Pro 21, 2011 - Tipy a návody    9 Comments

Zákon přitažlivosti a vizualizace – řízená proměna podvědomí

Meditation Transcendence
Creative Commons License photo credit: h.koppdelaney

Energie a myšlenky, které vysíláme do vesmíru, se k nám vždycky nějakým způsobem vrátí.

Vesmír je totiž zrcadlem, které k nám odráží všechnu energii, kterou vyzařujeme. Vesmír automaticky reaguje na každou naši myšlenku, pocit a čin. Nemá jinou možnost. To je zákon přitažlivosti v praxi. Na vytvoření vibračního spojení s tím, co chceme ve svém životě zhmotnit, používáme různé techniky. Vynikající technikou je například vizualizace. Schopnost vizualizovat své sny slouží jako katalyzátor při jejich realizaci. Zákon přitažlivosti a vizualizace jsou klíčem k životu v harmonii, štěstí a lásce.

„Vesmír je změna. Náš život je odrazem našich myšlenek.“ (Marcus Aurelius Antonius)

Zákon přitažlivosti nedělí informace, které vysíláme. Nerozhoduje, která je pro nás ta nejlepší. To my máme svobodnou vůli při výběru. To co si představujeme, se stane skutečností a záleží jen, s jakou sílou si to představujeme. Čím delší je časový úsek naší aktivní představy, tím dříve se představa stane realitou a tím větší bude její energie.

„Člověk, který vysílá pozitivní signály, přetváří svět kolem sebe na pozitivní a přitahuje pozitivní výsledky.“ (Dr.Norman Vincent Peale)

Sněte ve velkém!

Své sny nikdy necenzurujte podle toho, jsou-li reálné a možné. Jednoduše se pro ně jenom rozhodněte. Nemusíte vědět, jak svůj cíl dosáhnete. Musíte si ale být jisti, že si jej zasloužíte. Věřte, že to dokážete a nechte vše volně plynout. Šance na splnění vašich snů se zvyšují praktikováním vizualizací. Zákon přitažlivosti a vizualizace hrají důležitou roli. Vaše budoucnost nesmí být žádná náhoda nebo omyl. Začněte vědomě tvořit svůj život.

Vizualizace je účelové snění ve dne. Vizualizace je proces tvoření obrazů ve vaší mysli.

Jak funguje? K čemu se dá použít?  Představte si mikrofon, zesilovač a reproduktor. Do toho mikrofonu může zpívat zpěvák a hlas vychází z reproduktoru značně zesílený. Na výstupu se objeví zesílené pouze to, co jsme na vstup přivedli. Protože vizualizace je obrazová řeč, nepřivádíme jako do mikrofonu zvuk, ale přivádíme obrazy, které se na kosmické úrovni realizují.

Co je důležité, aby zákon přitažlivosti a vizualizace fungovali

 1. Mít přesný cíl a zapsat si jej
 2. Nemyslet na to, co nechceme
 3. Po vizualizaci následuje akce

Vizualizační cvičení a techniky jsou neuvěřitelně účinné.

Někteří psychologové tvrdí, že hodina vizualizace se rovná sedmi hodinám fyzické námahy, proto špičkoví sportovci do svých tréninků začínají zapojovat vizualizační a mentální cvičení. Vizualizace je schopnost, které je možno se naučit, ale chce to trénink a pevné odhodlání jí úspěšně zvládnout. Díky správné vizualizaci můžeme velmi pozitivně ovlivnit proces realizace našich myšlenek.

Pět kroků jak vizualizovat

 1. Najděte si klidné a příjemné prostředí.
 2. Napište seznam svých cílů – vizualizujte vždy pouze jeden cíl
 3. Zavřete oči a vytvořte jasný obrázek svého cíle. Jasnější obraz – lepší výsledek.
 4. Zapojte všechny smysly (čich, chuť, hmat), přidejte více barev, zvětšete obraz ve vaší mysli.
 5. Vizualizujte alespoň 20 minut, minimálně jednou denně.

 
„Síla myšlenky je neviditelná jako semeno, ze kterého vyroste obrovský strom. Je však příčinou viditelných změn v životě člověka.“ (Lev Nikolajevič Tolstoj)

Co dosáhnete vizualizací svých cílů

 1. Aktivujete tvořivou část Vašeho podvědomí, které  začne vytvářet nové a kreativní plány pro dosažení konkrétního cíle.
 2. Naprogramujete svůj mozek tak, aby lépe vnímal, přijímal a užíval možnosti, které budete potřebovat k dosažení svých snů.
 3. Aktivujete zákon přitažlivosti, díky kterému budete do svého života přitahovat lidi, situace a okolnosti, které jsou pro dosažení cílů potřeba.
 4. Vybudujete si vnitřní motivaci dělat vše pro dosažení svých cílů.

 
Pokud chcete řídit svůj život, musíte znát spoustu věcí. Nejdůležitější z těch věcí je naprostá kontrola myšlenek. Je to dost obtížné, ale je to možné. Oprostěte se od toho myšlenkového balastu a pracujte na tom, aby vaše myšlenky byly pod kontrolou a řídili jste je. Aby vaše myšlenky byly jako křišťál a měli sílu jaderného reaktoru. Zákon přitažlivosti a vizualizace se postarají o ostatní.

9 Comments

 • Super článek 🙂

 • Výborný článok a návod, ktorý sa vyplatí pravidelne používať 🙂

 • Super článek,určitě to budu zkoušet,moc to potřebuju!

 • článok je velmi dobrýýýý…..ako všetky…:-)

 • Velmi přehledný článek, velmi dobře zpracovaný 🙂

 • Jak si správně vizualizovat-to si ověří žena velmi snadno, stačí si představit jak kopuluje na břehu moře při západu slunce-když dostane orgasmus-je to ono-vizualizuje správně

 • Dekuji za inspirativni clanek 🙂 Rekla bych, ze je 20 minut vizualizace celkem dost. Zajimalo by me vsak – je nejaky rozdil, kdyz si budu svuj cil vizualizovat 20 minut v kuse nebo 5x po ctyrech minutach behem dne?

 • to Andel: Je hlavně důležité začít. Klidně můžete začít s 5-ti min. denně a postupně navyšovat po týdnu, měsíci dle Vašich časových možností. Důležité je dělat to pravidelně a, tak se z toho stane návyk a přinese to své ovoce.

  Osobně ráno medituju 5 minut (soustředění na dech apod.) 10 minut vizualizuju (konečný cíl a i pro ten den) a pouštím si při tom relaxační motivační hudbu.. A je to zábava a funguje to!!

  Hodně štěstí!

 • Děkuji za krásný a inspirující článek. Je to přesný návod, jak dosáhnout svého cíle

Chceš něco říci? Tak do toho a napiš komentář!