Čvn 23, 2013 - Vztahy a sex    No Comments

Co potřebuje žena od muže

Žena potřebuje vědět, že je milovaná. Žena potřebuje, aby jí muž naslouchal.

(Nespokojená žena často svému manželovi opakuje: „Kdyby si mě miloval, tak by si mi naslouchal“!!!!)

Žena potřebuje pocit, že je šťastná.

Pokud není ve vztahu šťastná žena, není šťastný ani muž, protože muž potřebuje obdiv a podporu ženy, k tomu aby mohl být šťastný.  Muž a žena jsou spolu úzce energeticky propojeni, ovlivňují se navzájem svými pocity a energií, kterou vyzařují.

Co potřebuje muž od ženy?

Jedinou věcí, kterou potřebuje muž od ženy je úcta.

Muži uvádí, že když ve vztahu cítí úctu, tak z něj nikdy neodejdou.

Muž nesnáší, když se ho žena snaží změnit. Chytrá žena ví, že svého muže nezmění, pokud se on sám nechce změnit. Muži nesnáší rutinu a příkazy. Muži milují projekty. Chytrá žena tedy předkládá svému muži všechno, co musí udělat jako projekt, ne jako příkaz. Např.“ Chtěla bych si zajít s Tebou na večeři. Mohl by si prosím něco zamluvit“? Na místo: „Ty mě nikdy nikam nevezmeš“!

Když je to tak jednoduché, proč se v západním světě rozpadá polovina manželství?

To, co nejvíce ničí naše vztahy a naše manželství je stres. Většina lidí si na stres tak zvykla, že popírají to, že jsou vystresovaní. Oni si na stres tak zvykli, že jej považují za normální součást života. Za stresové situace považují jenom krajní situace jako např. dopravní zácpu nebo hořící termíny v práci. Lidé v západním světě mají trvale zvýšené hodnoty stresových hormonů adrenalinu a kortizolu.

Následkem toho máme trvale zvýšenou hladinu cukru v krvi. Díky tomu jsme podráždění a nervózní, často v lehké depresi, bez energie a zažíváme stálý pocit únavy. Ve vztazích se stres projevuje v podobě utlumené vášně. Nervozita nás připravuje o trpělivost a přizpůsobivost. Stresové hormony v nás vyvolávají stavy úzkosti, pocit únavy, pocit vyčerpání a v takové situaci často reagujeme přehnaně na situace, které bychom jinak úspěšně zvládli, pokud bychom neměli stres.

Stres je hlavním důvodem, proč se lidem ve vztahu nedaří. Reagovali bychom na situace jinak, kdybychom nebyli ve stresu. Ženy by se nehroutily z každé maličkosti, pokud by neměly v krvi trvale zvýšené hodnoty stresových hormonů adrenalinu a kortizolu. Muži by více ženám naslouchali, pokud by nebyli ve stresu. Muž a žena by nezažívali utlumenou vášeň ve vztahu, pokud by neměli zvýšené hodnoty kortizolu a adrenalinu. Ženy by měly větší chuť na sex, kdyby neměly v krvi zvýšené hodnoty stresových hormonů.

Více o tom, jak vylepšit svůj manželský/partnerský vztah se dozvíte v internetové přednášce: Tajemství spokojeného manželství.

Chceš něco říci? Tak do toho a napiš komentář!