Tagged with "finanční svoboda | Marie Michaličková"
Bře 10, 2015 - NLP, Prosperita    No Comments

Jaké jsou dvě hlavní ingredience k vytvoření bohatství?

Markgraf-Ave / Pixabay

Markgraf-Ave / Pixabay

Mnoho lidí věří, že:

  • Potřebujete peníze, abyste vydělali peníze.
  • Abyste zbohatli, musíte pracovat velmi tvrdě.
  • Musíte mít velké štěstí, abyste dosáhli opravdové finanční svobody.

 

A tyto negativní programy o penězích vás mohou odvádět od vaší finanční svobody. Přestože je skvělé mít peníze k tomu, abyste vydělali peníze, mnoho nejbohatších lidí na světě začalo podnikat, když byli chudými. A přestože mnoho bohatých lidí pracuje tvrdě, oni nepovažují to, co dělají za práci. Lidé na tomto světě, kteří „pracují“ nejtvrději jsou většinou placeni nejméně.

Kdo dostane více zaplaceno? Ředitel McDonalds, nebo ten, kdo říká u přepážky: „Dáte si k tomu hranolky?

Co se týče štěstí, samozřejmě, že štěstí pomáhá, ale pokud získáte bohatství a nemáte ve Vašem podvědomí programy prosperity, dříve nebo později se všechny vaše peníze někam vytratí.

Jedna z hlavních ingrediencí k vytvoření si a udržení si opravdového bohatství začíná vytvořením si nastavení mysli na bohatství. Musíte:

  • Vědět, co chcete.
  • Musíte vědět, proč to chcete.
  • Musíte mít tyto dvě věci neustále na mysli, protože pokud ztratíte svoje zaměření, vaše každodenní akce budou sabotovat váš dlouhodobý plán.
  • Musíte vymazat všechny staré programy o penězích, které vás udržují od prosperity.

 

Možná si myslíte, že změna vašeho finančního nastavení je obtížná, protože jste tyto programy používali většinu svého života. Avšak studie ukazují, že můžete změnit způsob, jakým myslíte, za 30 dnů.

Read more »

Zář 29, 2012 - Prosperita, Tipy a návody    2 Comments

Finanční svoboda – 3 důležité tipy, jak na to

volatile markets │ mercados volátiles
Creative Commons License photo credit: jesuscm

Mnoho lidí chce dosáhnout finanční svobody, aby mohli žít šťastný a spokojený život. Mnoha lidem se nedaří dosáhnout finanční svobody a pro většinu se tento cíl zdá nedosažitelný. Většina lidí končí v krysím závodě – pracují pro peníze, místo toho, aby nechali svoje peníze pracovat za ně.

I když se vám zdá nemožné dosáhnout finanční svobody, pamatujte na to, že mnoha lidem se to již podařilo a tím pádem i vy máte možnost se vymanit z krysího závodu.

Zde je několik tipů, jak to udělat:
Read more »

Proč se Češi bojí podnikat? (aneb příčiny neúspěchu při dosahování finanční svobody)

Často o tom přemýšlím. Některým brání jejich nízké sebevědomí. Neriskují, aby neohrozili představu o sobě, kterou o sobě mají.

Přemýšlí takto: „Kdybych podnikal/a a neuspěl/a, připadal/a bych si jako úplný loser. Moje okolí by mě za losera považovalo.“

Chtějí vždy sladké, nikdy ne slané (pot, slzy) hořké (neúspěch) nebo kyselé (ztráta). Každé malé dítě ví, že když bude jíst jenom sladké věci, pokazí se mu zuby. Špatně dopadne člověk, který se neodváží za hranice své zóny komfortu – on/ona nikdy neobjeví svůj plný potenciál.

K tomu, abyste mohli úspěšně podnikat, musíte mít určité vlastnosti. Např. musíte zvládat zvýšenou stresovou zátěž. To vám potvrdí snad každý podnikatel.

V posledních letech se ze mě stal pozorovatel lidí, setkávám se s nimi každý den, analyzuji jejich chování, radím jim, co by měli vylepšit, koučuji je.

Na základě mého pozorování lidí jsem dala dohromady 6 příčin neúspěchu.
Read more »

Zář 14, 2011 - Prosperita    No Comments

Finanční svoboda není pro každého!

Zdá se mi, že v současné době roste počet lidí, kteří si dali za cíl dosáhnout finanční svobody. Finančně inteligentní lidé si uvědomili, že nic jiného jim ani nezbývá. Možnosti jsou pouze dvě. Buď budete finančně svobodnými, nebo prožijete svůj život jako otrok svého zaměstnavatele (i když vám dává zajímavé zaměstnanecké benefity, pořád nemůžete rozhodovat o svém čase, příjmu a životě sami).

Dosažení finanční svobody je věcí, která vyžaduje trpělivost, a která se nestane přes noc.

A jsme u otázky, zda sen o finanční svobodě je uskutečnitelný pro každého. Teoreticky ano, v reálu ale ne. Proč? Mnoho lidí nemá nebo nerozvíjí vlastnosti, které jsou zapotřebí k dosažení finanční svobody.

Jaké vlastnosti musíte mít, abyste dosáhli finanční svobody?

Sebekázeň – sebedisciplína

Je tou nejdůležitější ingrediencí v receptu úspěchu.  Většina lidí by chtěla být finančně svobodná, ale většina lidí pro to nic nedělá. Pokud chcete být úspěšní, nebuďte jako většina lidí. Stanovte si každý den 3 až 5 kroků, které uděláte každý den pro dosažení svého cíle. Úspěšní lidé se umí přimět k činnosti, i když se jim zrovna nechce. Úspěšní lidé umí přesvědčit sami sebe k tomu, aby pracovali na dosažení svých cílů, i když se jim zrovna nechce.

Sebedůvěra

Je pro úspěch nezbytná. Zvláště v této zemi, ve které se závidí a úspěch se neodpouští. Dokonalou sebedůvěrou si vytvoříte štít, který vás bude chránit před dočasnými porážkami a před lidmi, kteří se budou snažit sabotovat váš úspěch. Lidé bez sebedůvěry mají tendence se rychle vzdát a svůj úkol nedokončit.

Vnitřní motor

Musíte mít v sobě vášeň, která vás neustále pohání dopředu. Pokud je váš sen poslední věcí, na kterou myslíte, než jdete spát a první věcí, která vám přijde na mysl, když ráno otevřete oči, potom svého snu dosáhnete. Vášeň pro uskutečnění vašeho cíle finanční svobody musíte v sobě rozvinout sami, tu vám nikdo zvnějšku nemůže dodat.

Vytvoření finanční svobody je tou nejlepší věcí, kterou můžete pro sebe udělat. Nejdříve si ale musíte alespoň připustit, že máte na to dosáhnout finanční svobody! Většina lidí hledá raději výmluvy, proč něco nejde, než způsoby, jak svých cílů dosáhnout. Nechovejte se jako většina lidí, protože většina lidí není úspěšná.

Začněte pracovat na své finanční svobodě např. tím, že se zúčastníte některé z mých přednášek.

Srp 20, 2011 - Prosperita    No Comments

Co pro vás znamená finanční svoboda?

Hodně peněz a obrovský bankovní účet? Nebo je to ještě něco jiného?

Můžete tomu říkat finanční svoboda, když otročíte 80 hodin týdně k tomu, abyste měli hodně peněz?

(Hromadění peněz není řešením na práci, kterou nemáte rádi nebo na život, který se vám nelíbí.)

Finanční svoboda je o možnostech.

Finančně svobodní lidé mají možnost:

  • Svobodně se rozhodnout, zda budou pracovat nebo ne.
  • Svobodně se rozhodnout, s kým budou pracovat.
  • Mohou se rozhodnout, že mohou pracovat z domu a být svým vlastním šéfem.
  • Koupit si, co chtějí a kdy to chtějí.
  • Být součástí života svých dětí a trávit s nimi hodně času.

Finanční svoboda znamená mnohem více než velký bankovní účet. Každý člověk má možnost vytvořit si finanční svobodu a vytvořit si životní styl, po kterém touží.

Jste tím, kým si myslíte, že jste.

Vaše vnitřní představa o sobě určuje, jak úspěšnými se stanete.

Cesta za finanční svobodou začíná, když se rozhodnete pro změnu myšlení.

  • Musíte změnit způsob, jakým přemýšlíte.
  • Je to vaše myšlení, které vás udržuje v chudobě. Bohatí, střední vrstva a chudí lidé mají úplně jiné myšlení.

Chudí lidé

Chudí lidé mají přístup„profesionálních obětí“. Život se jim děje.

Jsou pouze pasivními diváky ve své hře života. Obviňují, kritizují, stěžují si a odmítají převzít zodpovědnost za svůj život a tím se zbavují své síly a také možnosti se svým životem něco dělat. Chudí lidé vidí překážky na cestě k úspěchu jako důvod pro to, aby přestali usilovat o finanční svobodu.

Chudí lidé závidí bohatým a úspěšným a nenávidí je.

Chudí lidé umírají, aniž by kdy zazpívali svoji píseň.

Střední vrstva

Pro střední vrstvu je důležité akademické vzdělání. Když vyrůstali, dostali od svých rodičů program: pilně se uč, vystuduj dobrou škole a najdi si dobře placenou jistou práci. Střední vrstva pracuje pro peníze. Peníze utrácejí za „pasiva“ dovolené, hypotéku, leasing na auto tzn. věci, které jim berou peníze z kapsy, ale žádné jim zpět nepřinášejí.

Střední vrstva doufá v to, že v důchodu se o ně postará stát.

Bohatí

Být bohatý není jen o penězích, je to postoj a stav mysli. Můžete být bohatí, i když na účtu nemáte vůbec nic. Bohatí lidé převzali zodpovědnost za svůj život, na nikoho a na nic se nevymlouvají. Bohatí lidé si uvědomují, že prosperitu je možno vytvořit i za finanční krize a i za jakékoliv politické situace.

Bohatí lidé věří tomu, že si svůj osud vytvářejí sami. Bohatí lidé vědí, že i když se jim dočasně finančně nedaří, nakonec zvládnou prosperitu vytvořit.

A co vy? Do které skupiny patříte?

P.S. Vaše cesta k finanční svobodě může začít tím, že se podíváte na přednášku Vytvořte si nastavení mysli na prosperitu.

Dub 11, 2011 - Prosperita    No Comments

Proč pomáháte svému šéfovi zbohatnout?

Žijeme ve společnosti, která vytvořila „systém“. Každé malé dítě se narodí do tohoto systému. Je plné snů a možností. Svět je po ně hračka… ale rodiče mu začnou vysvětlovat, co nemůže a nesmí dělat. Potom přijde do školy, tam mu vysvětlí, musí mít dobré známky, ale neví proč…

Škola ho začne učit mnoho „praktických“ věcí do života, např. jak zapojit polovodičovou diodu… Doporučuji se podívat na video:

Když se dítě ptá, proč potřebuje dobré známky, vysvětlíme mu, aby se dostalo na střední školu, kde opět potřebuje dobré známky. Když se ptá, proč opět potřebuje dobré známky, tak aby se dostalo na vysokou školu. Tam se učí, aby dostalo titul a diplom… ale proč? Dostane odpověď – aby si našlo dobré zaměstnání.

Tento systém produkuje skvělé „živé roboty“, které nastoupí do zaměstnání, kde jsou utlačováni firemní politikou, ale mají kafé zdarma a přes přestávky si mohou stěžovat, proč něco nejde.

Masmédia nám vysvětlí, co si máme kupovat, jak máme žít, kam máme chodit… manipulace. Navíc k tomu přidají plnou dávku negativity a toho, že svět je nebezpečný, abyste raději zůstali doma a zapadli do koloběhu… nevím proč, ale připomíná mi to film „Matrix“.

V práci se naučíte dělat co nejméně, aby Vás nevyhodili… vyměňujete svůj čas za to, že pomáháte zbohatnout lidem nad Vámi, svému šéfovi, majitelům firmy, akcionářům… Stále po Vás chtějí, abyste byli neomylní, dokázali dělat 5 věcí najednou apod.

ALE PROČ JSTE SI VYBRALI TENTO ZPŮSOB?

Pravděpodobně proto, že celé Vaše okolí Vám říká, že toto je jediný způsob, jak funguje tento svět.

ALE TO NENÍ PRAVDA.

Máte možnost volby. Průmyslový věk skončil. Roboty nahrazují většinu práce, kterou museli dělat „živé roboty“… VY.

V dnešní době má o mnoho větší cenu, když jste kreativní, chcete zkoušet nové věci, umíte se poučit z neúspěchů a jít dále…

Vaše priorita číslo 1. je postarat se sám o sebe… vymanit se ze systému, osvobodit se a získat nejenom finanční, ale hlavně časovou svobodu. Na co jsou Vám miliony, pokud nemáte žádný čas, abyste je využili… anebo máte čas, ale jste v neustálém stresu a jste duchem, nepřítomný?

Dnešní době Vaší hlavní prioritou je vytvoření vlastního CASHFLOW – toku peněz, který bude financovat Vaše potřeby. Pokud máte pravidelný a stabilní tok peněz z vlastního podnikání a pokud si dokážete správně zvolit čas, tak můžete mít cokoli a ještě za o mnoho nižší ceny, jako lidé, co mohou jen přes víkend, nebo jenom v létě.

Podívejte se na přednášku Jak se zbavit dluhů a jak si vytvořit finanční svobodu a dozvíte se více.

Zář 16, 2009 - O mně    No Comments

Proč chci být finančně svobodná

Dovolte mi prosím se s Vámi podělit o názor, proč je podle mě finanční svoboda důležitá a o mé osobní důvody, proč chci být finančně svobodná.

Ve všem, co děláme, je důležité mít svoje osobní PROČ. A to PROČ, pokud je velké, Vás udrží na cestě přes déšť, horko, mráz a plískanice, nukleární katastrofy a jinou nepřízeň osudu.

Jsem člověk, co má velké sny. Sním o krásném a moderním domu s velkou zahradou, vyhřívaným bazénem a s místem, kde si budou hrát moje děti.

Sním o tom, že budu svoji vlastní šéfkou a paní a nebudu muset plnit příkazy mých nadřízených. Sním o tom, že budu pracovat, kdy si sama určím.

Sním o tom, že budu mít více času pro svého přítele a on bude mít více času pro mě. Sním o volném času, kdy budu jenom odpočívat, sportovat a věnovat se mým blízkým a přátelům.

Chci jíst ty nejlepší jídla a pít ty nejlepší vína a to samé chci umožnit i ostatním lidem.

Pravdou je, že nikdo nemůže být úplně svobodný bez finanční svobody. Zaměstnanec, který má leasing na auto a hypotéku na dům, není svobodný, protože je plně závislý na příjmu od zaměstnavatele. Co by s ním stalo, pokud by ho vyhodili ze zaměstnání a nenašel by práci, za kterou dostane stejnou výši platu?

Nechci strávit celý život v zaměstnání. Život je příliš krátký na to, abych jej z velké části proseděla v kanceláři. Není pravda, že jsem člověk orientovaný striktně na peníze, jde mi o finanční svobodu.

Chci dělat, co mě baví a nepřemýšlet, jestli se tím uživím.  Chci ve své práci používat svůj největší talent.  Chci dělat kreativní práci a ne práci mechanickou nebo bezmyšlenkovitou.  Chci pomáhat druhým lidem, aby v sobě objevili svůj největší talent a aby dosáhli finanční svobody.

Většinu svých snů jsem si již vyplnila. Pořád mám sny, které na splnění ještě čekají.  Život ale není o plnění cílů a snů, je o kvalitě cestování, když jdeme za našimi sny a cíly.

Zář 15, 2009 - Prosperita    No Comments

Chcete být finančně svobodní?

Co si představujete pod pojmem finanční svoboda? Tučné konto v bance? Luxusní vozidlo? Dům jako hrad? Zdání klame.

Pokud máte dům na hypotéku, auto na leasing a musíte tvrdě pracovat, abyste si udrželi částku na vašem kontě, tak finančně svobodní rozhodně nejste.

Za finančně svobodné se můžete považovat, pokud vaše pasivní příjmy jsou vyšší než ty aktivní.

Pasivní příjem? Pasivní příjem znamená, že peníze Vám chodí na účet, aniž vy byste se museli aktivně účastnit procesu jejich vytváření. Např. příjmy z nájemních domů a bytů, příjmy z investic na Forexu a akcií – pokud na tyto investice máte makléře. Máte tak skvěle vybudovaný podnik, že se o něj již nemusíte starat a přesto Vás živí? Potom máte pasivní příjem.

Napsali jste knihu a chodí Vám pravidelně od vašich vydavatelů peníze za poskytnutí autorských práv?

Potom máte pasivní příjem. O pasivním příjmu sní každý Američan, bohužel v naší zemi většina lidí neumí vysvětlit, co to pasivní příjem je.

Ve škole nás krmili tunami faktických informací, ale nikdo nám nevysvětlil, jak se vytváří finanční svoboda. Proto bych chtěla tyto stránky zaměřit na vzdělávání v oblasti finanční svobody.

Read more »