Říj 18, 2016 - Tipy a návody    No Comments

5 tipů, jak se vyhnout paralýze analýzou a začít rychle konat

Nejdůležitější je plánovat. To vám poskytne čas se rozhodnout, jaké činnosti vás nejrychleji dovedou k vašemu cíli. Je nutné si uvědomit, že i skvělý plán bez akce, je k ničemu.

Takže, jak se přesunout z fáze přemýšlení k činnosti?

1. Přesuňte pozornost na své tělo – Skvělým způsobem, jak se oprostit od myšlenek, které vám víří hlavou, je zaměřit svoji pozornost na svůj dech. Dýchejte do břicha – zhluboka, procvičte si prsty, a v pravidelných intervalech si protahujte svaly. Napojení se na vaše tělo vám pomůže zůstat v přítomnosti a nezamotat se v myšlenkách.

2. Vytvořte si návyk aktivity – Při každé příležitosti si zvykněte dělat akční kroky. Jako první věc, kterou ráno uděláte, ustelte si postel. Vytvořte si z toho zvyk, tím si vytrénujete svůj mozek, aby jednal proaktivně, a návyk aktivního konání se stane vaší přirozeností.

3. Zautomatizujte své rozhodování – Během dne máme energii udělat jenom omezený počet rozhodnutí. Uvolněte proto svoji mentální zátěž tím, že některá rozhodnutí zautomatizujete, například, že si každé ráno dáte k snídani stejnou věc, najděte to, co vám vyhovuje, a toho se držte (vezměte si za příklad např. Steve Jobse nebo Timothy Ferrise). Čím méně času během dne strávíte přemýšlením nad malými rozhodnutími, tím více času získáte pro dělání věcí, na kterých skutečně záleží.

4. Naplánujte si spontánní chování – Tohle vám může připadat jako opak spontánnosti, ale pokud ještě nemáte vytvořen návyk být spontánní, tak to od vás bude vyžadovat trocha nácviku. Udělejte každý den jednu věc, která od vás vyžaduje být spontánní, například si promluvte s cizím člověkem, jděte do práce jinou cestou než obvykle, prostě udělejte něco jinak.

5. Uvolněte se a odbourejte stres – Neustále přemýšlení a přetěžování se si může vybrat svoji daň na vašem těle a zdraví. Proto v pravidelných intervalech si dopřejte čas se uvolnit a nechat odplynout stres a napětí z vašeho těla a mysli. Pro efektivní uvolnění poslouchejte například relaxační audio „Zbavte se stresu a napětí“.

Mít velké ambice a tvrdě pracovat může vést k frustraci, protože se můžete cítit, že dostatečně rychle nepostupujete kupředu. Z vlastní zkušenosti vám mohu říci, že nezávisle na tom, jak tvrdě pracujete, nebo jak moc něčeho chcete dosáhnout, věci se obvykle dějí svým vlastním tempem.

Dopřejte si pořádnou dávku zdravé trpělivosti a odpoutání se od výsledku. Místo na cíl se zaměřte na cestu, která k němu vede a na plné prožívání přítomného okamžiku.

Který bod aplikujete do svého života jako první?

Chceš něco říci? Tak do toho a napiš komentář!