Pro 16, 2011 - Tipy a návody    8 Comments

Afirmace a podvědomí jsou nejlepším tandemem na cestě za lepším životem

Source - IX
Creative Commons License photo credit: h.koppdelaney

Podvědomí je úložištěm informací. Zaznamenává všechno, o čem přemýšlíme a co říkáme. Vkládáme-li do něj negativitu a negativná sdělení, podvědomí pro nás vytváří negativní zážitky. Rozhodneme-li se vkládat do něj samá pozitivní, laskavá a optimistická sdělení, začne naše podvědomá mysl pro nás vytvářet různé prospěšné situace. Jestli tedy chceme žít život podle svých představ, jestli toužíme po blahobytu ve všech oblastech, je velmi důležité cíleně pronášet správné afirmace a podvědomí se díky nim přeprogramuje.

Vědci zjistili, že z více než 95% „fungujeme“ díky našemu podvědomí. Naše podvědomí totiž řídí všechno od chůze, přes dýchání až po mluvení. Rozhodneme-li se  vědomě řídit svou chůzi, pak tedy daleko nedojdeme. Neuděláme ani jeden krok. Na chůzi se podílejí desítky svalů a mozek jednoduše není schopen tento proces řídit vědomě.

Naše řeč je také podvědomý proces.

Při mluvení neovládáme vědomě pohyb našich úst, jazyka, ani naše dýchání….Dokonce také hlasivky pracují podvědomě.

Víte, jaký je  rozdíl ve vyslovení hlásek „S“ a „Z“? Vůbec žádný. Akorát při „S“ na desetinu vteřiny podvědomě vypneme hlasivky a při „Z“ je necháme zapnuté. Vyzkoušejte si to. Řekněte si dlouhé „sssssss“ a pak dlouhé „zzzzzzz“. Zjistíte, že jediný rozdíl je, že při „sssssss“ vaše hlasivky mlčí.

„Afirmace jsou jako semínka zasetá do země. Nejprve vyklíčí, potom zapustí kořínky a pak si půdou razí cestu vzhůru. Nějaký čas trvá, než ze semínka vyroste rostlinka. S afirmacemi je to stejné-nějaký čas trvá, než od prvního prohlášení dospějete k výsledné manifestaci. Buďte trpěliví.“(Louise L.Hayová)

Podvědomí plně akceptuje to, co si my sami o sobě myslíme. Když se kupříkladu neumíme naučit nějaký cizí jazyk, není důvodem nedostatek talentu. My sami jsme si zvládnutí tohoto úkolu zablokovali díky prohlášením, která posloužila jako program. Své podvědomí jsme nakrmili negativními afirmacemi. Chceme-li získat vládu nad sebou samými, chceme-li žít plnohodnotným životem, je potřeba změnit své vlastní programy. K tomu nám poslouží správně formulované afirmace. Podvědomí a afirmace jsou jako zahrada se semínky rostlin.

Afirmace otevírá dveře. Je to počáteční bod na cestě ke změně. V podstatě svému podvědomí dáváte najevo, že přebíráte odpovědnost.

Všechno, co vyslovíte prostřednictvím afirmace, se stane zákonem vaší bytosti. To, kým se toužíte stát, si musíte o sobě myslet, podle toho konat a v to samozřejmě také věřit. Vaše podvědomí se pak díky tomu přeprogramuje. Afirmace a podvědomí vytvoří dokonalé dílo.

Jak pronášet afirmace?

 • Několikrát se zhluboka nadechněte.
 • Afirmaci vyslovte každé ráno a večer, jestli je to možné i častěji. Naučte se ji zpaměti a vyslovujte ji pokaždé, když se objeví pochybnosti.
 • Představujte si vyřešení situace, které se afirmace týká.
 • Představujte si sebe sama jako šťastného, zdravého a bohatého člověka.
 • Nakonec děkujte. Buďte vděčni za všechny, byť nepatrné, krůčky, za jakékoli zlepšení, za jakoukoli změnu ve vašem životě.

Každý den máte možnost se rozhodnout, zda budete šťastný, či nešťastný, je to ve Vaší mysli.

Zvolte si radost. Zvolte zdraví, lásku, úspěch, prosperitu a štěstí. Zvolte si cokoli, chcete vy sami. To co držíte ve své mysli a věříte tomu, že se to stane, to budete skutečně držet i ve svých v rukách. Pokud mu budete věnovat láskyplnou péči, bude každý váš den radostnější než ten předchozí.

Proč si tedy nevytvořit lepší a naplňující život tak, že začnete používat pouze pozitivní afirmace a podvědomí se stane počítačem s úplně novým programem.

8 Comments

 • No já osobně sem se nahrál a podkreslil to meditační hudbou a pouštím si to před spaním a po probuzení a po zhruba měsíci se dostavují první výsledky. Je to až neuvěřitelné a doufám že to vydrží 😉

 • chtěla by jsem se zeptat jaké Vaše audio by jste mi doporučila na na afirmaci a podvědomí jinak se mi velice líbí Váš článek doufám, že dosáhnu nějakých pokroků děkuji

  • Odpovím vám emailem.

 • Někdy je to boj 🙂 Na začátku je dost těžké nevracet se ke svých starým vzorcům.Ale o to hezčí je potom ta odměna,když zjišťujete,že se Vám mění život.A pochvalte se za každou malou drobnost,co se Vám podaří.
  Poděkujte za hezky prožitou chvíli a budete jich prožívat víc 🙂
  Tohle není jednorázová změna,je to cesta,můžu říct,že krásná,pokud si všímáte všech detailů 🙂
  Díky Paní Michaličková za to,co děláte.

 • Myslím si že afirmace: „Mám rád sebe“ je univerzální a není více potřeba

 • Všechno, co jste sem napsala mi na 100% pomůže a je úžasné, že jsou lidé, jako jste vy. Mám trochu trable sám se sebou (+vztahy k ostatním ve škole), v lásce…a díky vám to konečně vyřeším a odejdu ze školy jako člověk, který se s ostatními rozešel za dobře, né jako věčný samotář a snad budu mít štěstí i v dalších věcech.
  DĚKUJI! DÍKY VÁM TO KONEČNĚ DOKÁŽU!

 • Dobrý den paní Michalíčková,

  chci vám také poděkovat za to, co děláte a čemu se věnujete.
  V dnešní době je to vůbec za potřebí a dozvěděl jsem se o vás od více spokojených, přímo nadšených lidí, co mají zájem se sebou něco dělat a tak být i přínosem pro své okolí a dělat život lepším.

  S pozdravem

  Pavel Kadaňka

 • Říkám si afirmace14 dní.Teď je to i během dne.Můžete mi poradit jak se spojit se svým andělem mám prectenych spoustu knih, ale stále se mi nedaří se s ním spojit.Mluvím s ním kazdy den moc ráda bych ho viděla, ale nevím jak na to.A také jsem se dočetla, když chcete meditoval tak by jste měla mít místnost jen určenou k meditaci, ale v bytě to nejde.Jak teda správně meditaci provádět? Předem děkuji za odpověď.Alena

Chceš něco říci? Tak do toho a napiš komentář!