Tagged with "smysl života | Marie Michaličková"
Lis 3, 2016 - Tipy a návody    No Comments

Jak si zvýšit úroveň svého štěstí v životě

Paradoxní je, že nejméně zvyšuje pocit štěstí v životě, když se vědomě snažíte dělat svůj život šťastným – když se za štěstím takzvaně “ženete”. Existují výzkumy, které říkají, že urputné snažení se o štěstí nás ve skutečnosti dělá méně šťastnými.

Štěstí je více věcí životního rozhodnutí, vždy se můžete rozhodnout, bez ohledu na vaše okolnosti, že se chcete stát šťastným člověkem.

Štěstí je nebo mělo by být více vašim životním postojem než produktem životních okolností. Lidé si často myslí, že když vydělají velké množství peněz, stanou se úspěšnými a známými, tak jim to přinese štěstí. Když jste šťastní, je pravděpodobnější, že vaše volby a rozhodnutí vás k těmto věcem jako je např. úspěch a bohatství, dovedou, protože každý člověk chce intuitivně být a jednat se šťastným člověkem. Šťastní lidé k sobě intuitivně přitahují lidi, okolnosti, věci, které jim umožňují vytvořit si život podle jejich představ.

Bohatství a peníze však podle výzkumů štěstí nezpůsobují.

Read more »

Kvě 27, 2012 - Video, Zajímavé    3 Comments

Filmový tip: 12 podmínek dědictví (video)

Milí přátelé, mnoho lidí si v dnešní obě myslí, že peníze je udělají šťastnými.

Víte o mně, že se nedívám na televizi, a že jsem dokonce odpůrce televize, ale tento film Vám doporučuji, protože pojednává o věcech, které jsou v životě opravdu důležité. Hlavní hrdina na konci filmu dospívá k poznání a k duševní zralosti.

Přála bych si, aby takových filmů bylo více.

Read more »

Kvě 19, 2012 - Na zamyšlení, Video    3 Comments

Nádherná zelená (film)

Drazí přátelé, doporučuji vám film Nádherná zelená. Tento film se humorným způsobem zabývá „nešvary“ naší společnosti. To je možná důvod, proč bylo zakázáno jej v EU vysílat, i když v něm hraje mnoho známých francouzských herců.

Read more »