Tagged with "nízké sebevědomí | Marie Michaličková"
Dub 8, 2016 - Tipy a návody    No Comments

Jak si udržet zdravé sebevědomí

Známe to všichni. Někdy život umí být pořádně náročný. S něčím počítáme a ono to prostě nevyjde podle našich představ. Někdo nám něco slíbí, a potom se neobjeví, nezvedá telefon, neodpovídá na emaily a my zíráme v němém úžasu, jak může být někdo tak nezodpovědný nebo sobecký.

Jsou věci, které přicházejí do našeho života, co nám mají tendenci snižovat sebevědomí.

A jsou věci, které nám sebevědomí automaticky zvyšují.

Začala jsem každou středu večer chodit na kurzy psychologie. Až na pár výjimek, většina lidí v kurzu je v průměru o deset let mladší, než jsem já, a proto jako NLP koučka a hypnotizérka mám jako jediná ze skupiny pětiletou praxi v práci s lidmi, automaticky jsem díky svým zkušenostem nejvíce sebevědomá, nejvíce komunikuji s lektory, protože se nestydím zvednout ruku a zeptat se, když mě něco doopravdy zajímá. To je potom člověk automaticky sebevědomý. Nemám potřebu přemýšlet, co si o mně myslí ostatní, protože každý člověk má subjektivní vnímání reality. Každý člověk své vnímání zkresluje, vymazává a překrucuje na základě svých dominantních programů v podvědomí.

I v těžkých chvílích je možné udržet si sebevědomí.

Read more »

Bře 23, 2016 - NLP    No Comments

Epidemie nízkého sebevědomí – a co s tím?

  • Možná jste ženou, která je zklamaná muži a nevěříte, že by se vám mohlo podařit najít pana pravého.
  • Nebo jste podnikatelem, který rozjíždí svůj byznys a něco ve vás pochybuje, zda to jednou dokážete.
  • Nebo jste člověkem, který není spokojený se svým tělem.

Nízké sebevědomí může mít mnoho podob.

Nízké sebevědomí je výzva, kvůli které za mnou moji klienti přicházejí nejčastěji.

Při práci s nimi používám techniky NLP a hypnózu, které se velmi liší od “klasické” terapie.

Ať už pod slovem klasická si představíme KBT, psychoanalýzu nebo jakoukoliv jinou metodu, která se vyučuje na vysoké škole, kde psychologii učí.

Pro NLP kouče není až tak zajímavé zjistit, že za problémy z velké části může dětství a prostředí, ve kterém jste vyrůstali, protože to je, myslím si, jasné všem.

V NLP nehledáme viníka.

Mám klienta, který za mnou před nedávnem přišel kvůli svému problému nízkého sebevědomí.

Read more »

Jak si zvýšit sebevědomí a sebeúctu

Máte nízkou sebeúctu?

Nízká sebeúcta a nízké sebevědomí mohou narušit kvalitu našeho života. Proto musíme podniknout kroky k tomu, abychom se naučili, jak být sebevědomí a jak vylepšit naší sebeúctu. Se správným nastavením mysli, můžeme změnit sebe a své životy. Nikdy nepodceňujte sílu své mysli.

Jak poznáte, zda máte nízkou sebeúctu? V tomto článku jsem dala dohromady znaky nízké sebeúcty.

Znaky nízké sebeúcty

1. Obviňování druhých

Lidé s nízkou sebeúctou mají tendenci svalovat své problémy a neúspěchy na druhé. Někteří lidé nepřijímají zodpovědnost za svůj život kvůli nedostatku sebeúcty. Tento postoj je běžně známý jako „hra na oběť.“

Read more »

Jak vyřešit problém s nízkým sebevědomím?

Při práci s mými klienty se často setkávám s tímto vzorcem chování: Lidé s nízkým sebevědomím příliš přemýšlejí o tom, co si o nich myslí druzí lidé. Hledají u nich potvrzení své hodnoty, snaží se jim zavděčit, aby je druzí měli rádi, a aby je druzí uznávali. Vždycky, když míra vašeho sebevědomí je závislá na náladách vašeho okolí, máte problém. Sebevědomí lidé příliš nepřemýšlí, co o nich myslí ostatní. Sebevědomí lidé jednají podle sebe a svého svědomí, ale nechovají se tak, aby se za každou cenu zalíbili ostatním. Když už jednou začnete žít život podle svých vlastních představ, osvobodíte se, uleví se vám.

Jedna moje klientka mě před nedávnem překvapila otázkou, zeptala se mě: „Co si o mně myslíte“?

Vysvětlila jsem jí, že není důležité, co si o ní myslím já, ale velmi důležité je to, co si ona myslí o sobě. Kdybych vychválila její osobnost, její sebedůvěra by vyrostla do oblak, ale pouze do té doby, než by ji někdo zase „svým názorem“ nesrazil.  Tato dáma totiž byla příliš závislá na mínění ostatních a svého okolí.

Pamatujte na to, že to, co si o vás myslí ostatní, není vaše starost ani váš problém a většinou to nemá s vámi vůbec, co dělat. Názory ostatních na vás jsou totiž ovlivněny vnímáním světa té osoby, která si na vás udělala názor. Lidé mají tendenci si všímat na druhých především těch vlastností, které sami mají. Toto chování se v psychologii označuje jako projekce psychologická technika promítání, kdy člověk jiným lidem připisuje různé vlastnosti a schopnosti podle sebe sama.

Read more »

Úno 6, 2012 - Zajímavé    No Comments

Jak vyřešit nízké sebevědomí sebe-hypnózou

The Man on the Silver Mountain
Creative Commons License photo credit: country_boy_shane

Každý člověk, který trpí nebo trpěl nízkým sebevědomím, ví, jak tíživým problémem nízké sebevědomí je. Osoba trpící nízkým sebevědomím se nemá ráda, neumí se přijmout taková jaká je, chtěla by být někým jiným a závidí těm, kteří mají sebevědomí v pořádku. Nízké sebevědomí brání při rozvoji lidského potenciálu – mít v pořádku sebevědomí je základem pro vytvoření si života podle vlastních představ. Bez zdravého sebevědomí nelze vytvořit úspěch. Bez zdravého sebevědomí člověk nemůže být šťastný, ani spokojený.

V krajních případech může nízké sebevědomí skončit i zoufalými činy. Více nebo méně jsme si tím v pubertě prošli všichni.

Většina lidí si však své problémy se sebedůvěrou přenáší i do dospělosti.

Read more »

Jak si zvednout sebevědomí – udělejte několik změn

Sebevědomého člověka poznáte na první pohled

Žít s pocitem nedostatku sebevědomí není nic příjemného a je jen na nás, jak se s tím dokážeme poprat. Žádné pilulky na zvýšení sebevědomí bohužel neexistují, můžeme jej ale pravidelně trénovat a posilovat. Budete-li znát tisíc triků jak zhubnout, jak mít dokonalou pleť, jak být více sexy, nebudou vám nic platné, nepřijímáte-li se takoví, jací jste právě teď. Jak si zvednout sebevědomí? Záleží na každém člověku, co chce překonat a jak na sobě pracuje. Nelze s někým zatřást a nutit jej do nového programu života.

Kdo si sám sebe váží a zná svou cenu, má daleko větší šanci uspět, než ten, kdo působí neprůbojně a bojácně.

Když si člověk sám sebe uvědomí a převezme odpovědnost za svůj život, posilní ho to. Pak má radost z toho, že se mu něco podařilo.

Tělo vysílá signály!

„Tělo vysílá verbální i neverbální signály, z nichž usuzujeme, jak je to se sebedůvěrou člověka, se kterým mluvíme. Už z toho, jak člověk stojí, se dá leccos zjistit. Výcvikem se to může napravit, stejně jako schopnost komunikace, která je pro pocit sebevědomí velmi důležitá. Výzkum dokazuje, že pouze 7 % toho, co chce člověk, jako účastník jakékoli konverzace vyjádřit, je obsaženo v slovech, které vysloví. Většina informací je totiž předávána pomocí složité směsi držení těla, gestikulace, a mimických výrazů.
Read more »

Říj 13, 2011 - Osobní rozvoj    No Comments

Sebevědomí – jak jej vytvořit?

Nízké sebevědomí je problém, který trápí 9 lidí z 10. Většina lidí se nemá ráda, chtěla by být někým jiným nebo chtěla by úplně jinak vypadat. Chtěli by dělat jinou práci, než tu současnou a chtěli by žít úplně jiný život.  Podle výzkumů má 97 % mladých lidí vytvořenou velmi negativní představu. Tito mladí lidé dospějí a představa, kterou o sobě mají, se u většiny k lepšímu nezmění. Píše mi mnoho mladých lidí, kteří zoufale chtějí být někým jiným a chtějí vypadat úplně jinak. Když se narodíme, jsme jako bílý list papíru, milujeme se bez podmínek a milujeme svůj život.

Malé děti milují každou část svého těla, mají dokonalé sebevědomí, které jim umožňuje asertivně žádat o věci, které potřebují. Malé děti milují život a užívají si jej naplno. Malé děti mají rády i své výkaly. Co se stane během několika let, že se naše představa o nás samotných a o životě začne tak dramaticky měnit? Začneme se ztotožňovat s lidmi kolem nás, začneme přebírat přesvědčení našich rodičů, přesvědčení, které mají o sobě, a které mají o životě. Pokud naši rodiče nemají dobrý vztah ke své vlastní osobě a nemají zdravé sebevědomí (podle výzkumů většina lidí nemá zdravé sebevědomí) nemohou nás naučit, jak si věřit nebo jak si vytvořit pozitivní vztah ke své vlastní osobě.

Rodiče jsou tvůrci svých dětí, i když tuto radikální myšlenku si málokdo přizná. Jednodušší je svádět nedostatky potomka na genetiku, která je prý nevyzpytatelná.  Dětský mozek je jako počítač bez programů – bez softwaru. Rodiče do něj zasazují programy, přesvědčení, které si celý život uchováváme v našem mozku. Tvorba naší osobnosti probíhá ve věku, kdy jej nemůžeme ovlivnit, nemáme totiž vytvořeno kritické myšlení, a proto přijímáme veškeré přesvědčení o sobě, které nám předkládá naše okolí, stejně jako v určitém věku věříme, že dárky nosí Ježíšek a děti zase čáp nebo vrána.

Vědeckým výzkumem bylo zjištěno, že programy, které máme v mozku, a které nám neslouží, je možno měnit. Pokud Vás zajímá jak, podívejte se na moji přednášku.