Tagged with "samota | Marie Michaličková"
Říj 24, 2015 - Osobní rozvoj    No Comments

Proč být hrdým introvertem

Pokud jste jako já, jste extrovertním introvertem. Máte rádi lidi, avšak někdy zoufale potřebujete být sami. Moji studenti se na mě dívají jako na extrovertního člověka, každý víkend jsem v centru jejich pozornosti, protože je školím. Co však opravdu nemůžu udělat, je – po 8 hodinách školení jít s nimi někam ven „zapařit“, protože potřebuji být sama s manželem, dobít si baterky, načerpat energii.

Podle mého názoru, žádný člověk není 100% introvert, nebo 100% extrovert. Každý člověk má svoji introvertní a extrovertní složku osobnosti. Pokud dominuje ta introvertní, jste introvertem. Když převládá ta extrovertní, můžeme o vás prohlásit, že jste extrovertem, ale i extrovert má svoji introvertní část, a naopak introvert má svoji extrovertní část, díky které může někdy vykazovat extrovertní chování.

Je to trochu matoucí? Jak spolehlivě zjistit, zda jste introvertem nebo extrovertem? Udělejte si nejpřesnější test typologie Myers-Briggs.

Abych vám pomohla od toho zmatku, níže uvedu několik informací o introvertech. Pokud jste introvertem, pravděpodobně se u vás vyskytují tyto „příznaky“.

1. Často mlčíte, ale to neznamená, že nechcete mluvit

Introverti přemýšlí o tom, co říkáte, a mají mnoho hlubokých vhledů. Mají hodně co říci, ale bojí se, že jejich myšlenky nebudou extrovertní částí společnosti oceněny. Read more »