Tagged with "rodinné vztahy | Marie Michaličková"
Bře 8, 2023 - Na zamyšlení    No Comments

Proč je důležité milovat sebe a své tělo: Zpráva k Mezinárodnímu dni žen

Milé ženy,

dnes si připomínáme mezinárodní den žen, a já bych chtěla využít této příležitosti k tomu, abych vám připomněla, jak krásné je být ženou.

Každá z nás je v pořádku taková, jaká je. Naše ženské tělo je dokonalé, ať už jsme vysoké, nízké, štíhlé, plnoštíhlé, s menšími nebo většími prsy. Nikdy se nemusíme snažit být někým jiným, protože jsme dokonalé právě takové, jaké jsme.

Bohužel, konzumní společnost nás často manipuluje a snaží se nám vnucovat myšlenky o tom, že nám něco chybí. Že nejsme dost dobré, dost sexy, dokud si nekoupíme jejich produkty. Neustálé reklamy nás programují k tomu, abychom věřily, že nemáme dostatečně hladkou pleť, že nejsou naše vlasy dost lesklé, že musíme být neustále dokonalé.

Ale to není pravda! Každá z nás je krásná a dokonalá právě taková, jaká je. Není třeba se snažit být někým jiným, než jsme samy. 

Musíme si vážit a milovat samy sebe a své tělo. To je náš dar.

Malé holčičky, když se narodí, tak vědí, že jsou dokonalé. Kdyz pozoruji moji krásnou malou dceru, která má 16 měsíců, tak vím, že ona se má ráda. Nikdo ji totiž ještě nevložil do hlavy myšlenku, že by to mělo být jinak. 

Na nás ženy je už od našeho dětství vyvijen obrovský tlak.

Je smutné, že od našeho dětství nám je vnucována myšlenka, že nejsme dost dobré, že musíme být dokonalé a musíme se snažit dosáhnout ideálu, který je definován konzumní společností. Není třeba se srovnávat s ostatními a soutěžit s nimi, protože každá z nás má své vlastní cesty a talenty, které ji dělají jedinečnou. 

Své malé dceři chci předat důležitost toho milovat sama sebe takovou, jaká je, a věřím, že tuto důležitou zprávu bychom si měly předat i mezi sebou, dospělými ženami.

Měli bychom si také uvědomit, že muž a žena jsou jin a jang. Navzájem se doplňujeme, a nikdy bychom neměli s nimi soutěžit

Jedna z mých klientek se trápila kvůli tomu, že nevydělává tolik, jako její manžel. Chtěla s ním soutěžit a vyrovnat se mu. Ale v hypnóze se setkala se svým vnitřním já a uvědomila si, že je obrovským darem mít jiné talenty a silné stránky než její manžel. Díky tomu se mohou navzájem doplňovat a obohacovat.

Tak si pamatujte, milé ženy, jste dokonalé takové, jaké jste, a vaše tělo je krásné. Nikdy nezapomínejte na to, že se nemusíte snažit být někým jiným. 

Buďte samy sebou a milujte sebe a své tělo. 

To je největší dar, který můžete samy sobě dát.

Přeji vám vše nejlepší k Mezinárodnímu dni žen!

P.S. Stáhněte si dárek k MDŽ – připravovanou knihu Koučování pro každého. Získejte to nejlepší pro svůj osobní rozvoj.