Bře 24, 2015 - NLP    1 Comment

Úspěch s NLP spočívá v používání NLP

mikebrice / Pixabay

Je právě teď pro Vás ten správný čas investovat do certifikovaného NLP programu?

Možná, že čtete knihy o NLP nebo jste viděli pár videí o NLP na internetu a velmi toužíte po tom vytvořit ve svém životě pozitivní změny.

Možná, že Vám hlavou probíhají myšlenky: Vyplatí se mi to? Pomůže mi to?

Lidé investují do NLP kurzů ze dvou důvodů: Chtějí pomoci sobě a chtějí pomoci také druhým lidem.

Všichni lidé chtějí být úspěšnější, chtějí prožívat štěstí a dělat něco, co má pro ně smysl a právě v tom Vám může NLP pomoci.

Řeknu Vám tajemství: Úspěch s NLP spočívá v používání NLP.

Je velký rozdíl mezi tím, když víte, co máte dělat a mezi tím, že děláte to, co umíte a znáte. Naučit se NLP je pouze polovinou úspěchu, ta druhá polovina úspěchu spočívá v tom, že budete NLP používat.

K tomu, abyste byli úspěšní NLP koučové, musíte používat to, co znáte. Dobrým příkladem používání NLP je americký prezident Barack Obama.

Nejenže zná tento slavný muž NLP, on je také schopný jej v praxi používat, což je zřejmé např. při přednesu jeho proslovů.

Jeho schopnost ukotvit si sebevědomí a geniální používání jazykových vzorců jej odlišuje od ostatních řečníků.

Je mnoho lidí, kteří prohlašují, že znají NLP, z této skupiny jej však pravidelně používá malé množství lidí a lidé, kteří si prošli certifikovaným výcvikem NLP, mají obrovskou motivaci NLP ve svém životě pravidelně používat.

Předtím než naši studenti přijdou na kurz, tak studují o NLP knihy. Přesto mají potíže v každodenním životě používat to, co si z knih nastudovali.

NLP se totiž z knihy nenaučíte.

Cvičení dělá mistra. Pokud opravdu chcete být skvělí v NLP, tak pravidelně procvičujte.

Zapojte se do skupiny, která se pravidelně schází k procvičování NLP.

Často říkám našim kurzistům: Pokud použijete jakoukoliv techniku minimálně 5 krát, to znamená, provedete tou technikou 5 lidí, potom ta technika bude už vaše napořád.

Čím více lidem za pomoci NLP pomůžete, tím lepší budou vaše NLP schopnosti.

Když nastoupíte do certifikovaného NLP výcviku, budete mít příležitost pracovat pod dohledem NLP trenérů s mnoha lidmi a procvičovat NLP v bezpečném prostředí.

Lidé, kteří chodí na certifikované NLP výcviky, jsou ve většině případů, připraveni řešit svoje problémy a to z nich činí ty nejlepší subjekty na NLP koučink a terapii.

Pro úspěch v NLP je důležité si uvědomit: NLP nebude fungovat u jedince, který není připravený se změnit.

Staré přísloví říká: „Učitel se objeví, když je žák připraven.“

V NLP koučinku je důležitá flexibilita chování, takže čím více budete pracovat s lidmi, kteří jsou odlišní od vaší osobnosti, tím rychleji si rozvinete své schopnosti jako NLP kouč a Praktikant.

Přemýšlíte o tom, že zlepšíte svůj život a o tom, že budete pomáhat druhým lidem vyřešit své problémy a dosahovat svých cílů?

Když se podíváte na to, co se v naší společnosti děje, tak je vám jasné, že tento svět potřebuje více kvalitních odborníků v pomáhajících profesích. Naše země potřebuje více kvalitních NLP koučů a lidí v pomáhajících profesích se znalostmi NLP.

Přidáte se k nim?

1 Comment

  • Znáte to přísloví: „Kdo umí, umí, kdo neumí, učí?“ Trochu přihlouplé. Nebo myslíte, že to platí? Pokud ano, tak znám výjimku. Výjimku, která potvrzuje pravidlo? Je to Marie Michaličková, certifikovaná trenérka NLP. Na jejich kurzech se naučíte nejen teorii a techniky NLP, ale také – jak je v praxi efektivně využívat ve svůj prospěch, nebo při pomoci jiným.
    Osobně se mi nejvíc líbí její neustálé sebevzdělávání. Můžete si být jistí, že pod jejím vedením dostanete kromě standardních osnov i nejnovější informace v oboru. Také obdivuji jak umí motivovat ostatní při dosahování cílů.

Chceš něco říci? Tak do toho a napiš komentář!