Tagged with "prosperita | Marie Michaličková"
Říj 13, 2016 - Prosperita    No Comments

Jak rozproudit prosperitu v životě

Marta se na mě podívala a zeptala se: Proč mi nikdy nic nevyjde? Proč se všechno kazí? Proč se to vždycky děje jenom mně?

Podívala jsem se jí do očí a položila jí otázku: Opravdu chceš vědět proč? Přikývla se slzami v očích.

S Martou jsme se seznámili úplně náhodně, i když náhody neexistují, protože každý z nás si vytváříme svůj vlastní Vesmír. Pozvala nás k sobě do Německa a provedla po Drážďanech. Svůj výklad o památkách prokládala svými názory na arabské imigranty, tedy posuzováním, hodnocením a kritikou. Rychle zapomněla, že sama před několika lety byla sama imigrantem.

(Jeden ze zákonu prosperity je zákon nesouzení, čím méně hodnotíte a soudíte druhé, tím čistější energii vyzařujete a tím je manifestace vašich přání rychlejší. Už když čtete bulvární noviny, tak provádíte posuzování, hodnocení a kritiku, tak pozor na to….)

Tak jsem se pustila do vysvětlování. Ve Vesmíru existuje dokonalý účetní systém – „má dáti – dal“.

Žádný dluh ve Vesmíru nezůstane nezaplacen. Existují zákony života, zákony prosperity, které se musí dodržovat k tomu, aby Vesmír snadno a rychle manifestoval vaše přání.

Prvním zákonem je Zákon dávání a přijímání. Někteří lidé mají problém s dáváním a někteří zase s přijímáním a někteří zase s obojím.

Marta by se rozdala. Vozila nás po Německu a dokonce pro nás uspořádala grilovačku, s radostí přijala dárky, které jsme ji přinesli. Tak tady problém nebyl.

Read more »

Zář 20, 2016 - Tipy a návody    No Comments

Jak se (po dovolené) nastartovat

Je krásné babí léto, podzim, mnoho lidí už má po dovolených a jak to tak už každý rok bývá, mnoho lidí má po dovolených problém se „nastartovat“.

Začínají po létě prokrastinovat, mají problém se „nakopnout“ a začít znovu dělat kroky k dosažení svých cílů a k vytvoření si života, po jakém touží.

Podívejme se na to, co za tím je, jak to změnit a jak se namotivovat.

TIP: Internetová videopřednáška Jak se nastartovat ZDE.

Prokrastinace může mít mnoho důvodů. U lidí, kteří mají problém s prokrastinací se objevuje tento vzorec:

  1. Chtějí všechno hned, protože se bojí, že za nějakou dobu může prosperita přestat proudit.
  2. Mají nižší sebevědomí a omezující rozhodnutí, které způsobují negativní emoční stavy – začnou se cítit blbě v tom, co dělají, tak to raději přestanou dělat…

Nízké sebevědomí vytváří prokrastinaci. Pokud si v něčem úplně nevěříte, tak to oddalujete…

Jak to otočit?

Read more »

Říj 29, 2014 - O mně, Prosperita    No Comments

Koza pro Tibet

Kozy pro TibetZajímalo by mě, jak jste strávili včerejší svátek vzniku samostatného československého státu?

Já jsem se zamyslela nad tím, jak můžu projevit vděčnost za to, že žijeme v samostatné a svobodné zemi.

Děkuji za to, že naši předkové udělali ten důležitý krok, abychom mohli dále rozvíjet naše tradice, kulturu, jazyk, a že můžeme žít v hojnosti a prosperitě v našem krásném domově-zemi.

Ne každý má tu privilegovanou možnost žít ve vlastní samostatné a svobodné zemi.

Při návštěvě tibetské čajovny Dharmasala jsem objevila zajímavou iniciativu Koza pro Tibet.

Obecně prospěšná společnost MOST pomáhá vystěhovalým tibetským nomádům zajistit nutnou podmínku pro pokračování v jejich původním stylu života a udržení tradicí, kterou jsou právě kozy.

Rozhodla jsem se proto podpořit zakoupením kozy tibetskou rodinu, která si zatím nemůže žít tak, jako my, v samostatné a svobodné zemi.

Zaujala Vás tato myšlenka?

Read more »

Pro 27, 2011 - Prosperita    11 Comments

Rok 2012 bude nejlepším rokem Vašeho života!

Walk With Me: The Path of Life
Creative Commons License photo credit: Scinern

Někdo v roce 2012 čeká další vlnu ekonomické krize, někdo čeká konec světa, vy očekávejte nejlepší rok svého života, protože, co mysl očekává, že se stane, má tendenci se realizovat.

Rok 2012 může být tím nejúspěšnějším rokem vašeho života, rok, kdy budete zažívat lásku a prosperitu a rok, kdy budete dělat naplňující práci.

Rok 2012 je rokem, kdy Vaše finance, Vaše zdraví, Vaše vztahy se změní k lepšímu.

Co máte udělat pro to, aby rok 2012 byl nejlepším rokem vašeho života?

Na prvním místě je nutné přijmout zodpovědnost za svůj život. Mnoho lidí je přesvědčeno o tom, že se jim život děje, že jsou pouze nevinné oběti, které nemají na svůj život žádný vliv, oni si myslí, že jim život nespravedlivě ubližuje. Často přemýšlejí o nespravedlnostech, které je v životě potkaly a díky tomu přitahují ještě více nespravedlností. Oni tvrdí, že nemají žádnou sílu cokoliv změnit a žádají po ostatních soucit.

Read more »

Bře 21, 2011 - Tipy a návody    No Comments

3 klíče, díky kterým nastavíte Vaši mysl na prosperitu

Je Vaše mysl nastavena na prosperitu?

1. klíč: ZBAVTE SE POCITŮ OBĚTI

Většina lidí se chová jako by byli oběti. Pořád si na něco stěžují nebo se na něco vymlouvají (počasí, práci, nízký plat, zdraví).

Jejich partner je na vině, že nejsou šťastní. Jejich šéf je využívá. Jsou nemocní. Někdo je podvedl atd.

Svým klientům při konzultacích říkám: „Jste zodpovědní za to, co se Vám v životě děje. Všechny události si do života sami přitahujte.“ (Byly napsány desítky knih o tomto tématu).

První pravidlo, které své klienty učím, zní:

PŘIJAL-A JSEM ZODPOVĚDNOST ZA SVŮJ ŽIVOT, NA NIKOHO A NA NIC SE NEVYMLOUVÁM.

MÁLI-SE NĚCO STÁT, JE TO NA MNĚ.

Pokud přijmete toto pravidlo za své, změní Vám to život.

2. klíč: ODHALTE A ODMÍTNĚTE ŽÁRLIVOST A ZÁVIST

Pokud chcete si vytvořit prosperitu a hojnost, odmítněte žárlivost a závist. To může být těžké, pokud jste vystaveni vlivu médií (televize, bulvárních plátků).

Televize Vás programuje k tomu, abyste byli hloupí, nemocní a bez peněz. Zbavit se televize bylo jedno z nejmoudřejších rozhodnutí mého života. Od té doby jsem spokojenější a šťastnější.

Pokud se chcete rozvíjet jako osobnost, omezte sledování televize. Televize negativním způsobem programuje Váš mozek.

3. klíč: POCHOPTE NEKONEČNOU POVAHU PROSPERITY

Objevila jsem v hlavě mých klientů velmi škodlivý program, který sabotuje jejich pokusy na dosažení finanční svobody.

Tento program zní:

Bohatství a prosperita jsou omezené.
Pokud chci být bohatý/bohatá, musím někomu peníze vzít.
Když zbohatnu, někdo jiný peníze ztratí. Bohatí lidé obírají chudé atd.

Toto je jeden z nejškodlivějších programů, který sabotuje Váš úspěch.

Pokud se jej nezbavíte – nenahradíte jej jiným pro Vás prospěšným programem, prožijete život v chudobě.

Každý člověk se narodil s právem na bohatý, plný život.

Jestliže si vypěstujete správné vědomí prosperity, Vaše bohatství – a schopnost s ním správně nakládat, poroste každým rokem.

Mnoho úspěchů ve Vašem seberozvoji přeje

Marie Michaličková
Kouč osobního rozvoje

Úno 28, 2011 - Zajímavé    No Comments

Jak vytvořit prosperitu

Zákon Prosperity – Zákon dávání a přijímání

Téměř každý člověk chce svůj život prožít v prosperitě a hojnosti.

Prožít život v hojnosti je základní lidské právo.

Příroda je nekonečně bohatá. Podívejme se na bohatství rostlin, květin, zvířecích druhů, nerostů aj.

Jsme součástí přírody, která je bohatá, a proto máme i my právo prožít život v hojnosti.

Peníze jsou energií a jejich vytváření se řídí duchovními zákony.

Zákon prosperity je i zákonem dávání.

Rozdávejte to, co Vám v životě nejvíce chybí.

Mnozí lidé se ptají:
„Jak prosperitu vytvořit?“

Chcete-li mít radost, rozdávejte ji.

Chcete- li mít lásku, naučte se rozdávat lásku.

Chcete- li, aby Vás druzí lidé uznávali a věnovali Vám pozornost, rozdávejte pozornost a uznání.

Chcete-li materiální bohatství, pomáhejte k němu ostatním.

Slovo hojnost ( affluence ) pochází z kořene „affluere“ což znamená „někam proudit“. Význam slova affluence je „proudění v hojnosti“.

Peníze jsou symbolem energie, kterou si vyměňujeme a životní energie, které využíváme jakožto výsledku služeb, které poskytujeme vesmíru.

Jiný výraz pro peníze je měna (currency) pochází z latinského slova „currere“, což znamená „běžet nebo proudit.

Když tedy zastavíme cirkulaci peněz – když naším jediným úmyslem je peníze schraňovat a střádat- zabraňujeme tím zároveň přítoku peněz do našeho života, neboť peníze jsou životní energií.

Aby k nám tato energie proudila, musíme se starat o udržení její cirkulace. Peníze musí téct podobně jako řeka, jinak začnou stagnovat, shlukovat se, dusit samy sebe a podkopávat svoji sílu.

Cirkulace je udržuje při životě a při síle.

Každý vztah obsahuje braní a dávání. Dávaní plodí přijímání a přijímání plodí dávání.

Nejlepší způsob jak zákon dávání uvést do života a začít celý proces cirkulace – spočívá v rozhodnutí, že pokaždé, když se s někým setkáte, dotyčnému něco darujete.

Nemusí to být nutně materiální předmět, může to být květina, kompliment nebo modlitba.

Každý den rozdávám ve svých myšlenkách duchovní dárky.

Posílám lidem hojnost, dokonalé sebevědomí, pevné zdraví, úspěch a kreativitu.

Ve svých myšlenkách rozdávejte to, co byste chtěli sami přitáhnout nebo to, co lidem kolem vás nejvíce chybí.

Vytvořit prosperitu Vám pomůže pravidelné poslouchání relaxačního audia Přitahování bohatství.

Článek byl napsán na základě knihy od Deepaka Chopry – Sedm duchovních zákonů úspěchu, která byla vydána nakladatelstvím Pragma.

Mnoho úspěchů ve Vašem seberozvoji přeje

Marie Michaličková
Kouč osobního rozvoje