Tagged with "úspěšní lidé | Marie Michaličková"
Srp 26, 2011 - Tipy a návody    No Comments

Úspěch a neúspěch – Co odlišuje úspěšné a neúspěšné lidi?

Odlišuje je správné nastavení mysli.

Je důležité si uvědomit, že úspěch se nestane jenom tak. Mezi lidmi je velmi rozšířená představa, že úspěšní lidé jsou ti, kteří mají v životě štěstí. Úspěch nespadne někomu jenom tak do klína. Úspěšní lidé věří, že jsou zodpovědní za svoje výsledky, a že jsou tvůrci svého života. Neúspěšným lidem se život „děje“.

Dýchejte pro svoje sny

Je přirozené, že když něco chcete, tak doufáte, že se vám to podaří dosáhnout. Nepochopte mě špatně, pokud něco chcete, tak budete tvrdě pracovat, abyste svého cíle dosáhli. Pokud něco potřebujete, věnujete svůj každý dech tomu, abyste toho dosáhli. A to je ten rozdíl.

Překonejte svoje strachy

Opravdu úspěšní lidé jednají navzdory svým strachům. Musíte si vypracovat svoji strategii úspěchu a určit si svoje cíle a potom provádět opakované správné akce, k tomu, abyste dosáhli svých snů.  Neváhejte. Nečekejte. Konejte teď.

Všichni se bojíme udělat něco, co je mimo dosah naší zóny pohodlí. Ale úspěšní lidé pracují na svých cílech i navzdory strachu, který cítí.  Strach z úspěchu, strach z neúspěchu, strach z odmítnutí, strach ze ztráty, strach ze zodpovědnosti jsou největšímu překážkami na cestě k úspěchu. Většina lidí ovšem kvůli strachu nic neudělá.

Většina lidí také neuspěje. Chcete znát recept na úspěch? Nechovejte se jako většina lidí.

Stanovte si velké cíle

Všichni víme, (nebo bychom měli vědět) jak důležité je stanovování si osobních a pracovních cílů. Pamatujte si, že čím větší máte cíl, tím menší se vám budou zdát vaše problémy.  Musíte si vytvořit tak velké cíle, aby vaše problémy vedle nich vypadaly nedůležitě.

Najděte to, co vás motivuje

Co je vaším motorem? Co vás pohání dopředu? Jsou to vaše sny nebo touha zajistit své rodině bezstarostný život? Paradoxem je, že úspěšní lidé se motivují sami, a proto pracují na dosažení svých cílů, i když se jim právě nechce.

A co vy? Umíte se motivovat?