Bře 31, 2012 - Tipy a návody, Vztahy a sex    1 Comment

Váš vztah – jak na něm pracovat

Vztahy potřebují pozornost a péči. Zbavte se svých strachů a negativních emocí. Věnujte čas a energii svému partnerovi nebo partnerce. Věnujte svoji plnou pozornost svému vztahu a jeho problémům.  Váš vztah je důležitější než televize, noviny nebo časopisy. Zbavte se věcí, které by vás mohly vyrušovat.

Vypněte televizi, odložte noviny, zavřete počítač. Respektujte osobu, která stojí před vámi. Nepovažujte svého partnera za jistotu nebo svoji partnerku za jistou. Nikdo nemůže vědět, jak dlouho s vámi budou. Nikdo z nás neví, jak dlouho na této krásné planetě bude pobývat.

Obnovte svůj vztah díky činům lásky. Podívejte se na váš vztah jako na živou věc – jako na rostlinu, kterou máte doma. Kdybyste jí nevěnovali svou péči, kdybyste ji nezalévali, nehnojili ji, nepřesazovali, uvadla by a stejné je to s vaším vztahem.  Uvědomte si, že je bezpečné milovat úplně – bez zadržování svých citů.

Pouze když přinášíme do našeho vztahu ego, cítíme se zranitelní a zraněni. Láska sama o sobě je nekonečná a všezahrnující. Jediná láska, která má smysl a která je čistá a osvobozující, je láska bez podmínek. Mnohým lidem se zdá být myšlenka lásky bez podmínek, riskantní a dokonce nebezpečná.

Nicméně tím nemyslím, že by lidé měli setrvávat ve vztahu, kde je jim psychicky a fyzicky ubližováno.  Zůstávat v destruktivním vztahu není příkladem lásky bez podmínek, naopak je to znakem toho, že nemáte v pořádku vztah sami se sebou.

Jednou se mě moje klientka ptala na to, co má dělat s manželem, který ji psychicky zneužívá a je bezdůvodně žárlivý. Moji odpověď ji šokovala, protože jsem ji nedala pár tipů pro lepší komunikaci, jak ode mě očekávala, ale naznačila jsem jí, že by si měla dát do pořádku vztah se sebou. Žena, která má v pořádku vztah se sebou, nevydrží dlouho s člověkem, který ji nerespektuje a psychicky ji týrá. A to stejné platí i pro muže.

Muži si často myslí, že ženy vyžadují velká romantická gesta jako např. večeře, šperky a květiny. Já za ženy můžu potvrdit, že jsou to maličkosti, které muž pro ženu dělá, které ji potěší nejvíce. Mě potěší více než drahá věc, když můj manžel Janko mi připraví na snídani palačinky s tvarohovým krémem a čokoládou.

A teď malá rada pro ženy: čím více budete svého partnera oceňovat za maličkosti, které pro vás dělá, tím více se on bude snažit, tím větší motivaci on bude mít, aby vám pomáhal ještě víc. Mně to tak funguje. Chvalte od srdce. Všichni potřebujeme lásku přijímat stejně jako lásku dávat.

Milujte srdcem, ne hlavou. Opravdu milující vztah není založen na: „má dáti, dal.“ Opravdu milující vztah není založený na postoji: „Něco mi dlužíš, musíš mi dát víc.“! Vy buďte tou osobou, která dává lásku jako první: nejen svému partnerovi, ale také sama sobě.

V dnešní době se rozvádí každé druhé manželství, jenom blázen by však odešel ze vztahu, ve kterém je láska.

Je jedno, jaké je naše vzdělání, všichni můžeme láskou léčit, všichni jsme lékaři duše.  Více lásky je tím nejlepším lékem pro churavějící vztah.

1 Comment

  • Toto téma je moc zajímavé. Osobně doporučuji si přečíst knihu 5 jazyků lásky. Tato kniha již pomohla stovkám,tisícům manželství a hlavně v praxi funguje! 🙂

Chceš něco říci? Tak do toho a napiš komentář!