Tagged with "Louise Hay | Marie Michaličková"
Srp 18, 2015 - Tipy a návody    No Comments

Jak se začít mít znovu ráda

Po nedávném přečtení knihy Miluj svůj život od Louise Hay jsem si uvědomila, jak moc lidí okolo mne nedokáže nebo neumí mít rádi sami sebe. A to mě přivedlo k napsání tohoto krátkého článku.

Máme téměř 100% povinnost, mít se rádi. Ano, je to tak. Přijmout se takový, jací jsme. Se všemi nedostatky i přednostmi, které nás od ostatních odlišují. Musíme být sami sobě těmi nejlepšími přáteli, kteří nás dokáží podpořit, obejmout nás i v těch nejtěžších chvílích. Život není jednoduchý, ale my jsme zde pro to, abychom si ho užívali a ne přežívali a trpěli.

1. Začněte říkat sami sobě, jak se máte rádi a co na sobě máte rádi.

Každý den před zrcadlem se na sebe podívejte a řekněte si , mám se ráda. Protože tak, jak se vidíte v zrcadle, tak vás vnímá i okolí. Naše zklamání v jiných se odráží ve zklamání v nás samotných. Přijetí od druhých lidí se odráží v přijetí nás samotných.

2. Odpusť si

Vše, co jste udělali v minulosti, je již za vámi. Netřeba se trápit tím, co již bylo uděláno. Jednoduše si odpusťte.

3. Začněte dělat změny

Pokud chcete vidět změny ve svém životě, musíte je začít dělat již dnes.

4. Přijměte své chyby

Chcete-li být úspěšní, musíte počítat s tím, že občas uděláte i chybu, ze které se ale poučíte pro příště.

5. Buďte vděční za to, kdo jste a co máte teď

Ne vždycky dostaneme to, co právě chceme. Ale je zde jedno pravidlo, buďme vděční za to,co máte právě nyní, protože jsou na světě lidé, kteří nemají ani to, co vy nyní máte. Vždy jde o to, jak se díváte na svět okolo vás, jak ho vnímáte.

6. Každý den udělej něco pro sebe

Život je příliš krátký na to, abychom každý den pro sebe něco pěkného neudělali. Investujte do aktivit, které vás baví, investujte do sebe. Je důležité si uvědomit, že není nic sobeckého na tom, udělat si sám pro sebe nějakou každodenní radost.

7. Poslouchejte svoji intuici

Naslouchejte svému vnitřnímu hlasu, který vám radí, co je pro vás správné a co není.

8. Věřte ve své schopnosti

Vše dokážete! Jen musíte vědět,co chcete a věřit, že to dokážete!

9. Nebuďte tak vážní!

Uvolněte se! Vaše sebelítost pramení z toho, že život berete moc vážně. Budete se bát udělat krok dopředu a tím se budete brzdit ve vývoji. Zasmějte se tomu, když se vám náhodou něco nepodaří, protože lidé s větším smyslem pro humor svůj život prožívají s větší lehkostí.

10. Buď laskavá i sobě i k ostatním

Pokus se druhým porozumět než je budeš soudit. A pokud potkáš lidi, kteří jsou hrubí, netolerantní a mají jiné špatné vlastnosti, buď rád, že jsi je potkal. Slouží ti jako připomenutí toho, jak určitě se ty nemáš chovat.

Události ve tvém životě budou přicházet i odcházet, stejně tak lidé, se kterými se setkáš, jediné, co ti zůstane napořád, je tvoje láska k sobě samému.

A proto:

  • Věnuj více času věcem, pomocí nichž se budeš mít více rád.
  • Věnuj více času přemýšlením o věcech, které tě učiní šťastnější.
  • Věnuj více času lidem, kteří tě mají rádi, protože ty tě udělají ještě více spokojenou a šťastnou.