Tagged with "štěstí | Marie Michaličková"
Bře 2, 2023 - O mně    No Comments

Život je dar – využijte ho naplno!

Zdravím všechny své věrné a milé čtenáře mého blogu a posílám co nejsrdečnější pozdravy ze slunného Španělska. Sluníčko svítí, ptáci zpívají, vítr k nám přináší svěží vůni moře. 

V Guardemar del Segura je teplý jarní den. Vyhřívám se na balkoně, miminko mi spí spokojeně v kočárku a já přemýšlím o tom, co je v životě nejdůležitější. Je tomu už několik měsíců, co jsme opustili náš rušný pražský život a přestěhovali se do malého španělského městečka…

Jako žena, která prošla mnoha životními změnami, mohu říci, že jsem se naučila hodnotit a vážit si toho, co mám, a tuto moudrost bych ráda přenesla na vás.

Začnu tím, co je pro mě osobně nejdůležitější. Je to život sám. Život je krátký a nevratný, a proto bychom měli žít každý den naplno. Měli bychom si uvědomit, že život je teď, v této chvíli, a že je důležité žít v přítomnosti

Minulost není náš potenciál. Můžeme se z ní poučit, ale nemůžeme se vrátit a změnit ji. Proto je důležité, abychom se soustředili na to, co máme před sebou, a neustále se snažili být lepšími verzemi sami sebe. Read more »

Čvn 18, 2016 - Osobní rozvoj    No Comments

Jak být šťastný

Když se ptám na koučovacím sezení klientů, co jim to přinese, když dosáhnou svého cíle, ať už pracujeme na oblasti vydělávání peněz či nalezení životního partnera či čemkoli jiném a jdeme hodně hluboko, tak na samém konci z nich vypadne to, že to dělají proto, že chtějí být šťastní. Štěstí je cílem všech našich cílů. Je to hodnota, která motivuje naše chování na podvědomé úrovni.

Když jste šťastní, biologie vašeho těla je odlišná. Když zažíváte lásku, soucit nebo radost, vaše tělo vyrábí oxytocin, serotonin a opiáty, což jsou přirozená antidepresiva vašeho těla.

Lidé všeobecně mají větší sebeúctu, když jsou šťastní – jejich biologie a imunitní systém funguje jinak.

To, zda jste šťastní nebo ne je přímo napojeno na vaše zdraví. Před několika lety Dalajláma oslovil vědce pozitivní psychologie s tím, aby objevili rovnici štěstí. Tito vědci přišli na to, že ke štěstí jsou zapotřebí tři věci. Read more »

Bře 10, 2015 - NLP, Prosperita    No Comments

Jaké jsou dvě hlavní ingredience k vytvoření bohatství?

Markgraf-Ave / Pixabay

Markgraf-Ave / Pixabay

Mnoho lidí věří, že:

  • Potřebujete peníze, abyste vydělali peníze.
  • Abyste zbohatli, musíte pracovat velmi tvrdě.
  • Musíte mít velké štěstí, abyste dosáhli opravdové finanční svobody.

 

A tyto negativní programy o penězích vás mohou odvádět od vaší finanční svobody. Přestože je skvělé mít peníze k tomu, abyste vydělali peníze, mnoho nejbohatších lidí na světě začalo podnikat, když byli chudými. A přestože mnoho bohatých lidí pracuje tvrdě, oni nepovažují to, co dělají za práci. Lidé na tomto světě, kteří „pracují“ nejtvrději jsou většinou placeni nejméně.

Kdo dostane více zaplaceno? Ředitel McDonalds, nebo ten, kdo říká u přepážky: „Dáte si k tomu hranolky?

Co se týče štěstí, samozřejmě, že štěstí pomáhá, ale pokud získáte bohatství a nemáte ve Vašem podvědomí programy prosperity, dříve nebo později se všechny vaše peníze někam vytratí.

Jedna z hlavních ingrediencí k vytvoření si a udržení si opravdového bohatství začíná vytvořením si nastavení mysli na bohatství. Musíte:

  • Vědět, co chcete.
  • Musíte vědět, proč to chcete.
  • Musíte mít tyto dvě věci neustále na mysli, protože pokud ztratíte svoje zaměření, vaše každodenní akce budou sabotovat váš dlouhodobý plán.
  • Musíte vymazat všechny staré programy o penězích, které vás udržují od prosperity.

 

Možná si myslíte, že změna vašeho finančního nastavení je obtížná, protože jste tyto programy používali většinu svého života. Avšak studie ukazují, že můžete změnit způsob, jakým myslíte, za 30 dnů.

Read more »

Pro 10, 2014 - NLP, Tipy a návody    No Comments

3 klíčové způsoby, jak se naprogramovat na úspěch a štěstí

MakyFoto / Pixabay

MakyFoto / Pixabay

Čím více porozumíte tomu, jak funguje váš mozek a nervová soustava, tím více se budete soustředit na to, jaké zprávy předáváte svému podvědomí – tím, v jakém prostředí žijete, a jak trávíte svůj čas.

Všichni jsme byli požehnáni úžasným geniálním mechanismem – tělem a myslí. V našem těle probíhá nepředstavitelné množství spojení mezi buňkami, které předvádějí četné simultánní funkce – čištění těla, trávení, růst, formování našeho vnímání, uzdravování a mnohem více.

Vědomě si uvědomujeme jenom malou část procesů, které jsou zapojeny do vytváření naší vlastní reality.

Většinou si uvědomujeme jenom konečný důsledek těchto procesů např. toho, zda se cítíme šťastně a zdravě nebo zda dostáváme výsledky, které v životě chceme.

Lidé často podnikají kroky k tomu, aby vylepšili svůj život, jen pokud dosahují výsledků, kterých nechtějí – když se potýkají s problémy.

Např. doktor vás vystraší, že byste mohli dostat cukrovku, a proto se rozhodnete hubnout a cvičit.

Jak začínáte dělat tyto změny, tak ony spustí řetězec událostí (miliardy malých změn) ve vašem podvědomí a ve vašem těle, které vedou k produkci pozitivních chemikálií a stimulují zdroje uzdravování a po nějaké době vylepšují vaše zdraví a zvyšují šance na plné uzdravení. Read more »

Dub 21, 2013 - Tipy a návody    7 Comments

Umíte být šťastní?

Pure Fun
Creative Commons License photo credit: Vincent van der Pas

Možná si říkáte, že lidé mají více důvodů být nešťastní než být šťastní.  Pokud se naučíte, co je podstatou štěstí, pomůže vám to uvědomit si, že se můžete naučit, jak být šťastní. Štěstí není věc, kterou je možno získat a honit se za ní jako za trofejí, štěstí je stav mysli, který si musíme uvědomit.

Zde je několik rad, kterými se řídí lidé, kteří o sobě prohlašují, že jsou šťastní.

Věnujte pozornost tomu, co máte

Češi patří mezi velmi vyvolený národ – v porovnání s lidmi v rozvojových zemích, žijeme v blahobytu. Máme dostatek jídla, pijeme nezávadnou vodu, můžeme se vzdělávat, je postaráno o naše zdraví. Přesto, většina Čechů se soustředí na to, co nemá – na nedostatek – a tento negativní stav mysli v nich vyvolává pocit, že nejsou šťastní.

Read more »

Čvc 21, 2011 - Osobní rozvoj    No Comments

Jak se stát šťastným / šťastnou

Miliony let hledají lidé odpověď na tuto otázku. Dnešní lidé si myslí, že budou šťastní, až najdou lásku svého života, až si postaví svůj vysněný dům, až dosáhnou finanční svobody.

(Tento postoj je v nás podporován všudypřítomným konzumem.)

Potom si splní všechny tyto cíle, ale pocit štěstí a naplnění jim stále chybí.  Tak si určí ještě větší cíle a honí se za nimi jako pes za svým ocasem…

Mám pro Vás skvělou zprávu: Můžete být šťastní, i když jste právě bez partnerky, bez partnera, i když ještě nevykonáváte práci svých snů, i když ještě nemáte miliony na účtu.

Štěstí je věc životního rozhodnutí, ne důsledkem životních okolností.

Být šťastný je životní postoj.

Každý člověk se chce cítit šťastný. Naše tělo je chemickým strojem. Hormony, které naše tělo vylučuje, jsou zodpovědné za to, jak se cítíme. Můžete se změnit z člověka, který je v depresi na extrémního optimistu. Jde o to si zajistit dostatek dobrých hormonů endorfinů a serotoninů. Byly na to provedeny studie. Psycholog doktor Robert Holden provedl zajímavý experiment se skupinou silně depresivních lidí. Před začátkem studie bylo pacientům provedeno skenování mozku, aby se ověřila jejich silná deprese.

Doktor Holden dal svým svěřencům tři úkoly:

  1. 20 minut denně se smějte nebo usmívejte (Váš smích může být i nucený. I při „umělém“ smíchu se vylučují endorfiny.)
  2. 20 minut denně se věnujte fyzickému cvičení (bylo dokázáno, že fyzické cvičení je nejúčinnějším lékem proti depresi.)
  3. Umístěte si po svém pracovišti nebo domově barevné tečky.(nebo barevné obrázky) Kdykoliv se podíváte na tyto tečky, přemýšlejte nad pozitivní vzpomínkou, představou, myšlenkou.

Po několika týdnech se stalo něco nečekaného. U všech účastníků experimentu zmizela deprese, což bylo potvrzeno snímky jejich mozků.

Moje doporučení pro Vás zní: Pokud chcete se cítit šťastní, učiňte rozhodnutí být šťastní, neodkládejte svoje štěstí na pozdější dobu a zajistěte si dostatek hormonů štěstí. Dělejte tyto tři kroky pravidelně.

PS: Milování a mazlení je skvělým zdrojem hormonů štěstí – endorfinů.

PS2: Endorfiny se vylučují díky hluboké relaxaci. Hluboké relaxace dosáhnete díky poslechu relaxačního audia Zbavte se stresu a napětí.