Tagged with "jak si odpustit | Marie Michaličková"
Srp 18, 2015 - Tipy a návody    No Comments

Jak se začít mít znovu ráda

Po nedávném přečtení knihy Miluj svůj život od Louise Hay jsem si uvědomila, jak moc lidí okolo mne nedokáže nebo neumí mít rádi sami sebe. A to mě přivedlo k napsání tohoto krátkého článku.

Máme téměř 100% povinnost, mít se rádi. Ano, je to tak. Přijmout se takový, jací jsme. Se všemi nedostatky i přednostmi, které nás od ostatních odlišují. Musíme být sami sobě těmi nejlepšími přáteli, kteří nás dokáží podpořit, obejmout nás i v těch nejtěžších chvílích. Život není jednoduchý, ale my jsme zde pro to, abychom si ho užívali a ne přežívali a trpěli.

1. Začněte říkat sami sobě, jak se máte rádi a co na sobě máte rádi.

Každý den před zrcadlem se na sebe podívejte a řekněte si , mám se ráda. Protože tak, jak se vidíte v zrcadle, tak vás vnímá i okolí. Naše zklamání v jiných se odráží ve zklamání v nás samotných. Přijetí od druhých lidí se odráží v přijetí nás samotných.

2. Odpusť si

Vše, co jste udělali v minulosti, je již za vámi. Netřeba se trápit tím, co již bylo uděláno. Jednoduše si odpusťte.

3. Začněte dělat změny

Pokud chcete vidět změny ve svém životě, musíte je začít dělat již dnes.

4. Přijměte své chyby

Chcete-li být úspěšní, musíte počítat s tím, že občas uděláte i chybu, ze které se ale poučíte pro příště.

5. Buďte vděční za to, kdo jste a co máte teď

Ne vždycky dostaneme to, co právě chceme. Ale je zde jedno pravidlo, buďme vděční za to,co máte právě nyní, protože jsou na světě lidé, kteří nemají ani to, co vy nyní máte. Vždy jde o to, jak se díváte na svět okolo vás, jak ho vnímáte.

6. Každý den udělej něco pro sebe

Život je příliš krátký na to, abychom každý den pro sebe něco pěkného neudělali. Investujte do aktivit, které vás baví, investujte do sebe. Je důležité si uvědomit, že není nic sobeckého na tom, udělat si sám pro sebe nějakou každodenní radost.

7. Poslouchejte svoji intuici

Naslouchejte svému vnitřnímu hlasu, který vám radí, co je pro vás správné a co není.

8. Věřte ve své schopnosti

Vše dokážete! Jen musíte vědět,co chcete a věřit, že to dokážete!

9. Nebuďte tak vážní!

Uvolněte se! Vaše sebelítost pramení z toho, že život berete moc vážně. Budete se bát udělat krok dopředu a tím se budete brzdit ve vývoji. Zasmějte se tomu, když se vám náhodou něco nepodaří, protože lidé s větším smyslem pro humor svůj život prožívají s větší lehkostí.

10. Buď laskavá i sobě i k ostatním

Pokus se druhým porozumět než je budeš soudit. A pokud potkáš lidi, kteří jsou hrubí, netolerantní a mají jiné špatné vlastnosti, buď rád, že jsi je potkal. Slouží ti jako připomenutí toho, jak určitě se ty nemáš chovat.

Události ve tvém životě budou přicházet i odcházet, stejně tak lidé, se kterými se setkáš, jediné, co ti zůstane napořád, je tvoje láska k sobě samému.

A proto:

  • Věnuj více času věcem, pomocí nichž se budeš mít více rád.
  • Věnuj více času přemýšlením o věcech, které tě učiní šťastnější.
  • Věnuj více času lidem, kteří tě mají rádi, protože ty tě udělají ještě více spokojenou a šťastnou.
Čvc 28, 2011 - Osobní rozvoj    No Comments

Jak odpustit druhým lidem

Odpuštění je jedna z nejtěžších věcí, kterou musíme v životě udělat. Každý člověk má někoho, komu musí odpustit.

  • Odpuštění neznamená, že musíte mít rádi člověka, který Vám ublížil.
  • Odpuštění neznamená, že souhlasíte s tím, co udělal.
  • Odpuštění neznamená, že musíte být jeho nejlepším kamarádem.

Odpuštění je věc, kterou musíte udělat hlavně kvůli sobě. Když neodpustíte, celý život si tak budete nést břemeno, které Vás bude táhnout dolů. Když neodpustíte člověku, který Vám ublížil, nikdy nebudete tou nejlepší verzí sebe, jakou můžete být. Budete mít v sobě blok, který Vám neumožní se plně rozvinout.

Často lidé, kteří nám ublížili si často ani neuvědomují, jak moc nám ublížili.

  • Neochota odpustit Vás zraňuje více než člověka, kterému máte co odpouštět.

Nenávist, kterou cítíme, se usazuje v našem těle jako jed a způsobuje nemoci. Nenávist vůči osobě, která Vám ublížila, mění Vaši duši a může Vás změnit na osobu, se kterou nikdo nechce být.

  • Odpuštění znamená, že to, co se stalo, již nebude mít vliv na Váš život.
  • Odpuštění znamená, že to, co se Vám stalo, Vás již nebude více zraňovat.

Možná, že nikdy nezapomenete, jak Vám ten člověk ublížil. Možná, že Vám zůstane jizva, ale pokud odpustíte, to zranění již Vás nebude bolet a vyjdete z té situace moudřejší. Často se mi moji klienti svěřují, že nejsou schopni odpustit člověku, který jim ublížil. Radikální odpuštění vyžaduje čas a naši ochotu odpustit. Pamatujte na to, že žádný člověk není ani dobrý ani zlý.

Každý člověk jedná podle dominantních programů v podvědomí a podle úrovně osobního růstu, na které se nachází. Společnost si zvykla odsuzovat lidi s problémy – člověk, který ubližuje druhým, jedná podle dominantních programů, které se vytvořily v jeho dětství. Např. lidé, kteří zneužívají děti, byli často sami v dětství oběti zneužívání….

Pokud si myslíte, že nemůžete odpustit druhým, podívejte se na přednášku: Jak se mít rád a jak si odpustit.

Čvc 26, 2011 - Osobní rozvoj    No Comments

Jak si odpustit a jak se mít rád

Někteří lidé si myslí, že je hřích milovat sám sebe. Myslí si, že ti, co milují sami sebe, jsou sobečtí a domýšliví.  Mýlí se. Oni si pletou sebelásku s narcizmem (být do sebe zamilovaný).

Arogantní a domýšlivé chování je zpravidla charakteristickým rysem chování lidí, kteří se milují velmi málo. Lidé, kteří nemilují sami sebe, si připadají bezcenní. Pocit bezcennosti je společným znakem lidí, kteří trpí drogovou závislostí nebo alkoholizmem. Lidé, kteří nemají dobrý vztah sami se sebou, si vytvářejí do budoucna vážné životní problémy, pokud už je nemají….

A pokud nemilujete sami sebe, nemůžete milovat ani druhé lidi. Láska ke své vlastní osobě je tou nejlepší věcí, kterou můžete udělat nejen pro sebe, ale také pro své okolí.  Tím, jak se chováme a tím, co vyzařujeme, dáváme druhým najevo, jak se k nám mají chovat. Mým klientům, kteří mají problémy se vztahy k ostatním lidem, vždycky radím, aby začali nejdříve pracovat na vztahu k svojí vlastní osobě.  Aby nás mohl mít rád náš partner nebo partnerka, musíme mít nejdříve rádi sami sebe.

Louis Hay: „Pokud se naučíte mít rádi sami sebe, všechny Vaše problémy se vyřeší.“

Náš vztah k vlastní osobě vzniká v dětství. Rodiče nám zasazují do hlavy program lásky nebo nelásky k sobě. Ale neobviňujte rodiče za svoje životní problémy. Pamatujte na to, že oni také měli dětství a rodiče, kteří je naučili, jak se mají chovat ke svým dětem. Každý člověk jedná podle dominantních programů v podvědomí a podle úrovně osobního růstu, na které se právě nachází. Dobrou zprávou je, že můžete změnit své programy v podvědomí pomocí Techniky řízené relaxace, která je obsažena v audiu: Jak si odpustit a jak se mít rád.

Víra, že Vás lidé nemohou mít rádi, takové jací jste, víra, že se musíte změnit, aby Vás lidé mohli mít rádi, způsobuje velké utrpení. Mám pro Vás dobrou zprávu: Nemusíte se měnit, aby Vás Vaše okolí přijalo, musíte změnit Váš vztah, který máte sami se sebou.

Napište mi komentář, jak je to ve Vášem životě. Děkuji.