Lis 22, 2016 - Tipy a návody    No Comments

Zábavný způsob, jak se naučit zvládat odmítnutí s grácií

My všichni se potýkáme s odmítnutím. Vždy, když o něco žádáme nebo se vystavujeme posuzování druhých, tak se můžeme setkat buď s přijetím, nebo s odmítnutím.

I když se vám to pravděpodobně nebude líbit, nemůžete žádat o skutečně důležité věci bez rizika, že budete odmítnuti.

Takže je důležité se naučit přijímat odmítnutí jako součást života.

Někdy nás napadá iluzorní představa, že „pokud bych…Pokud bych měla více času… Pokud bych řekla něco jiného… Pokud bych udělala ABC místo XYZ, tak bych nebyla odmítnuta.

I když bychom možná dosáhli jiného výsledku, tvrdou realitou je, že odmítnutí nikdy nedokážeme na 100% zabránit.

Jak zvládnout odmítnutí?

Kdykoliv se cítíme být odmítnuti, prožíváme stres. V tom okamžiku začne adrenalin proudit našim tělem a všechny možné druhy negativních myšlenek se začnou vynořovat v naší mysli. Cítíme se rozpačitě, chce se nám křičet a rychle utéct. I když nás to navádí do tohoto typu chování, dejte odmítnutí šanci, protože to bude pro vás velmi prospěšné.

Nechte se odmítnout…

Pokud chcete překonat strach z odmítnutí, potřebujete se dostat do situace, kdy budete odmítnuti. Mnohokrát. Být odmítnut jednou nebo dvakrát není dostačující. Mám na mysli odmítání na denním pořádku, tak jak to zažívají prodejci, pro které je to součást jejich profese.

Nechte se odmítnout, co nejčastěji to půjde

Často si nedovolujeme začít dělat to, co chceme dělat, protože máme strach z odmítnutí. Odmítnutí je však pro váš úspěch nevyhnutné. Pokud chcete toho v životě hodně dokázat, potřebujete se naučit, jak se s odmítnutím vypořádat s grácií. Takže vydejte se do společnosti a začněte náhodně osoby v různých situacích žádat o co nejprapodivnější věci s cílem, abyste získali odpověď „NE“. (Říká se tomu „Nestereo“)

Můžete někoho požádat, aby vám půjčil kus jeho oblečení, nebo naopak nabídnete někomu, zda by nechtěl kus vašeho oblečení… můžete v restauraci rychlého občerstvení požádat o extra přílohu zdarma… můžete se zeptat majitele luxusního auta, aby vás v jeho luxusním autě odvezl domů… můžete požádat o prohlídku prostor, které jsou normálně nepřístupné… můžete nabídnout stopaři, že ho zavezete až domů, pokud vám uvaří večeři apod.

Rychle si uvědomíte dvě věci: 1) Není to tak strašné, jak to vypadalo a dokonce to možná bude zábava a 2) získáte mnohem více věcí, než byste si mysleli, že je možné. Výše uvedené příklady jsem sama otestovala nebo znám příběhy lidí, kterým se to povedlo.

Moje nejnovější Nestereo se odehrává v jednom supermarketu, kde mají věrnostní akci, že za každých 200 Kč nákupu, dostanete bod a za příslušný počet bodů si můžete koupit nádobí za zlomkovou cenu. Samozřejmě neutrácím v tom obchodě tak často, ale napadlo mě použít Nestereo, a proto jsem se ptala všech prodavaček, zda bych mohla dostat více bodů než jeden, i když jsem měla nárok jenom na jeden. Opravdu jsem poctivě a mile požádala o více bodů všechny prodavačky, abych otestovala, zda jsou nakloněné vyhovět mé žádosti. Vím, že ne všichni zákazníci body sbírají, a proto by mi klidně prodavačky mohly dát body navíc.

Všechny prodavačky bez výjimky mě však poslaly na “patřičné místo” a byly extra nepříjemné, měly tisíc výmluv, proč mi nemohou vyhovět.

Až na jednoho mladého sympatického prodavače, který mi dá klidně i patnáct bodů, i když mám nárok jenom na jeden. Takže mám doma celou kolekci toho nádobí za zlomkovou cenu, protože jsem použila Nestereo. Použila jsem Nestereo, ne proto, že jsem chtěla za každou cenu jejich nádobí, ale proto, že umění rychle se vyrovnat s odmítnutím, je pro úspěch v životě klíčové a je důležité jej cvičit.

A proto vyhledávejte odmítnutí, nechte se odmítnout, co nejčastěji to půjde, posílíte si tím sebevědomí a váš strach z odmítnutí se začne vytrácet…

A teď je řada na vás…

Takže, kdy jste byli naposledy odmítnuti? A jak se popasujete s odmítnutím příště?

Napište mi do komentáře nápad na „Nestereo“ žádost, kterou byste někomu chtěli přednést s cílem získat odmítnutí, a přitom pokud by náhodou daná osoba souhlasila, tak by vás to i potěšilo.

Chceš něco říci? Tak do toho a napiš komentář!