Lis 2, 2016 - Tipy a návody    No Comments

5 kroků, jak se spolehlivě naprogramovat na úspěch

Je možné se spolehlivě, rychle a efektivně naprogramovat na úspěch?
Díky mým koučovacím zkušenostem tvrdím, že ano.
Použijte následujících 5 kroků, které vás k cíli určitě dovedou.

1. Zaměření – Vytrénujte svůj mozek, aby byl schopen se pevně zaměřovat na cíl, na to, čeho chcete dosáhnout. Mnoho lidí se zaměřuje na to, co nechtějí, a potom se diví, že v životě dostávají to, co nechtějí. Nebuďte jako oni. Vyberte si svůj cíl, zvolte jednu efektivní cestu, odstraňte fyzické a mentální překážky a po té cestě běžte.

Klíčovým slovem je „JEDNA“ cesta. Pokud si myslíte, že můžete efektivně pracovat na více cílech najednou (multitasking), potom si dovolím tvrdit, že tak účinné to není. Ve skutečnosti nic takového jako multitasking neexistuje. Lidé se dokážou soustředit jenom na jednu věc, a pokud pracují na několika věcech, potom střídají svoji pozornost v krátkých intervalech. Jenomže střídání pozornosti spotřebovává hodně energie, a to se odráží i na dosažených výsledcích.

Chcete dosáhnout skvělých výsledků v co nejkratším čase? Multitasking rozhodně není tou správnou cestou. Vzpomeňte si na dobu, kdy jste pracovali na více věcech najednou… Jakých výsledků jste dosáhli? Pravděpodobně průměrných nebo dokonce podprůměrných. To není úspěch. Úspěch spočívá v osobní skvělosti a tam patří i dokonalé zaměření. V NLP koučinku používáme techniky na vytvoření laserového zaměření na cíl a nastavení vnitřní motivace k následování akčního plánu.

2. Relaxace – Pravidelné provádění relaxačních cvičení uvolňuje tělo i mysl, stimuluje obranné a regenerační schopnosti organizmu, stimuluje kreativitu, a hlavně vytváří energii pro vytrvání v zaměření se na váš cíl. Jeden z rychlých a efektivních způsobů je uvedení se do stavu periferního uvědomování si, což je základem techniky Stav učení, kterou se naučíte v Online kurzu NLP.

Efektivním způsobem je také pravidelný poslech relaxačních nahrávek, které vás uvedou do hlubokého meditativního stavu pro podporu všech dříve uvedených pozitivních přínosů. Pokud nemáte nic jiného po ruce, tak si alespoň zapamatujte, že v případě potřeby je potřeba se zaměřit dovnitř na vědomé vnímání hlubokého dýchání do břicha, což je jeden z nejrychlejších způsobů, jak se uvést do meditativního stavu kdekoliv.

3. Pohyb – Když se cítíte vystresovaní a přetížení, tak pohyb by měl být první věcí, která vás napadne. Krátká změna prostředí vám pomůže uvolnit vaše podvědomé zdroje k tomu, aby přišlo řešení. Zamyslete se nad tím, jak se cítíte, když dlouho sedíte na židli za pracovním stolem? Otráveně… Proč? Protože naše tělo bylo vytvořeno k pravidelnému pohybu.

Takže, pokud to vaše pracovní náplň umožňuje, nasaďte si při práci sluchátka a nalaďte svoji oblíbenou muziku, která vás dostane do stavu, který podpoří vaše zaměření se na provádění práce. Nebo si odskočte na krátkou procházku „na čerstvý vzduch“ (nemyslím tím kuřáckou pauzu) a protáhněte si své tělo. Hezká procházka a čerstvý vzduch vám dodají energii na celý zbytek dne.

4. Společnost – Podle různých studií se stáváme průměrem lidí, se kterými trávíme nejvíce času. Takže nezávisle na tom, zda jste introvertem nebo extrovertem, zda jiné lidi můžete nebo nemusíte, zaměřte se na to, abyste trávili co nejvíce svého času s lidmi, kteří dokážou z vás dostat to nejlepší, co ve vás je. Díky moderním technologiím se můžete naučit techniky, postupy a způsob myšlení, které jsou používány těmi nejúspěšnějšími lidmi na světě, můžete se naučit, jak se naprogramovat na úspěch použitím technik NLP i v online kurzu dokonce i z pohodlí svého domova.

5. Děkujte – Přidejte si tento krátký rituál mezi své návyky a udělejte ho jako poslední věc předtím, než půjdete spát. Každý den si zapište 3 věci, za které jste vděční. Můžete si je psát do mobilu, nebo použijte klasičtější způsob a to zapisování rukou do zápisníku. Ten můj se jmenuje Deník vděčnosti a mám ho vždy po ruce na nočním stolku u postele. Tento jeden jednoduchý úkon vám umožní cítit se šťastněji, zdravěji a bohatěji. Ano, bohatěji.

Abyste získali to, co chcete, je důležité se nejdříve naučit být vděční za to, co už máte. To je skutečné bohatství. Pokud se zaměříte na nedostatek, získáte více nedostatku. Je důležité zaměřit se na hojnost, hojnost toho, co už máte, a tím přitáhnete více hojnosti do svého života. Oceňujte malé úspěchy, zaměřte se na to, co se vám povedlo, a budete úspěšní v tom ostatním.

Vydejte se na cestu dosahování osobní skvělosti technikami Neuro-lingvistického programování živě v Praze na kurzu NLP Kouč nebo z pohodlí svého domova v kurzu NLP Praktikant (Online).

Chceš něco říci? Tak do toho a napiš komentář!