Tagged with "NLP | Marie Michaličková"
Srp 17, 2020 - Osobní rozvoj    No Comments

Odhalte tajemství Zákona přitažlivosti

Slyšeli jste někdy o Zákonu přitažlivosti?

Jsem si jistá, že ano. Každý, kdo se alespoň trochu zaobírá osobním rozvojem, o něm alespoň někdy slyšel.

Vyzkoušeli jste si jej a zjistili, že není pro vás? Že vám nefunguje? Nebo funguje, ale ne tak, jak byste si sami přáli?

Možná jej neumíte správně používat. Možná je něco, co o něm nevíte.

Pojďme jej prozkoumat podrobněji.

Zákon přitažlivosti je nejsilnějším zákonem ve Vesmíru, který říká, že podobné se přitahuje.

Pokud vibrujete na určité vibrační frekvenci, přitahujete si do svého života přesně ty zážitky, zkušenosti a lidi, které k rozvoji své duše potřebujete.

Přitahujete do svého života lidi, kteří jsou vám nějakým způsobem podobní a kteří vás mají něčemu naučit.

Občas jsou to lidé, kteří vás nějakým způsobem popuzují – i ti jsou vašimi učiteli osobního rozvoje.

Někdy je to těžké připustit, že lidé, kteří nás nejvíc štvou a kteří nám nejvíc ublížili, že jsou ve skutečnosti našimi největšími učiteli.

Read more »

Úno 10, 2020 - NLP    No Comments

S čím vám pomůže kouč

  • Ztratili jste víru v dosažení vašich snů?
  • Radost ze života se Vám vytratila?
  • Nevíte kudy kam?
  • Jste vyšťavení, protože věci nejdou podle plánu?
  • Ztrácíte tah na branku?
  • Nevíte si rady se svými pocity?

Pokud jste alespoň na jednu z otázek odpověděli ano, potom je NLP kouč pro Vás tím pravým řešením.

Zaměřme se nejdříve na „nechtěné“ emoce – negativní emoce.

Snažíme se je potlačit do našeho podvědomí, protože jsou nám nepříjemné.

Přitom negativní emoce jsou velmi cenné – přinášejí nám totiž důležitou zprávu o tom, co v našem životě máme změnit. Prostě co máme dělat jinak, abychom se cítili lépe a abychom měli lepší výsledky.

Proto není dobré je potlačovat, ale v hodnější je zeptat se té situace, co Vás má naučit.

Read more »

Lis 2, 2016 - Tipy a návody    No Comments

5 kroků, jak se spolehlivě naprogramovat na úspěch

Je možné se spolehlivě, rychle a efektivně naprogramovat na úspěch?
Díky mým koučovacím zkušenostem tvrdím, že ano.
Použijte následujících 5 kroků, které vás k cíli určitě dovedou.

1. Zaměření – Vytrénujte svůj mozek, aby byl schopen se pevně zaměřovat na cíl, na to, čeho chcete dosáhnout. Mnoho lidí se zaměřuje na to, co nechtějí, a potom se diví, že v životě dostávají to, co nechtějí. Nebuďte jako oni. Vyberte si svůj cíl, zvolte jednu efektivní cestu, odstraňte fyzické a mentální překážky a po té cestě běžte.

Klíčovým slovem je „JEDNA“ cesta. Pokud si myslíte, že můžete efektivně pracovat na více cílech najednou (multitasking), potom si dovolím tvrdit, že tak účinné to není. Ve skutečnosti nic takového jako multitasking neexistuje. Lidé se dokážou soustředit jenom na jednu věc, a pokud pracují na několika věcech, potom střídají svoji pozornost v krátkých intervalech. Jenomže střídání pozornosti spotřebovává hodně energie, a to se odráží i na dosažených výsledcích.

Chcete dosáhnout skvělých výsledků v co nejkratším čase? Multitasking rozhodně není tou správnou cestou. Vzpomeňte si na dobu, kdy jste pracovali na více věcech najednou… Jakých výsledků jste dosáhli? Pravděpodobně průměrných nebo dokonce podprůměrných. To není úspěch. Úspěch spočívá v osobní skvělosti a tam patří i dokonalé zaměření. V NLP koučinku používáme techniky na vytvoření laserového zaměření na cíl a nastavení vnitřní motivace k následování akčního plánu. Read more »

Čvc 8, 2016 - Osobní rozvoj    No Comments

Jak si vytvořit zdravé sebevědomí

Pracuji jako koučka více než šest let a za tu dobu prošly mýma rukama stovky klientů a klientek, kteří měli problém se sebevědomím. Díky tomu mám v této oblasti velké zkušenosti a díky stovkám sezení s těmito typy klientů jsem zjistila, že u lidí s nízkým nebo nižším sebevědomím se vyskytuje jeden podstatný vzorec myšlení:

Lidé s nižším sebevědomím vynikají v jedné věci nadprůměrně – umí podrobně vylíčit do všech detailů všechny věci, které se jim v životě nepodařily a tyto svoje neúspěchy si opakují ve své hlavě a tím se utvrzují v tom, že jsou k ničemu a že mají nižší sebevědomí.

Lidé se zdravým nebo velkým sebevědomím dělají něco úplně opačného: vytvoří si ve své hlavě nebo v místě, kde tráví většinu času, „zeď svých úspěchů“.

Pokud na něco vzpomínají ze své minulosti, tak především na věci, které se jim v životě podařily a na situace, ve kterých se cítili dobře a sebevědomě. Používají užitečnou mentální strategii na udržování si zdravého sebevědomí.

Read more »

Čvn 18, 2016 - Osobní rozvoj    No Comments

Jak být šťastný

Když se ptám na koučovacím sezení klientů, co jim to přinese, když dosáhnou svého cíle, ať už pracujeme na oblasti vydělávání peněz či nalezení životního partnera či čemkoli jiném a jdeme hodně hluboko, tak na samém konci z nich vypadne to, že to dělají proto, že chtějí být šťastní. Štěstí je cílem všech našich cílů. Je to hodnota, která motivuje naše chování na podvědomé úrovni.

Když jste šťastní, biologie vašeho těla je odlišná. Když zažíváte lásku, soucit nebo radost, vaše tělo vyrábí oxytocin, serotonin a opiáty, což jsou přirozená antidepresiva vašeho těla.

Lidé všeobecně mají větší sebeúctu, když jsou šťastní – jejich biologie a imunitní systém funguje jinak.

To, zda jste šťastní nebo ne je přímo napojeno na vaše zdraví. Před několika lety Dalajláma oslovil vědce pozitivní psychologie s tím, aby objevili rovnici štěstí. Tito vědci přišli na to, že ke štěstí jsou zapotřebí tři věci. Read more »

Čvn 10, 2016 - Na zamyšlení    No Comments

Jak dát svým problémům dovolenou

Venku je krásně, začíná nám úplně to nejkrásnější období v roce, slunce svítí, ptáci zpívají a venku se to krásně zelená a roste.

Přesto vnitřní stav některých lidí úplně nekoresponduje s tím, co probíhá venku.

Lidé chodí k psychologům, aby povídali o svých problémech. Čím více se na problémy zaměřují, tím více tomu přidávají energii a tím jsou jejich problémy větší.

NLP koučinku se zaměřujeme na řešení. Na konci každého sezení dávám svým klientům úkoly, aby mohli pracovat mezi sezeními na dosažení svých cílů.

Mým cílem je, aby přijali myšlenku, díky které se úplně všechno v jejich životě změní. Vedu je k tomu, aby se zaměřili na to, co chtějí.

Dneska jsem se zeptala klientky, která za mnou přišla s těžkou závislostí: Read more »

Čvn 9, 2016 - Osobní rozvoj    No Comments

Jak se hodit do klidu

Z vlastní zkušenosti vím, že příliš citlivá a rozrušená amygdala může v těle a mysli způsobit velmi nepříjemné stavy.

Někdo tyto situace řeší “cigaretou” (pro kuřáky je typické, že mají problém zvládat své negativní emoce), bylinkami (např. kozlíkem lékařským nebo meduňkou), přejídáním nebo agresí vůči druhým lidem nebo něčím jiným.

Řešení nervozity a úzkosti je jednoduché, vyžaduje však trpělivost a čas a ochotu zavést do svého života nový návyk.

Už starověké tradice učily určitým formám zklidnění. Křesťanství a hebraismus ve formě modlitby a rozjímání, buddhismus ve formě meditace, domorodé kmeny vstupovaly do transu např. na Havaji je známá technika pro vstup do transu zvaná Hakalau.

Novým trendem zklidnění je v dnešní době Mindfulness – Všímavost.

Slavný psycholog Daniel Goleman, autor bestselleru Emoční inteligence, píše ve své knize Pozornost o tom, že schopnost zklidnit se a soustředit se, jsou důležitějšími faktory pro úspěch než je vysoké IQ. Read more »

Čvn 8, 2016 - Na zamyšlení    3 Comments

Jak se vyrovnat s neúspěchem

Většina věcí se jí povedla až na podruhé. Na druhý pokud udělala autoškolu. Na podruhé se dostala na vysokou školu. Druhý její vážný vztah vyšel a vdala se.

Tlačila na sebe, aby byla dokonalá. To, co udělala, pro ni nikdy nebylo dostatečně dobré, pravděpodobně se tomuto destruktivnímu vzorci naučila od svých rodičů během svého dětství. Podle pravidla: veškeré vnímání je projekce, ani to, co dělali druzí lidé, pro ni nebylo dostačující. Kritizovala nejen sebe, ale i ostatní.

Ve třiceti letech jí objevili rakovinu.

Read more »

Bře 12, 2016 - NLP    No Comments

Nehorázný mýtus psychologie – zvládání emocí

Po desetiletí v psychologii panoval mýtus (a někteří psychologové jsou o tom stále přesvědčeni), že když vás přepadne negativní emoce, je nejlepší ji plně prožít např. tím, že se vyvztekáte, vybijete se do polštáře nebo do boxovacího pytle, něco rozbijete nebo se na někoho vyřvete.

Teď už se ví, že tato strategie není úplně užitečná, protože touto strategií se uvádí do chodu tzv. „samonaštvávací“ mechanizmus – nejnovější psychologické studie dokazují, že člověk, který si „dovolí“ svoji emoci plně prožít a procítit, bude ji cítit mnohem déle s porovnáním s člověkem, který se naučil se svými emocemi efektivně pracovat.

Nejlepší je samozřejmě prevence

 

Doporučuje se, zbavit se negativních emočních bloků, abyste je nemuseli tahat všude s sebou ve svém podvědomí, a aby vám naprosto nevinné podměty – vizuální, sluchové nebo kinestetické vjemy, které se dostávají do vaší nervové soustavy – automaticky nezpůsobovaly negativní emoce.

To nám v NLP umožňují techniky časových os, kdy se vracíme nad první událost, kdy jste cítili negativní emoci a z nadhledu pozitivně manipulujeme s uložením této vzpomínky a tím změníme způsob jejího uložení v nervové soustavě – její zakódování a váš Gestalt se již nebude spouštět jako kdysi a vy budete např. klidní v situacích, které vás dříve vztekem „rozpalovaly do běla.“

A co ještě můžete udělat, když vás „přepadnou“ negativní emoce?

 

Read more »

Bře 10, 2016 - NLP    No Comments

Jak zhubnout s využitím technik NLP a síly podvědomí

HubnutíPřišla za mnou klientka na hypnózu, protože měla 40 kilo nadváhu. Divila se proč – podle svých slov vůbec nejedla, naopak byla zvyklá držet velice přísné hladovky, které na začátku měly ten efekt, že způsobily snížení hmotnosti, ale potom se hmotnost zastavila na jednom čísle a nešla dolů. Klientka si hladovky pochvalovala, nedala na ně vůbec dopustit, nenechala si je vymluvit, pouze byla zklamaná, že její váha dlouhou dobu zůstávala stejná.

Podle mého názoru držet hladovky může jen zdravý jedinec, který nemá velkou nadváhu. Stejný efekt jako hladovky mají i drastické diety, které jsou založené na hladovění.

Před deseti lety jsem chtěla pět kilo zhubnout a moje velmi dobrá kamarádka, která se pravidelně „vzdělávala“ čtením ženských časopisů, mi vsugerovala dietu, kde pijete první den vodu, druhý den ovocné šťávy a další dny také do sebe nemůžete dostat skoro vůbec nic. Zkolabovala jsem už první den, bylo mi skutečně špatně a nemohla jsem se na nic soustředit, pořád jsme myslela na to, jaký mám hlad a kamarádce jsem doporučila, ať si svoje rady raději nechá pro sebe.

Při držení hladovky se snižuje metabolizmus, a pokud už se jednou pořádně zpomalí, nemusí se už vůbec vrátit na původní rychlost spalování.

Známý je experiment s krysami. Psychologové rozdělili krysy do dvou skupin. První skupině dávali přiměřené množství jídla. Druhou skupinu nechali hladovět. Po několika dnech obě skupiny krys byly vystavěny velkému množství opravdu lákavého jídla. První skupina, která nebyla vystavena nedostatku, konzumovala jídlo v přiměřeném množství. Druhá skupina však do sebe ládovala několikrát více jídla než skupina první kontrolní.

Sami víte na základě vlastní zkušenosti, že když celý den z nějakého důvodu nemůžete se pořádně najíst, potom večer přijdete domů a vybílíte celou lednici.

Že mám pravdu? 🙂 Read more »

Stránky:12»