Říj 26, 2015 - Tipy a návody    No Comments

10 znaků, podle kterých poznáte, že jste introvert

Většinu svého života jsem si myslela, že je se mnou něco špatně. Úleva přišla ve chvíli, kdy jsem zjistila, že jsem v naprostém pořádku – pouze introvert. Další podstatný zlom v mém životě nastal ve chvíli, kdy jsem se vdala – za introverta. Jako dva spolu žijící introverti si spolu dobře rozumíme, nikdy se nehádáme (proč taky přicházet o drahocennou energii) a rozumíme svým potřebám mnohem lépe, než kdybychom žili ve svazku s extrovertem.

Je užitečné porozumět sám sobě a poznat, kým jste.

Poznáváte se v následujícím popisu? Pokud ano, je pravděpodobné, že jste introvert.

1) Neradi si povídáte „o ničem“

Určitě znáte lidi, kteří hodně mluví, ale nic podstatného neřeknou. Takoví lidé mohou být sice na chvíli zábavní, ale je obtížné jim věřit. Introverti dávají přednost rozhovorům, které mají hloubku. Introverti jsou myslitelé, kteří rádi diskutují o podstatných životních tématech, teoriích, nebo životních cílech. Pokud jste introvertem, jste dobrým posluchačem a obvykle se umíte skvěle naladit na to, jak se druzí lidé cítí.

2) Čekáte předtím, než odpovíte na SMS nebo zprávu na Facebooku

Když si všimnete, že máte zprávu na Facebooku, nebo na mobilu, možná, že si ji přečtete, ale vyčkáváte s odpovědí až na dobu, kdy budete mít čas si odpověď promyslet a věnovat tomu plnou pozornost. Odložíte to na dobu, až budete moci se na to plně soustředit.

3) Nejste nespolečenští, pouze si pečlivě vybíráte, s kým strávíte čas

Pokud vám introvert opakovaně věnuje svůj čas, nebo dokonce se rozhodne vás mít ve svém životě za přítele, můžete se cítit poctěni. Introvert investuje energii do člověka, který mu za to stojí, protože má tendenci ve svém životě rozvíjet pouze několik podstatných vztahů.

4) Jste tvořivým člověkem

Studie dokazují, že introverti jsou kreativci. My introverti jsme schopni přijmout velké množství informací a přetvořit je novým kreativním způsobem.

5) Přemýšlíte předtím, než začnete diskutovat

Introverti potřebují čas, aby si věci ve své hlavě nejdříve promysleli, a až potom diplomaticky a pečlivě volí slova tak, aby nezraňovala. Když si to nejdříve v hlavě zpracujeme a promyslíme, potom komunikujeme jasně a přesně.

6) Jste výborní v dokončování věcí, nebo v tom, že toho hodně stihnete

Váš čas, který máte sami pro sebe, je naplněn brainstormingem, vytvářením plánů a uváděním těchto plánů do akce.

7) Jako introvert umíte výborně posoudit charakter druhých lidí

Jako introvert jste schopni věnovat čas pozorování lidí, kteří jsou kolem vás. Díky tomu můžete zjistit, jací doopravdy jsou. Introverti věnují pozornost neverbálním projevům, protože slova mohou být velmi zavádějící. Takže jsou schopni vidět charakter člověka takový, jaký opravdu je, ne takový, jaký se zdá být.

8) Introverti jsou skvělí v rozhodování

Introverti jsou mistři v promýšlení věcí a dotahování věcí do konce, což jim umožňuje posbírat všechny důležité informace pro rozhodování a zvažovat pro a proti.

9) Jste věrným přítelem

Introverti si vysoce váží několika blízkých vztahů, které v životě mají. Pokud si vás introvert vybere za přítele, můžete si být jisti, že máte přítele na celý život.

10) Introverti jsou lepší v písemné komunikaci, než v té ústní

Introverti rádi komunikují písemně, protože jim to dává prostor ujasnit si své myšlenky předtím, než je vyjádří slovy.

Poznali jste se? Udělejte si test na zjištění profilu osobnosti a za několik minut zjistíte, zda jste introvert, extrovert nebo ambivert, plus mnoho dalších cenných poznatků o vaší jedinečné osobnosti.

Chceš něco říci? Tak do toho a napiš komentář!