Lis 18, 2016 - Tipy a návody    No Comments

11 výjimečných vlastností introvertů

I když introverti představují menšinu v naší extrovertní populaci, i tak jsou hodnotní a přínosní pro celou společnost díky svým výjimečným vlastnostem, které jsou pro ně typické. Rozeberme si, jaké to jsou:

1. Introverti jsou dobří posluchači

Posloucháme předtím, než něco řekneme. Díváme se na věci z různých úhlů pohledu a předem si v hlavě informace zpracujeme, než se zapojíme do společné konverzace.

2. Introverti jsou soběstační

Jsme nezávislými lidmi. Věříme, že není dobré být na někom závislý. Nespoléháme na nikoho, aby se postaral o naše životní potřeby. Víme, že záleží na kvalitě vztahů, které máme, ne na kvantitě.

3. Introverti se umí skvěle soustředit

Soustředíme se na všechno, co potřebujeme. Díky tomu dosahujeme výjimečných výsledků.

4. Introvertům je jednoduché se zavděčit

Nepotřebujeme toho příliš, abychom se cítili šťastní a naplnění. Raději bychom zůstali doma a začetli se do dobré knihy, nebo se naložili do horké koupele, než abychom šli někam do hlučného baru popíjet předražené koktejly. Nepotřebujeme konzumovat k tomu, abychom se cítili šťastně.

5. Introverti jsou velmi všímaví

Dokážeme rozpoznat změny v našem okolí velmi rychle a na základě toho i pohotově reagovat.

6. Introverti jsou dobří studenti

Věříme tomu, že znalosti představují moc. Intenzivně se zajímáme o věci, na kterých nám záleží, a chceme se naučit všechno, co je pro nás důležité a hodnotné.

7. Introverti jsou důvěryhodní

Víme, jak může být těžké někomu důvěřovat, proto nerozšiřujeme důvěrné informace o lidech, kteří nám je svěřili. To je důvod, proč jsou introverti skvělými přáteli.

8. Introverti jsou oddaní svým cílům

Máme tendenci být zaměřeni na cíle a disciplinovaní k jejich plnění. Nepotřebujeme povolení z vnějšku, takže dokážeme přímo nasměrovat naši energii k dosažení i ambiciózních cílů.

9. Introverti jsou ve spojení se svými pocity

Jsme odborníci na své emoce. Uvažujeme nad nimi až do té doby, než porozumíme okolnostem, které jsou zodpovědné za naše negativní pocity či stav.

10. Introverti provokují svými myšlenkami, když je pustíte ke slovu

I když nejsme příznivci zdvořilostní konverzace, tak to neznamená, že se nedokážeme ponořit do náročné diskuze. Často nás považují za „tiché“, ale to není tím, že bychom neměli rádi lidi. Jenom nemáme rádi konverzaci o nicotných a zbytečných záležitostech. Introverti jsou vášniví lidé, kteří chtějí svůj čas využít co nejlépe, proto raději neztrácejí čas plytkou konverzací. Pokud má ale introvert možnost mluvit o něčem, co jej zajímá, nezastavíte jej celé hodiny.

11. Introverti jsou nezávislí

Protože rádi pracujeme o samotě a často trávíme čas jenom sami se sebou, tak jsme se naučili být dokonale nezávislí.

Poznali jste se? Pokud ne, udělejte si rychlý test Profilu osobnosti, kde zjistíte nejen, zda jste introvert nebo extrovert, ale také další užitečné informace o svém jedinečném osobnostním typu. A pokud ano, tak prosím sdílejte na Facebook. Děkuji.

Chceš něco říci? Tak do toho a napiš komentář!