Pro 25, 2009 - Prosperita    No Comments

Tomáš Baťa: Cesty k úspěchu – Trvalé hodnoty soustavy Baťa

Můj budoucí švagr dostal pod stromeček velmi zajímavou knihu – jmenuje se Cesty k úspěchu – Trvalé hodnoty soustavy Baťa. Když jsem byla malá, vyprávěl mi dědeček, jak pracoval u Bati, bydlel v Baťové vilce, vydělával tolik, že babička nemusela pracovat a měla dokonce služku. Asi to pro něj osobně byla velmi úspěšná doba, děda na ni velmi rád vzpomínal.

Rozvoj systému Baťa přerušila II. světová válka a po válce komunismus.

V naší zemi velmi chybí podnikatelé typu Tomáše Bati. Tomáš Baťa vytvořil dokonalý podnikatelský systém. Najdou se v naší zemi podnikatelé formátu Tomáše Bati?

Já osobně mám firmu Baťa velmi ráda a boty nakupuji jenom u Bati, je to částečně sentiment a částečně národní hrdost. Málokterá česká firma se proslavila tak ve světě tak jako Baťa. Paradoxem je, že cizinci znají firmu Baťa, ale nevědí, že je to česká firma…..

Hodnoty firmy Baťa

  • Zámožnost – povinnost , chudoba – výmluva.
  • Zásadou mého podnikání je udělat z dělníků kapitalisty.
  • Kdo chce pomoci sobě a jiným, musí opustit dobré , aby vybojoval lepší. Nesmí držet vrabce v hrsti jen proto, že je lepší než holub na střeše. Bez odvahy ke změně není zlepšení, není blahobytu.- Nebojte se změn.
  • Ničeho jsem nenabyl lehce, každá věc mě stála nejtvrdší práci. Nehledejte lehké cesty. Ty hledá tolik lidí, že se po nich nedá přijít nikam.
  • Kdo se honí za penězi, ten je nikdy nedohoní. Hleďte si práce, dělejte ji lépe než soused. Peníze za vámi přiběhnou sami.
  • Za vším hledej ženu. Za každým úspěšným mužem stojí žena. Skromná žena – lenivý muž. Nadšená žena – úspěšný muž.

Můj budoucí švagr dostal pod stromeček velmi zajímavou knihu - jmenuje se Cesty k úspěchu – Trvalé hodnoty soustavy Baťa. Když jsem byla malá, vyprável mi dědeček, jak pracoval u Baťi, bydlel v Baťové vilce, vydělával tolik, že babička nemusela pracovat a měla dokonce služku. Asi to pro něj osobně byla velmi úspěšná doba, děda na ni velmi rád vzpomínal.
Rozvoj systému Baťa přerušila II. světová válka a po válce komunismus.
V naší zemi velmi chybí podnikatelé typu Tomáše Baťi. Tomáš Baťa vytvořil dokonalý podnikatelský systém. Najdou se v naší zemi podnikatelé formátu Tomáše Baťi? 
Já osobně mám firmu Baťa velmi ráda a boty nakupuji jenom u Bati, je to částečně sentiment a částečně národní hrdost. Malokterá česká firma se proslavila tak ve světě tak jako Baťa. Paradoxem je, že cizinci znají firmu Baťa, ale nevědí, že je to česká firma.....
Hodnoty firmy Baťa 
Zámožnost – povinnost , chudoba – výmluva. 
Zásadou mého podnikání je udělat z dělníků kapitalisty.

Kdo chce pomoci sobě a jiným, musí opustit dobré , aby vybojoval lepší. Nesmí držet vrabce v hrsti jen proto, že je lepší než holub na střeše. Bez odvahy ke změně není zlepšení, není blahobytu.- Nebojte se změn.

Ničeho jsem nenabyl lehce, každá věc mě stála nejtvrdší práci. Nehledejte lehké cesty. Ty hledá tolik lidí, že se po nich nedá přijít nikam.
Kdo se honí za penězi, ten je nikdy nedohoní. Hleďte si práce, dělejte ji lépe než soused. Peníze za vámi přiběhnou sami.

Za vším hledej ženu. Za každým úspěšným mužem stojí žena. Skromná žena – lenivý muž. Nadšená žena – úspěšný muž.

Chceš něco říci? Tak do toho a napiš komentář!