Bře 2, 2012 - Na zamyšlení, Zajímavé    8 Comments

Dejte si pozor na vykládání z karet, věštby a horoskopy

The Fortune Teller
Creative Commons License photo credit: aussiegall

Jsem si jistá, že díky tomuto článku mě nebudou mít rádi příslušníci těchto profesí. Drazí kartáři, není mým cílem vyvolávat vášně, ani nechci na nikoho útočit. Cílem tohoto článku je podívat se na kartáře a věštce očima mé profese – hypnotizéra.

Co mě přimělo napsat tento článek?

Příběhy mých klientů. Před nedávnem jsem učila jednoho mladíka sebe-hypnózu, a jak mi vyprávěl svůj životní příběh, zmínil se mi, že mu jeho matka nechala udělat horoskop, ve kterém se pravilo, že bude mít vážné problémy se ženami, bohužel on přijal tuto negativní sugesci do svého podvědomí a jeho podvědomí si řeklo: Tak ti to zařídím! A jak vypadá jeho milostný život teď? Nemusíte hádat dvakrát.

Jiné klientce bylo věštěno, že bude mít 5 let finanční problémy. A co si myslíte, že se stalo? Její podvědomí přijalo negativní sugesci, protože nedá vůbec žádnou práci přijmout negativní sugesci a začalo jí vytvářet finanční problémy.

Další mé klientce chtěla v dobré víře pomoci její maminka, a když byla tato mladá žena ještě malou holčičkou, maminka pro ni nechala vyložit karty. Kartářka mamince oznámila, že se její dcera vdá v pozdním věku a bohužel maminka si tuto smyšlenou informaci nenechala pro sebe a sdělila ji své malé holčičce.

Tato mladá žena již dosáhla věku, kdy by mohla mít vážný vztah, ale její podvědomí jedná podle programu: vdám se, až budu stará, takže žádný vážný a uspokojivý vztah není pro ni na obzoru.

U dětí je vykládání karet zvláště nebezpečné! Proč? Malé děti nemají dostatečně vytvořen kritický faktor vědomé mysli, což je funkce vědomé mysli, která nás chrání před přijímáním negativních (a ve vědomém stavu i často pozitivních sugescí)

Malé děti milují své rodiče a věří jim: Když mi řekla maminka, že karty mluví pravdu a vdám se, až budu stará, tak to musí být pravda.“ A negativní program se začne vytvářet.

Naše podvědomí je nelogické, je iracionální, provádí jenom to, k čemu je naprogramováno, stejně jako elektronický počítač, který máte doma, funguje, na základě svých programů a nemůže ani fungovat jinak.

Dávejte si pozor na to, co vám vaše  kartářka „prozradí“ o vaší budoucnosti.

Proč? Protože tito lidé používají hypnózu v bdělém stavu – hypnóza s otevřenýma očima. ( aniž by to mnozí tušili) To je jediný druh hypnózy, který je nebezpečný, protože nevíte, že jste hypnotizováni, je vám vypnut kritický faktor vědomé mysli, dostanete se do stavu, že nepochybujete o tom, co vám kartářka povídá.

Pokaždé, když je pro vás někdo autoritou a máte trošku strach z toho, co vám ta osoba sdělí, což je u vykládání karet častý případ, je snadné překonat kritický faktor vědomé mysli a negativní sugesce jsou přijímány podvědomím a podvědomí začne pracovat na tom, aby se uskutečnili.

Jste hypnotizováni v bdělém stavu, aniž byste o tom věděli. Netvrdím, že kartáři jsou zlí lidé, kteří vám chtějí uškodit, ale tím, že nevědí, jak funguje lidská mysl, vám škodí, aniž by o tom věděli a hlavně aniž vy byste si to uvědomovali.

(Hypnózu v bdělém stavu používají také lékaři (aniž by to mnozí tušili) protože jsou pro nás přirozenou autoritou a můžeme mít strach z toho, co nám mohou říci. Jsou známé případy, kdy lékař oznámí pacientovi, že mu zbývají 3 měsíce života, pacient poslušně přijme tuto negativní sugesci do svého podvědomí a přesně za 3 měsíce zemře.)

Jak se tedy bránit před negativními sugescemi od kartářů, věštců a výrobců horoskopů? Nejdříve si uvědomte, že jaká bude vaše budoucnost, bude záležet na vás a ne na kartách. Přijměte zodpovědnost za svůj život do vlastních rukou. Kdykoliv vám nabídne kartář/ka negativní sugesci, řekněte nahlas nebo v duchu: tuto negativní sugesci odmítám přijmout do svého podvědomí!

Drahé kartářky, milí kartáři a výrobci horoskopů, pokud chcete skutečně někomu pomoci, věštěte svým klientům pozitivní a krásné věci. Když vám budou věřit, přijmou pozitivní sugesce do svého podvědomí a jejich život se dostane na správnou cestu.

Pokud se souhlasíte s obsahem tohoto článku, dejte sdílet na svém profilu nebo klikněte na -to se mi líbí.

Drazí čtenáři, přeji Vám mnoho úspěchů ve vašem osobním rozvoji a také mnoho úspěchů při odmítání negativních sugescí.

Autorka článku je certifikovaným a odborně vyškoleným hypnotizérem a členkou nejstarší hypnotizérské organizace: National Guild Od Hypnosis.

8 Comments

 • Maruško, velice děkuji za tento článek.
  Ve svém okolí mám několik případů lidí, kteří se takto nechali ovlivnit. Např. moje blízká známá měla ve svém mládí krásný vztah s velmi hodným mužem (vrstevníkem), dlouho spolu chodili a on si jí chtěl vzít. Byl to báječný pár. Jednoho dne ta mladá žena vyslechla věštbu svého osudu od kartářky, která jí řekla, že si vezme o 10 let staršího muže, s kterým bude mít 2 děti a nešťastné manželství. Byla tím natolik ovlivněná, že naprosto nelogicky začala vyhledávat společnost jednoho o 10 let staršího lamače srdcí, kterého si po 4 měsících chození vzala navzdory vztahu s jejím přítelem, který měl zájem si jí vzít a mít s ní krásný život. Tak zpečetila svůj osud a chovala se přesně podle údajné věštby. Před svatbou jí varovalo celé okolí i rodina, nedala si říct. Po několika letech litovala svých rozhodnutí s tím, že ani neví, proč to dělala, když vlastně ani nechtěla. Litovala, že si nevzala toho mladíka, na kterého pak často vzpomínala. Přijala ten podvědomý program a dělala taková rozhodnutí, která by nikdy v životě neudělala. Dnes má oči pro pláč. Lidé jsou opravdu hloupí, že věří věštcům.

  Přátelé, nedávejte nikomu právo, aby vám určoval váš život! Je pouze na vás, co s ním uděláte. Vy sami si tvoříte budoucnost každým vašim rozhodnutím a postojem. Žijete jenom jednou, tak žijte sami za sebe, ať je váš život šťastný a naplněný radostí.

 • Máte na prostou pravdu, domnívám se však že to není chyba kartomana nýbrž rodičů, kteří se nebojí ptát se na osud od 0,věku na své děti.Já bych to nikdy nedovolila, protože to dítě nedalo svolení jedná za něj rodič,takže chyba je v rodičích a né v kartomanech.Samozřejmě je to věc názoru každý kartoman by měl vědě že pokud nemá svolení druhé osoby neměl by na tu osobu vykládat.Zabývám se kartami přes dvacet let.Také věřím, že každý ať už kartoman či léčitel,nebo učitel v Duchovním světě musí dodržovat vesmírný zákon.Nic méně váš článek s mi líbí, jelikoš je velmi poučný.Děkuji za informaci a přeji vám hodně štěstí a světla v životě.Děkuji Anna

 • Vážená paní Michaličková, naprosto souhlasím s názorem, že každý člověk je svého štěstí strůjce. Avšak co byste řekla na to, že mi celoživotní horoskop sestavil astrolog v mých 33 letech a velice přesně v něm popsal i události z mého dětství, dospívání a let již uplynulých? Podotýkám, že tomuto člověku jsem krom jména, příjmení, hodiny, data a místa narození nic jiného nesdělil!!!

  • Já netvrdím, že jsou všichni špatní. Dokonce doufám, že většina je dobrých. Každý věštec, numerolog, kartář apod. je médium, které interpretuje dané vnuknutí, intuici, poselství na základě svých zkušeností, své nastavení mysli.

   Článkem jsem chtěla říci, že to, co vám řeknou, nesmíte brát jako dogma, že se tak opravdu stane. Pokud je tam něco pozitivního, tak klidně to přijměte, že se to opravdu stane a ono se to stane. Ale pokud je tam něco negativního, tak hledejte dále. Každý má svůj osud pevně ve svých rukách a můžete ovlivnit, jakým směrem se vydáte.

 • Vážená paní bakalářko Marie,
  v zásadě s článkem souhlasím a pokud kartáři, věštci, astrologové sdělují negativum, měli by s tím zacházet jako lékárník s venenem (prudce účinným léčivem. A neměli by vykládat pro osoby, které k tomu nedaly svolení. U dětí nevykládat- dvakrát podtrhuji. Mám však kamarádku Janičku, která je astroložkou a vyrobila mi tak přesný horoskop, že jsem byl paf ( o mém mládí, jinošství a mých niterných touhách jsme se nikdy nebavili). Takže je nějaká matrice kdesi ve Vesmíru, kam si zkušený astrolog sáhne. A dlužno podotknout, že v osobním horoskopu mi neuvedla negativa, spíše pozitiva a pozitivně formulované rady. Jana je moudrá… A co řeknete nespornému faktu, že v dávnější minulosti se základy astrologie dokonce vyučovaly ve školách a sedláci se tím potom řídili např. při polních pracích ? Přežitek ? :))

 • Děkují,přejí pěkný den.Také jsem nechápala lidí když volali do televize na kartářky.jsou to vyhozené peníze,jak někdo může léčit přes televizí,a zneužívat lidí.Také jsem byla jako holka u kartářky,a nic se s toho nestalo.Jednou přijel do ČESKÝCH BUDĚJOVIC až z Ruska jeden lékař,byla jsem na něm i spousta lidí.Nemohla jsem mít dětí,myslela jsem že mi pomůže.Ale stalo se co jsem nečekal,nemohla jsem stát ze židle po ukončení. Začala jsem krvácet,tak jsem jela do nemocnice,měla jsem v ledvině kameni. Tím můj problém neskončil,chtěla jsem mít dětí,jezdila jsem do Brna na umělé oplodnění,a stejně se to nepovedlo.Mi partneři děti mají,proto mně opustili .Jsem bez děti,je to nespravedlivé,sourozenci děti mají.Skusila jsem opravdu vše. Také si samá karty vykládám ,ale je pro pobaveni.Z pozdravem Kubákové.

 • Dobrý večer ,
  ráda bych připojila svůj komentář. Nemám zkušenosti s hypnózou, ale zabývám se výkladem karet, spíše se to teprve učím a rozhodně si nemyslím, že je to něco špatného, ba naopak. Přece není nic špatného na tom, když chcete lidem pomoci, nebo jim poradit, povzbudit je či je nějak inspirovat. Pak už musí se jen rozhodnout, jak by s tím měli naložit. Ale souhlasím s tím, že by se neměly říkat negativní věci, ale jen pozitiva a pokavad by se objevilo něco negativního, snažit se to říci tak, aby lidé to vnímali jako pozitivní věc.
  Děkuji a přeji Vám spoustu dobrého.

 • Krásný večer 💜

  Naprosto s Vámi souhlasím. Sama dělám karty, ale dělám je takovým způsobem, aby pomáhaly, nesnažím se lidem vstepit nějaké vzorce a vždy jin pomáhám najít řešení. Prošla jsem si i já různými kartářkami takže vím, jak nepříjemné je narazit na špatnou kartářku, která Vám tvrdí, jak to, co říká je jediná pravda nebo je dokonce až zavistiva (ano, též se mi stalo). Proto nechci a nedopustím aby moje výklady někomu způsobily stejné pocity.
  Díky za článek 🍀

Chceš něco říci? Tak do toho a napiš komentář!