Tagged with "láska | Marie Michaličková"
Bře 31, 2012 - Tipy a návody, Vztahy a sex    1 Comment

Váš vztah – jak na něm pracovat

Vztahy potřebují pozornost a péči. Zbavte se svých strachů a negativních emocí. Věnujte čas a energii svému partnerovi nebo partnerce. Věnujte svoji plnou pozornost svému vztahu a jeho problémům.  Váš vztah je důležitější než televize, noviny nebo časopisy. Zbavte se věcí, které by vás mohly vyrušovat.

Vypněte televizi, odložte noviny, zavřete počítač. Respektujte osobu, která stojí před vámi. Nepovažujte svého partnera za jistotu nebo svoji partnerku za jistou. Nikdo nemůže vědět, jak dlouho s vámi budou. Nikdo z nás neví, jak dlouho na této krásné planetě bude pobývat.

Obnovte svůj vztah díky činům lásky. Podívejte se na váš vztah jako na živou věc – jako na rostlinu, kterou máte doma. Kdybyste jí nevěnovali svou péči, kdybyste ji nezalévali, nehnojili ji, nepřesazovali, uvadla by a stejné je to s vaším vztahem.  Uvědomte si, že je bezpečné milovat úplně – bez zadržování svých citů.

Pouze když přinášíme do našeho vztahu ego, cítíme se zranitelní a zraněni. Láska sama o sobě je nekonečná a všezahrnující. Jediná láska, která má smysl a která je čistá a osvobozující, je láska bez podmínek. Mnohým lidem se zdá být myšlenka lásky bez podmínek, riskantní a dokonce nebezpečná.

Read more »

Pro 27, 2011 - Prosperita    11 Comments

Rok 2012 bude nejlepším rokem Vašeho života!

Walk With Me: The Path of Life
Creative Commons License photo credit: Scinern

Někdo v roce 2012 čeká další vlnu ekonomické krize, někdo čeká konec světa, vy očekávejte nejlepší rok svého života, protože, co mysl očekává, že se stane, má tendenci se realizovat.

Rok 2012 může být tím nejúspěšnějším rokem vašeho života, rok, kdy budete zažívat lásku a prosperitu a rok, kdy budete dělat naplňující práci.

Rok 2012 je rokem, kdy Vaše finance, Vaše zdraví, Vaše vztahy se změní k lepšímu.

Co máte udělat pro to, aby rok 2012 byl nejlepším rokem vašeho života?

Na prvním místě je nutné přijmout zodpovědnost za svůj život. Mnoho lidí je přesvědčeno o tom, že se jim život děje, že jsou pouze nevinné oběti, které nemají na svůj život žádný vliv, oni si myslí, že jim život nespravedlivě ubližuje. Často přemýšlejí o nespravedlnostech, které je v životě potkaly a díky tomu přitahují ještě více nespravedlností. Oni tvrdí, že nemají žádnou sílu cokoliv změnit a žádají po ostatních soucit.

Read more »

Srp 26, 2011 - Vztahy a sex    1 Comment

Zákon přitažlivosti – láska a vztahy

Mnoho klientů se mě ptá, zda mohou použít Zákon přitažlivosti k přitáhnutí si lásky a k udržení si šťastného vztahu.

Odpověď je ANO! 

Zákon přitažlivosti Vám může pomoci v hledání lásky. Ve skutečnosti, kdokoliv kdy najde lásku, je to díky zákonu přitažlivosti. Abyste našli ženu nebo muže vašich snů, musíte přesně vědět, co hledáte.

Srp 18, 2011 - Tipy a návody    No Comments

Láska, vztahy, odpuštění

V každém vztahu se někdy stane něco, za co je potřeba se omluvit a co je potřeba odpustit. Ochota odpustit je důležitou součástí všech úspěšných, šťastných a harmonických vztahů.

Základním přínosem odpuštění je, že se osvobodíte od zničujících následků potlačených negativních emocí.

Co znamená odpuštění ve vztahu:

 1. Postoj, že nejste zodpovědní za chování vašeho partnera.
 2. Uvědomění si zodpovědnosti za svoje vlastní pocity, postoje a chování.
 3. Osvobození se od negativních emocí.

Musíte mít na mysli, že to, že jste potkali vašeho partnera, mělo hlubší smysl. Váš partner/ka je vaším zrcadlem. Pozvali jste si je do života, abyste se dozvěděli více o sobě, a abyste se naučili něco, co se potřebujete naučit.

Pro některé je nemyslitelné odpustit.

Odpuštění brání: ego, stres, slabá komunikace mezi partnery, postoj „jenom já mám pravdu“, postoj „nikdo mě nesmí vidět zraněného“, strach a tvrdohlavost.

Odpuštění se sebou přináší mnoho výhod.

Když odpustíte, uvolníte v sobě svoje vnitřní bloky a negativní energii. Mnoho lidí mi píše, že jim nefunguje Zákon přitažlivosti. Přitom jsou to lidé, kteří např. se nikdy nesmířili se svými rodiči, dvacet let nemluví se svými sourozenci kvůli sporům o rodinné dědictví nebo zazlívají bývalým partnerům jejich chování.

Důsledkem neochoty odpustit jsou jasné – narušené  psychické i fyzické zdraví, stres, deprese a frustrace.

Není potřeba osobně říci vašemu partnerovi, partnerce, že jim odpouštíte, pokud si myslíte, že jeho/její reakce bude negativní.

Taktéž je potřeba odpustit lidem, kteří vám ublížili, a kteří už nejsou mezi námi.

Neztrácejte čas přemýšlením, že se pomstíte. Největší pomsta, kterou můžete udělat, je ukázat tomu člověku, že minulost nemá na váš život žádný vliv. A toto obzvláště platí pro váš minulý vztah, který se rozpadnul, a který vás zranil.

Myslete na to, že odpouštíte kvůli sobě, ne kvůli osobě, která vám ublížila. Odpuštěním neděláte službu člověku, který vám ublížil, ale sami sobě.

Slabý nikdy nemůže odpustit. Odpuštění je vlastností silných.

Mahatma Gandhi

O důležitosti partnerských vztahů, lásky k sobě a odpuštění jsem mluvila v mým minulých přednáškách Najděte svoji životní lásku a Jak odpustit sobě a druhým. Pokud jste tyto přednášky nestihli, podívejte se na záznam v archivu.

Srp 8, 2011 - Tipy a návody    No Comments

Chcete mít fungující vztah?

Mnoho lidí dělá ve vztazích opakovaně ty stejné chyby. V následujících bodech si probereme, co byste měli dělat pro dobře fungující vztah.

Mluvte spolu: Komunikace je základem každého vztahu. Nepředpokládejte, že je váš partner šťastný, spokojený, a že chce děti. Nepředpokládejte vůbec nic.  Mluvte o tom!

Ženy mají často přístup typu: „Kdyby mě miloval, tak by se dovtípil, co si přeji, a co potřebuji.“ Myslíte, že váš partner umí číst myšlenky?!!!

Když se s někým seznámíte, je to hlavně o fyzické přitažlivosti, ale dlouhodobé vztahy jsou založeny na lásce a komunikaci.

Naslouchejte: Naslouchání je součástí úspěšné komunikace. Pravdou je, že mnoho lidí neumí naslouchat. Slyší jen to, co chtějí slyšet nebo se příliš soustředí na to, co by měli partnerovi říct, takže poslouchají jen „na půl ucha.“

Také si všímejte tónu hlasu, a co vám říká řeč těla.

Sdílejte společné cíle: Kde chcete být za 1 rok? Kde se vidíte za 5 let? Mít společné cíle je klíčem k dobrému vztahu. Pokud chcete mít, co nejdříve děti a váš partner nechce, zřejmě toto téma bude zdrojem konfliktů.

Pokud chcete dělat kariéru a váš partner po vás chce, abyste byla každý den v 17 hod. doma, počítejte přinejmenším s výměnou názorů.

Mějte společné aktivity: Některé věci byste měli podnikat společně. Máte oba dva rádi pěší turistiku, jízdu na kole nebo bowling? Zapojte se do aktivit, které vám umožňují strávit spolu společný čas. To posílí váš vztah.

Nechte tomu druhému prostor: Dobrý vztah vyžaduje, že dáte tomu druhému prostor, aby se věnoval svým zájmům. Určitě existují věci, které s partnerem dělat nemusíte např. rybaření. Neberte mu jeho vášeň a respektujte ho takového jaký je i s jeho koníčky.

Naučte se dávat: Když někoho potkáte, kladete si otázku, zda Váš protějšek odpovídá vašim představám. V první fázi vztahu je to o vás. Ale pokud chcete, aby vztah fungoval, musí to být „o nás“ – o vás a vašem partnerovi.  A to znamená, naučit se dávat.

Buďte ochoten jí pomoci opravit počítač, protože jí to pomůže.

Buďte ochotná jít s ním na pracovní večeři a bavit se s jeho klienty, protože mu to pomůže.

Naučte se přijímat: Někteří lidé raději dávají, než přijímají. Ale být ve vztahu znamená, dávat i přijímat. Lidé, kteří neumí přijímat – lásku, pomoc, náklonnost, vytváří velmi komplikované vztahy.

Také se o vztazích jsem mluvila na internetové přednášce, na kterou se můžete podívat ze záznamu.

 

Srp 7, 2011 - Vztahy a sex    2 Comments

Láska, vztahy a Zákon přitažlivosti

Mnoho klientů se mě ptá, zda mohou použít Zákon přitažlivosti k přitáhnutí si lásky a k udržení si šťastného vztahu.

Odpověď je ANO!

Zákon přitažlivosti vám může pomoci v hledání lásky. Ve skutečnosti, kdokoliv kdy najde lásku, je to díky Zákonu přitažlivosti. Abyste našli ženu nebo muže vašich snů, musíte přesně vědět, co hledáte.

 • Napište si, jaké vlastnosti by měl mít váš partner nebo partnerka.
 • Napište si, jaký by měl být a jak by se měl chovat a pokud je pro Vás vzhled důležitý, napište si, jak by měla vypadat láska vašeho života.
 • Jaké byste chtěli sdílet společné zájmy a aktivity?
 • Co by vás mělo spojovat a činit tak vztah ještě pevnějším?

Read more »

Srp 6, 2011 - Na zamyšlení    No Comments

Stojí váš vztah za záchranu?

Zachránit vztah musíte, když víte, že ten druhý člověk vám za to stojí.

Žádný vztah není perfektní, každý má svoje pády a vrcholy, a když spadne na dno, musíte bojovat, abyste váš vztah zachránili – pokud vám za to stojí.

Každý vztah má právo na druhou šanci – pokud druhá osoba neudělala něco, co by znemožňovalo obnovu vztahu (fyzické násilí, drogová a alkoholová závislost, kriminální činnost).

Prozkoumejte váš vztah. Ujistěte se, že vám stojí za záchranu.

 • Jeví váš partner známky lítostí, nad tím, co udělal?
 • Požádal vás o odpuštění nebo svaluje vinu na ostatní věci?

Nosit růžové brýle vám nepomůže, protože jednou přijde doba, kdy je budete muset sundat a procitnutí bude o to krutější.

 • Jestliže vás partner/ka opakovaně zraňuje, potom víte, že si zasloužíte lepší vztah.
 • Jestliže vás partner/ka opakovaně zraňuje, tak záchrana vztahu vám neprospěje.

Zachránit musíte hlavně sami sebe – a to právě před takovým vztahem.

Položte si sami sobě otázku:
Proč zůstávám ve vztahu, který nefunguje?

Uvědomte si hlavně jednu věc: lásku a respekt musíte dát hlavně sami sobě. Lidé, kteří nemilují a nerespektují sami sebe, nemohou „stejnou službu“ udělat ani ostatním. Člověk, který miluje a respektuje sám sebe, nevydrží ve vztahu s člověkem, který jej opakovaně zraňuje. Svým vztahem, který máme sami se sebou, vysíláme podvědomě zprávu ostatním, jak se k nám mají chovat.

Budete stále přitahovat stále stejné partnery, když nezměníte vztah, který máte sami se sebou. Pravidelný poslech audia „Jak si odpustit a mít se rád“ vám pomůže mít rádi sami sebe a vytvořit si kvalitní vztah sami se sebou.

Věříte, že váš vztah stojí za snahu o něj bojovat? Potom vyzkoušejte všechny možné způsoby, jak jej zachránit.

O partnerských vztazích jsem mluvila na internetové přednášce s názvem Najděte svoji životní lásku, která je k dispozici v archivu.

Srp 4, 2011 - Osobní rozvoj    No Comments

Pokládá vás partner za jistotu?

Mnoho vztahů se dostane do slepé uličky, když jeden z partnerů cítí, že ten druhý jej považuje za velkou jistotu. Není překvapením, že se do této situace dostávají především ženy. Jsme geneticky a společensky naprogramované, abychom milovaly, staraly se, pečovaly, plnily potřeby druhých, protože to společnost od nás očekává….

Mnohým ženám ani nepřipadá nezdravé, že jejich partner neinvestuje do vztahu tolik, co ony. Když Vás partner považuje za jistou, nemá potřebu na vztahu pracovat. Nicméně nemusí to být znakem upadajícího vztahu.

Pro muže je prostě přirozené, že když mají „něco v kapse“ přestanou se snažit. Částečně si za tuto situaci můžete sama. To vy jste mu dala svým chováním najevo (i když je těžké si to přiznat), že jakékoliv chování ze strany Vašeho partnera je prostě pro Vás OK.

Rozhodla jste se ho přece milovat takového jaký je, nebo ne?

I když milujete svého manžela/přítele bez podmínek (a ve velmi duchovních kruzích se tato forma lásky považuje za jedinou „čistou a správnou“) nemusíte mu tolerovat, že radši než s Vámi tráví víkendy se svými přáteli, že když se domluvíte, že půjdete ven, on má dvouhodinové zpoždění.….

Jemně naznačte své polovičce, že Vás pokládá za velkou jistotu, a že se Vám to chování nelíbí, tím, že mu vyšlete zprávu v pravý čas. Vyhněte se však hádce, která by nikam nevedla. Příště, až Vás nechá čekat, aniž by Vás informovat o svém zpoždění, nečekejte na něho. Nechte mu na kuchyňském stole zprávu oznamující, že jste šla sama nebo s kamarádkou.

Možná, že bude zuřit, ale také si uvědomí, že vy takové chování netolerujete. Pokud se Vám omluví a slíbí, že v budoucnosti se bude snažit více, je to krok kupředu. Vyhněte se však kritice. Ta obvykle nefunguje. Váš partner ocení, že mu necháte jeho hrdost a příště se bude snažit více.

Všem ženám, které jejich muži považují za velkou jistotu, doporučuji knížku od Sherry Argovové: Proč muži milují potvory a hodným holkám zůstanou oči pro pláč.

Pozn.: Já vím, titul zní hrozně, ale je poučná. 🙂

Na téma partnerských vztahů jsem povídala přes internet na přednášce Najděte svoji životní lásku, na kterou se můžete podívat ze záznamu.

Úno 14, 2011 - Osobní rozvoj    No Comments

Jak přitáhnout lásku do života

Mnohým lidem se nedaří přitáhnout do života lásku. Potkávají ty nesprávné partnery. Hledají někoho, kdo je udělá šťastným.

Ale to je velká iluze, protože pokud jste nebyli šťastní před tím, než jste potkali svého partnera, nebudete šťastní ani s ním.

Pokud nejste šťastní a spokojení sami se sebou, nebudete šťastní ani s ním nebo s ní. Nikdo nemá takovou moc, aby Vás učinil šťastným.

Štěstí je věc životního rozhodnutí. Rozhodněte se ještě dnes, že budete šťastní buď s Vaším partnerem, nebo bez něho….

Mnoho žen hledá svého prince na bílém koni a mnoho mužů zase svoji princeznu.

Podle zákona přitažlivosti přitahujeme do našeho života to, co vyzařujeme nebo zrcadlíme. Pokud jsme negativní, smutní, chudí, nemůžeme čekat, že přitáhneme někoho, kdo je optimistický, šťastný a bohatý.

Ženy, pokud chcete přitáhnout svého prince na bílém koni, staňte se nejdříve princeznou.

Muži, pokud chcete potkat svoji princeznu, staňte se nejdříve princem.

Přitáhnout lásku do Vašeho života Vám pomůže poslouchání relaxačního audia Přitahování lásky.

Řízená relaxace v audiu uvolní Vaše tělo, tak abyste byli připravení na působení pozitivních výroků. Toto audio Vám pomůže uvolnit se, zbavit se napětí a stresu.

Poslouchejte toto audio minimálně po dobu 30 dnů pro posilnění vašeho současného vztahu nebo pro přitáhnutí lásky do Vašeho života.

Ukázka pozitivních výroků z audia:

 • Přitahuji lásku k sobě do svého života jako mocný magnet.
 • Zákon přitažlivosti mi přináší do mého života ideálního partnera.
 • Zákon přitažlivosti funguje jednoduchým způsobem.
 • Co ze sebe vydávám, to se mi vrací.
 • Jsem magnetem na lásku a naplňující milostný vztah.
 • Láska je všude kolem mě a radost naplňuje můj život.
 • Láska je pro mě možná.
 • Vzdávám se zoufalé potřeby lásky a namísto toho ji dovolím, aby si ona našla mě.

Mnoho lásky ve Vašem životě Vám přeje

Marie Michaličková
Kouč osobního rozvoje