svým dětem. Každý člověk jedná podle dominantních programů v podvědomí a podle úrovně osobního růstu, na které se právě nachází. Dobrou zprávou je, že můžete změnit své programy v podvědomí pomocí Techniky řízené relaxace, která je obsažena v audiu: Jak si odpustit a jak se mít rád.

Víra, že Vás lidé nemohou mít rádi, takové jací jste, víra, že se musíte změnit, aby Vás lidé mohli mít rádi, způsobuje velké utrpení. Mám pro Vás dobrou zprávu: Nemusíte se měnit, aby Vás Vaše okolí přijalo, musíte změnit Váš vztah, který máte sami se sebou.

Napište mi komentář, jak je to ve Vášem životě. Děkuji.